دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

هدفم قهرمانی جهان است؛ بازیکنان باید به متدهای من عادت کنند

لوئیس فن خال: اگر من هم جای فدراسیون فوتبال هلند بودم، سراغ خودم می آمدم!

لوئیس فن خال: اگر من هم جای فدراسیون فوتبال هلند بودم، سراغ خودم می آمدم!

فن خال با اعتماد به نفس، با هدفی برای قهرمانی و البته با همان «پروسه» همیشگی خود به هلند بازگشته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از Dutch Football، فن خال در خصوص بازگشت به تیم ملی هلند گفت:

اگر من هم جای فدراسیون فوتبال هلند بودم، سراغ خودم می آمدم. نظرسنجی ها نشان می دهند که من طرفداران زیادی دارم. من پاسخ مثبت دادم چرا که هدفم کمک کردن به فوتبال هلند است. در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۱۲ افتخار خدمت به کشورم را داشتم و این بار بیش از دفعات قبلی برای من مایه افتخار است.
فن خال گفت که در این مدت با پنج بازیکن در تماس بوده است. در این نشست فن خال تایید کرد که قصد دارد از سیستم ۳-۳-۴ استفاده کند ولی همچنین گفت که الان برای حرف زدن در مورد سیستم تیم زود است.

  مکالمات ما طولانی بودند. فکر نمی کنم تا به حال یک مربی تیم ملی، بیش از یک ساعت با بازیکنی حرف زده باشد. بازیکنانی که من با آن ها حرف زدم، ۳-۳-۴-۱ را ترجیح می دهند. من همیشه به حرف بازیکنانم گوش می دهم ولی همچنین حریف و کیفیت تیم خودم را هم در نظر می گیرم. بر این اساس سیستمی را انتخاب می کنم. این کار را در طول فعالیتم به عنوان یک مربی انجام داده ام و در این ۳۰ سال با موفقیت هایی هم همراه بوده است. هنوز در وضعیتی نیستم که بدانم آیا با ۳-۳-۴-۱ بازی خواهیم کرد.
دغدغه دیگر فن خال، کمبودهای تیمش در پست دروازه بان و وینگر است.

ما در پست دروازه بان و مهاجم چپ و راست، با کمبودهایی مواجه هستیم. این ها دقیقا پایه های اساسی مکتب هلند هستند. اگر در این پست ها کمبود داشته باشید، نمی توان ۳-۳-۴-۱ بازی کرد. 
فن خال همچنین گفت که باید به او فرصت داده شود تا تفکراتش را در تیم پیاده کند.

  بلافاصله سه بازی داریم که برای صعود کردن حیاتی هستند. فقط یک روز و نیم برای بازی با نروژ فرصت داریم، بعد یک روز و نیم برای بازی با مونته نگرو و همچنین یک روز و نیم برای بازی با ترکیه. این قمار بزرگی است چون من یک مربی فرایند محور هستم. اگر به کارنامه من نگاهی بیاندازید، سه ماه اول حضورم در تیم هرگز چندان خوب پیش نرفته است. بازیکنان باید به متدهای فن خال عادت کنند.
سوال بعدی این بود که هدف اصلی او چیست.

  هدف شخصی من این است که قهرمان جهان شوم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.