جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

درباره دروازه بان های استقلال که باید یکی انتخاب شود

حسینی-مظاهری؛ دوپادشاده در اقلیم استقلال

حسینی-مظاهری؛ دوپادشاده در اقلیم استقلال

رشید مظاهری درحالی به استقلال ملحق شده که سید حسین حسینی هرگز نیمکت نشینی را در استقلال برنمی تابد. حضور مظاهری بدون شک چارچوب دروازه استقلال را با معمای بزرگی مواجه خوهد کرد. آبی ها در سال های دو غالبا از چنین رقابت هایی ضربه خورده بودند. آیا باز هم تاریخ تکرار می شود؟

حمیدرضا عرب/جذب رشید مظاهری به خودی خود اقدام نادرستی از سوی باشگاه استقلال نیست و با اینکه نقش مربی یا کمیته فنی در نقل و انتقالات گم شده و احمد سعادتمند، در جایگاه مدیرعامل فرمان را در دست گرفته اما به هر حال باشگاه استقلال حق دارد در راستای تقویت خود قدم بردارد. یارگیران باشگاه استقلال در شرایطی سیاست‌های خود را پیش می‌رانند که استقلال در گذشته بارها بابت داشتن دو دروازه‌بان مدعی حواشی بسیاری را در کانون خود تجربه کرده و به استثنای یک فصل، در دورانی که دو مدعی را در کنار هم قرار داده جام قهرمانی را به دست نیاورده است. حتی این وضعیت در دوران قبل از لیگ برتر نیز برای استقلال مسأله‌ساز شده و این باشگاه را با حواشی متعددی مواجه کرد که برای اثبات آن باید به فصلی اشاره داشت که پرویزبرومند و هادی طباطبایی پیش از شروع لیگ حرفه‌ای در استقلال با هم به رقابت پرداختند که در نهایت رقابت این دو منجر به جدایی و حواشی بسیاری شد.

این ماجرا در سال‌های ابتدایی لیگ برتر نیز برای استقلال مسأله‌ساز شد و دیدیم که حضور توأمان وحید طالب‌لو و مهدی رحمتی هرگز منجر به موفقیت برای استقلال نشد و سرمربی وقت (امیر قلعه‌نویی) با مشکلات بسیاری برای انتخاب یکی از این دو مواجه بود و هیچ‌گاه نتوانست با آرامش درباره مدعیان حضور در قفس توری تصمیم‌گیری کند. بعد از پایان لیگ پنجم به رغم قهرمانی استقلال اما مهدی رحمتی جدا شد تا استقلال با طالب‌لو پیش برود.
بعد از آن تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال همواره تلاش می‌کردند از گماردن دو مدعی در کنار هم خودداری کنند اما دوباره این ماجرا در زمان مربیگری پرویز مظلومی تکرار شد و حضور توأمان وحید طالب‌لو و محمد محمدی تا حدی برای استقلال تنش‌زا شد. رقابت محمدی و طالب‌لو نیز هرگز موفقیتی برای استقلال به همراه نیاورد و این تیم نتوانست به قهرمانی دست یابد.
در لیگ هشتم و دوازدهم استقلال در شرایطی قهرمانی لیگ را به دست آورد که تنها طالب‌لو و مهدی رحمتی را در چارچوب دروازه خود می‌دید و با اینکه خیلی‌ها نگران بودند که یکی از این دروازه‌بان‌ها مصدوم شود اما استقلال به سلامت به پایان لیگ رسید و توانست بر جام‌های خود بیفزاید.
البته استقلال در تمام دوران لیگ برتر فقط 3 بار قهرمانی را تجربه کرده و در بسیاری از فصول که فقط یک مدعی را در قفس توری داشته نیز سابقه قهرمان نشدن دارد و تضمین قطعی نیست که آبی‌ها با گماردن یک مدعی در چارچوب دروازه خود قطعاً به قهرمانی برسند.باید عمیقاً توجه داشت که عوامل دیگری نیز در قهرمانی نقش دارند اما مدیران باشگاه استقلال اگر به واقع بخواهند این تیم را در لیگ بیستم با هدف قهرمانی وارد عرصه رقابت کنند باید تمام پیش‌شرط‌های ساختن تیمی مدعی را رعایت کنند و علاوه بر انتخاب مربی ایده‌آل، بازیکنان باکیفیت، پرداختی‌های به موقع و دوری از حواشی، به این مورد مهم نیز توجه ویژه داشته باشند و بی‌جهت یکی از پست‌های مهم را با تنش مواجه نسازند.انتخاب یکی از میان مظاهری و حسینی برای استقلال دورنمای بهتری را تصویر می‌کند و اگر به واقع باشگاه استقلال مصر به استفاده از مظاهری است و از لحاظ قانونی نیز مشکلی برای این باشگاه به وجود نمی‌آید و جلوی بازی کردن این دروازه‌بان گرفته نمی‌شود، باشگاه استقلال در تصمیمی عاقلانه باید حسینی را لااقل برای یک فصل به تیم دیگری منتقل کند تا شاهد تنش‌های احتمالی در قفس توری نباشیم.
حسینی بدون شک دروازه‌بان با ظرفیتی است و افت او در لیگ بیستم را نباید ملاک نهایی سنجش این دروازه‌بان بدانیم. همانطور که بسیاری از شماره یک‌های تاریخ باشگاه استقلال به تناوب فصول خوب و بعد داشته‌اند، حسینی نیز از این خصیصه مستثنا نیست. رشید مظاهری هم در تاریخ دروازه‌بانی خود روزهای خوب و بد بسیار داشته و اینگونه نیست که او را تافته جدابافته‌ای در این پست بدانیم اما به هر حال اگر باشگاه استقلال اصرار به استفاده از این دروازه‌بان دارد، باید درباره حسینی تصمیم عاقلانه‌ای بگیرد تا بحران در قفس توری استقلال به اوج نرسد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.