سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

نامه قاضی، بازگشت حمیداوی را نهایی کرد

پدیده باز هم شهرخودرو می‌شود

پدیده باز هم شهرخودرو می‌شود
امیر کوشا
امیر کوشا خبرنگار

پدیده مشهد روزهای خوبی را دنبال نمی‌کرد که خبر رسید سرمایه‌گذاری به اسم فرهاد حمیداوی قرار است مالکیت این باشگاه را به عهده بگیرد. این خبر برای هواداران مشهدی خیلی خوشحال‌ کننده بود چون می‌دانستند پدیده از خطرات زیادی مثل سقوط و از دست دادن ستاره‌هایش نجات پیدا خواهد کرد. پدیده با فرهاد حمیداوی شروع خوبی داشت و البته این باشگاه به «شهرخودرو» تغییر نام داد

به گزارش ایران ورزشی؛پدیده مشهد روزهای خوبی را دنبال نمی‌کرد که خبر رسید سرمایه‌گذاری به اسم فرهاد حمیداوی قرار است مالکیت این باشگاه را به عهده بگیرد. این خبر برای هواداران مشهدی خیلی خوشحال‌ کننده بود چون می‌دانستند پدیده از خطرات زیادی مثل سقوط و از دست دادن ستاره‌هایش نجات پیدا خواهد کرد. پدیده با فرهاد حمیداوی شروع خوبی داشت و البته این باشگاه به «شهرخودرو» تغییر نام داد. این باشگاه در فصل نوزدهم با جذب ستاره‌های زیادی از جمله مهدی رحمتی و... به دنبال روزهای درخشان دیگری بود و البته برنامه‌های بلندمدت. به همین دلیل هم قرارداد رحمتی ۳ ساله بسته شد. البته رحمتی خیلی زود به عنوان سرمربی شهرخودرو مشغول به کار شد تا اولین تجربه مربیگری را در مشهد داشته باشد. رحمتی هم نتایج بدی با این تیم نگرفت اما در اواسط فصل بیستم ناگهان خبرهای عجیبی به گوش رسید. اول اینکه مهدی رحمتی با مسئولان باشگاه شهرخودرو مشهد به توافق رسید تا فصل سوم قراردادش را یکطرفه فسخ کند و به تیم دیگری برود. در این مورد حتی شنیده می‌شد پیشنهادی که به رحمتی شده، خیلی برای این سرمربی و البته دروازه‌بان، جذاب بود که باعث شد قید فصل سوم قراردادش با شهرخودرو را بزند. طولی نکشید که بعد از آن گفته می‌شد فرهاد حمیداوی مالک باشگاه، دچار یکسری مشکلات شد و باید به دادستانی مراجعه کند. اگرچه این خبر باور کردنی نبود اما چند روز بعد از آن خبر رسید حمیداوی و ۲ تن از دوستانش بازداشت شدند.
همین خبر کافی بود تا نگرانی‌ها برای هواداران مشهدی شروع شود. یکی خبر را تکذیب می‌کرد، آن یکی تأیید. هر بار شرایط متفاوت با قبل می‌شد تا اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی اعلام کرد امتیاز شهرخودرو به آنها برگردانده شده و نام تیم هم به پدیده برمی‌گردد.
با این شرایط، دیگری امیدی به بازگشت فرهاد حمیداوی نبود. تیم هم در مقطعی دچار مشکل شد اما طولی نکشید که مهدی رحمتی توانست آن را جمع و جور کند و نتایج نسبتاً خوبی به دست بیاورد. البته تصور می‌شد بعد از پایان فصل، رحمتی از پدیده جدا شود اما خبر رسید او قصد دارد بماند. این مسأله برای خیلی‌ها جذاب بود تا اینکه خبرهای جذاب دیگری هم به گوش رسید و آن هم چیزی نبود جز بازگشت فرهاد حمیداوی به پدیده مشهد یا همان شهرخودرو.
همین چند روز پیش بود که بالاخره این خبر رسماً تأیید شد. فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش استان خراسان رضوی اعلام کرد فرهاد حمیداوی طبق پیگیری از مراجع قضایی تیم را دوباره تحویل خواهد گرفت: «مالکیت باشگاه متعلق به خودشان (حمیداوی) بود، اما با دستور مقام قضایی به هیأت فوتبال و اداره ورزش استان واگذار شد. با پیگیری‌ای که ایشان از مراجع قضایی کرد، این تیم را تحویل گرفت و تعهداتی دادند که به بهترین نحو تیم را اداره کنند. هیأت فوتبال و اداره کل ورزش استان نظارت خودشان را خواهند داشت تا در بحث نگهداری مشکلی پیش نیاید یا جلوی مشکلات گرفته شود. ایشان (حمیداوی) قرار است در کمیسیون امنیتی استانداری شرکت کنند تا درباره بحث نگهداری و همچنین تعهدات صحبت‌های او شنیده شود.»
با وجود این صحبت‌ها، جواد وطن‌خواه، سرپرست مدیرعاملی باشگاه پدیده درباره واگذاری دوباره مالکیت این باشگاه به حمیداوی، گفت: «مالکیت باشگاه پدیده هنوز به حمیداوی واگذار نشده اما دستگاه قضایی کشور، اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و هیأت فوتبال استان خراسان رضوی پیگیر این موضوع هستند تا ببینند حمیداوی شرایط مالکیت باشگاه پدیده را دارد یا نه! اگر حمیداوی شرایط مالکیت باشگاه پدیده را داشته باشد، این باشگاه را به او می‌دهند. در غیر این صورت باشگاه پدیده را به حمیداوی نمی‌دهند.» وطن‌خواه درباره اظهارات فتاحی، رئیس اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی مبنی بر اینکه باشگاه پدیده به حمیداوی واگذار شد، ادامه داد: «مالکیت باشگاه پدیده در اختیار حمیداوی بوده اما او  دچار مشکل شده بود و هیأت فوتبال خراسان رضوی اداره امور تیم پدیده را در ۲۰ بازی برعهده گرفت. اکنون برای فصل بعد لیگ برتر فوتبال باید مالکیت باشگاه مشخص شود.»
صحبت‌های وطن‌خواه کمی نگران‌کننده بود تا اینکه نامه‌نگاری‌ها همه چیز را روشن کرد. صادق صفری قاضی اجرای احکام پرونده‌های اقتصادی مشهد مقدس و نماینده دادستان در کمیسیون تأمین نظم و امنیت مسابقات ورزشی در نامه‌ای به شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال خواست مراحل بازگشت امتیاز و اختیار باشگاه پدیده یا همان شهرخودرو به فرهاد حمیداوی انجام شود. در بخشی از این نامه آمده: «متقضی است از یوم جاری (یعنی ۲۰ مرداد ۱۴۰۰) کلیه امورات مربوط به این تیم اعم از اقدامات اجرایی، انجام مسابقات و تمرینات، نقل و انتقالات بازیکنان، هزینه‌های جاری، مدیریت و اداره تیم، در اختیار مالک و مدیران باشگاه شهرخودرو قرار گیرد تا نسبت به اداره تیم اقدام و کلیه‌های هزینه‌های مربوطه پرداخت گردد.»
همین نامه نشان می‌داد دیگر مشکلی برای مالکیت فرهاد حمیداوی در باشگاه شهرخودرو وجود ندارد و او می‌تواند مثل قبل برنامه‌هایش را دنبال کند. با توجه به اینکه مهدی رحمتی هم تصمیم گرفت در شهرخودرو بماند، گفته می‌شود تمرینات تیم از هفته جاری شروع می‌شود تا نماینده مشهد در لیگ برتر، برای حضوری پرقدرت در فصل بیست و یکم آماده شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.