شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

تلاش ادامه دار برای حفظ یک ها

حسینی - مظاهری؛ دستمزدها یکسان می‌شود؟

حسینی - مظاهری؛ دستمزدها یکسان می‌شود؟
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

یکی از بزرگ‌ترین ابهامات استقلال در نقل و انتقالات پیش رو در چارچوب دروازه‌ است و با وجود گذشت زمان قابل توجهی از شروع کورس نقل و انتقالاتی میان مدعیان اما هنوز سرنوشت این دو دروازه‌بان مشخص نشده است.

به گزارش ایران ورزشی؛یکی از بزرگ‌ترین ابهامات استقلال در نقل و انتقالات پیش رو در چارچوب دروازه‌ است و با وجود گذشت زمان قابل توجهی از شروع کورس نقل و انتقالاتی میان مدعیان اما هنوز سرنوشت این دو دروازه‌بان مشخص نشده است. در روزهای آغازین نقل و انتقالات برخی رسانه‌ها به صراحت از قطعی شدن انتقال مظاهری به سپاهان خبر می‌دادند اما واقعیت این است که رشید یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد و بدون اجازه باشگاه استقلال نمی‌تواند به تیم دیگری منتقل شود. البته در این میان خلف وعده‌های مکرر باشگاه استقلال در پرداخت حقوق این دروازه‌بان سبب شده تمدید قطعی همکاری به درازا بینجامد اما آنچه مسلم است مسئولان باشگاه استقلال نمی‌خواهند این دروازه‌بان را از دست بدهند و از سویی در لیستی که مجیدی به باشگاه نشین‌ها ارائه کرد، نام مظاهری را قرار داد و از یارگیران این باشگاه خواست با مظاهری به توافق برسند و تدابیری بیندیشند که این دروازه‌بان همچنان در استقلال باقی بماند.
سران باشگاه استقلال تا به امروز در مذاکرات خود با مظاهری ناکام بودند اما آخرین مصاحبه از قول مظاهری نشان از گشایش توافقات تازه دارد. مظاهری درباره ادامه حضورش در استقلال این جملات را به زبان آورده است: «جلسه خصوصی خوبی با فرهاد و فرزاد مجیدی برگزار کردیم. خدا را شکر جلسه خوبی بود و روند مثبتی داشت. در اینکه دوست دارم فصل آینده هم در استقلال بمانم شکی نیست اما مشکلاتی وجود دارد که طبق صحبت‌های‌مان با فرهاد مجیدی، ان‌شاءالله حل می‌شود و با قدرت سر تمرین می‌روم.»
دروازه‌بان استقلال درباره اینکه آیا دلیل اختلافش با باشگاه استقلال این است که درصدی از قراردادش به دلیل مسائل انضباطی کسر شده زیرا باشگاه استقلال مدعی است 60 درصد قرارداد مظاهری را پرداخت‌ کرده، این پاسخ را داد: «چرا باید من مشکلات باشگاه را بگویم. اصلاً نمی‌خواهم درباره مشکلات استقلال صحبت کنم. یک سال دیگر با باشگاه استقلال قرارداد دارم.»
اظهارات مظاهری کاملاً نشان از عزم او برای ماندن در استقلال دارد اما نباید تصور کنیم که چون سید حسین حسینی سیاست سکوت اختیار کرده، دوست ندارد از این تیم کنار برود. حسینی نیز برای ماندن در استقلال اشتیاق بسیاری دارد اما آنچه سبب دوری او از باشگاه استقلال شده پیشنهاد‌های بسیار قابل توجهی است که از سوی تیم‌های مدعی به دست این دروازه‌بان رسیده است. یکی از تیم‌های لیگ برتری حتی حاضر است مبلغ 9 میلیارد تومان که با گنجاندن برخی آپشن‌ها احتمالاً به بیش از 10 میلیارد می‌رسد به این دروازه‌بان پرداخت کند و شاید همین پیشنهادها سبب شود مدیران استقلال سیاست خود را با تغییراتی مواجه کرده و اقدامات مالی تازه‌ای دراین باشگاه انجام داده و دست کم دستمزد دو دروازه‌بان خود را به شکل یکسانی تعدیل کنند تا هر دو دروازه‌بان از لحاظ مالی در یک ظرف قرار بگیرند. قرارداد فصل پیش رشید مظاهری با استقلال رقم قابل توجهی در قیاس با دریافتی حسینی بود و درعین حال کارآیی این دروازه‌بان تازه به خدمت گرفته شده حتی در برخی از ایام فصل پایین‌تر از حسینی هم بود. به همین دلیل باشگاه نشین‌ها نیز به این نتیجه رسیده‌اند برای در اختیار داشتن توأمان این دو دروازه‌بان نیاز است که در وهله اول دستمزد هر دو تعدیل شود و هر دو با یک میزان دریافتی در استقلال لیگ بیست و یکم وارد صحنه رقابت شوند.
در عین حال اما همچنان احتمال جدایی یکی از این دو دروازه‌بان وجود دارد و در روزهای اخیر احتمال رفتن سیدحسین حسینی از استقلال نیز بیش از رشید مظاهری است. باید توجه داشت که استقلال به هر دو دروازه‌بان خود نیاز دارد و بدون شک جدایی یکی از این دو به استقلال لطمه وارد خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.