جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

جنگ زرگری در ساختمان سعادت‌آباد

این قصه تمام نمی‌شود

این قصه تمام نمی‌شود
سام ستارزاده
سام ستارزاده خبرنگار

ایران ورزشی: وضعیت آبی‌های پایتخت همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، به گونه‌ای وخیم ‌شده که آنها هر روز با یک ستاره فصل گذشته خود وداع می‌کنند. پریروز دیاباته، دیروز نادری، امروز مطهری و به احتمال بالا، فردا مهدی قایدی.

این روزها که بازار بازی مافیا داغ شده، احتمالاً اصطلاح «جنگ زرگری» به گوش بسیاری از ما خورده باشد. در این بازی، جنگ زرگری به معنای یک دعوای نمادین یا حتی واقعی میان دو مافیا است که در ذهن هر کس القا می‌کند یکی از دو طرف دعوا لزوماً سفید و طرف دیگر سیاه است. اکنون به‌جای بازی مافیا، زیر آسمان نه‌چندان آبی این روزهای استقلال را درنظر بگیرید، جایی که دعوای زرگری مدیرعامل سابق و کنونی باشگاه نمک روی زخم هواداران شده.

وضعیت آبی‌های پایتخت همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، به گونه‌ای وخیم ‌شده که آنها هر روز با یک ستاره فصل گذشته خود وداع می‌کنند. پریروز دیاباته، دیروز نادری، امروز مطهری و به احتمال بالا، فردا مهدی قایدی. در کنار میلیچی که اندوه شکست در فینال حذفی را هم در کنار سایرین نخورد، فصل مشترک تمام جداشدگان این است که «برای تمدید قرارداد با احمد مددی سر میز مذاکره نمی‌نشینند».

با این حال، استوری‌های احمد سعادتمند علیه مددی و مدیریت ناکارامدش هم قرار نیست خریداری داشته‌ باشند. فردی که به واسطه حضورش در استقلال تعداد دنبال‌کننده‌های صفحه اینستاگرامش رشدی باورنکردنی داشته، حال برای چنین افرادی جمله‌هایی می‌نویسد نه از جنس دلسوزی برای تیمی که قرار است چند هفته دیگر با الهلال تا دندان مسلح بجنگد، بلکه در تخریب دیگران (هرچند با ذکر حقائق) و در لفافه، مدح خود.

هواداران استقلال هنوز به یاد دارند که تیمی که مدیرعاملش احمد سعادتمند و مشاور مدیرعاملش احمد مددی بود، با استقلال لیگ نوزدهم چه کرد. نمایش خیمه‌شب‌بازی تمدید قرارداد روزبه چشمی و فراری دادن فرهاد مجیدی با وعده پوچ بازگشت آندره‌آ استراماچونی، مهارت تیمی اکثریت تیم مدیریتی آنان در فریب هوادار خودی را نشان می‌داد. حال، رسانه‌های حامی همین مدیران در چنین نمایش‌هایی، قصد دارند جدایی قریب‌الوقوع مهدی قایدی را بر گردن مجیدی بیندازند.

تیم مدیریتی امیرحسین فتحی را می‌توان باعث و بانی تمام فجایع بی‌سابقه‌ای دانست که در این چند سال آبی‌ها تجربه ‌کردند. خود فتحی پس از فسخ قرارداد شرم‌آور استراماچونی استعفا داد اما سایر اعضای تیم وی در ساختمان سعادت‌آباد مدت‌ها ماندند، به صندلی‌های ارزشمندتر رسیدند و حتی گاهی برخی از آنان را وزارت ورزش تمام‌قد حمایت می‌کرد و نیروی انتظامی با دستبند بیرون می‌راند. سعادتمند و مددی هر دو به یک اندازه باید پاسخگوی آنچه بر سر نماینده فوتبال باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا افتاده، باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.