پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

پدرو و شکستن یک تابو؛ اولین انتقال مستقیم میان رم و لاتزیو پس از 36 سال

پدرو و شکستن یک تابو؛ اولین انتقال مستقیم میان رم و لاتزیو پس از 36 سال

پدرو در انتقالی کم سابقه از آاس رم به لاتزیو پیوست. او پس از فسخ قرارداد خود با رم راهی لاتزیو شد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وبسایت گل؛ طی 3 دهه اخیر افرادی چون سینیشا میهایلوویچ، آنجلو پروتزی و الکساندر کولاروف به عنوان بازیکن، والتر ساباتینی به عنوان مدیر و زدنیک زمن به عنوان سرمربی سابقه فعالیت در هر دو تیم رم و لاتزیو را دارند اما آنها به طور مستقیم به تیم رقیب نرفتند. پدرو به طور مستقیم از رم به لاتزیو پیوست و به نوعی تابوشکنی کرد. برای اولین بار طی 36 سال اخیر است که جابجایی مستقیم یک بازیکن میان دو رقیب هم شهری پایتخت ایتالیا اتفاق می افتد. پدرو پس از آستوتیلو مالیولیو در سال 1985، اولین بازیکنی است که بین تیم های شهر رم جابجا می شود. این دروازه بان در سال مذکور از رم راهی لاتزیو شده بود.

تا قبل از دهه 60 میلادی، چند انتقال مستقیم میان رم و لاتزیو ثبت شده است اما حداقل طی 6 دهه اخیر فقط 4 بازیکن از رم به لاتزیو یا برعکس منتقل شده اند:

فرانکو کوردووا (1976): او پس از 9 فصل بازی در رم و ثبت بیش از 250 بازی در این تیم، به عنوان کاپیتان جالوروسی به لاتزیو پیوست و 3 سال با پیراهن بیانکوچلستی به میدان رفت.
کارلو پرونه (1981): او از لاتزیو راهی رم شد و فقط 5 بار برای جالوروسی به میدان رفت. وی پس از یک سال ناموفق، این بار رم را به مقصد لاتزیو ترک کرد.
آستوتیلو مالیولیو (1986): این دروازه بان فقط 1 بازی رسمی برای رم انجام داد و راهی لاتزیو شد. او 20 بار برای لاتزیو به میدان رفت و سپس به اینتر پیوست.
پدرو (2021): اینتر وینگر 34 ساله اسپانیایی پس از یک فصل بازی برای رم و گلزنی در دربی دلاکاپیتاله، حالا به عنوان بازیکن لاتزیو مقابل رم قرار می گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.