پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

داستان تکراری در تابستان داغ و طولانی

از بحــران عبور کن

از بحــران عبور کن
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

ایران ورزشی: اگر ماجرای رفتن استراماچونی را که در پاییز بود کنار بگذاریم، بیشتر بحران‌های استقلال در این سال‌ها در تابستان رخ داده است. وقتی که استقلال پس از اشتباهات ابتدای فصل قبلش در انتهای فصل به انسجام تیمی رسیده، بازیکنانش با هم هماهنگ شده‌اند و اشتباهاتشان را کمتر تکرار می‌کنند و امیدوارند با حفظ این روال فصل بهتری را از سر بگیرند، درست در این مقطع همیشه استقلال ضربه خورده است. دقیقاً در همین مقطع است که استقلال با چالش‌های بزرگی همراه شده و فصل بعدش را هم از دست می‌دهد. بیشترین مشکلی که در این زمینه رخ می‌دهد، ایرادات مدیریتی است. اغلب مدیران استقلال در تابستان به این تیم اضافه می‌شوند و بیشترشان چهره‌های شناخته نشده‌ای هستند که احتمالاً تحت تأثیر دلال‌ها قرار می‌گیرند و با این بازی آینده تیم را به خطر می‌اندازند.

استقلال وینفرد شفر بعد از آن نمایش رؤیایی در پایان لیگ، برتری برابر پرسپولیس و شکست رقبا در مسابقات آسیایی، آماده می‌شد تا با عبور از یک تابستان داغ فصل فوق‌العاده‌ای را شروع کند اما به یکباره شیرازه تیم از هم پاشید. هر پنج بازیکنی که شفر خواسته بود تا حضورشان در فصل بعد قطعی باشد، در آن تابستان باشگاه را ترک کردند و آنها ماندند و چند جایگزین اشتباه و فصلی که از دست رفت. فصل بعد باز هم شفر می‌توانست استقلال را به ساحل امنی برساند اما تصمیم عجیب مدیریت در اخراج غیرمحترمانه او درست چند بازی مانده به پایان فصل هم استقلال را وارد حاشیه کرد و هم اینکه یک پرونده گرانقیمت دیگر برای این باشگاه در دادگاه‌های فیفا باقی گذاشت که چند فصل بعد یقه این تیم را گرفت و پولی که می‌توانست صرف ایجاد زیرساخت‌های باشگاه شود به حساب شفر و وکلایش واریز شد.

ماجرای استراماچونی البته که در تابستان رخ نداد ولی آن هم یکی دیگر از نقاط عطف شکستن هیبت استقلالی دوست‌داشتنی بود. مدیران این باشگاه در این سال‌ها چه کرده‌اند؟ همین احمد مددی در یک پنجره زمستانی نتوانست تنها یک بازیکن را از پدیده به استقلال بیاورد. حالا با لیست بلند بالای استقلال چه می‌خواهد بکند؟ چگونه استقلال قرار است در برابر الهلالی قرار بگیرد که فصل پرباری را در بازار نقل و انتقالات پشت سر گذاشته است. در آخرین ساعات مهلت 10 روزه استقلال البته دیروز خبرهایی از تمدید چند بازیکن با استقلال به گوش رسید ولی این تمدیدها قطعاً برای استقلال در آسیا کاری قرار نیست بکند. باشگاه استقلال در همه این سال‌ها به شدت قربانی مدیران گمنام خود شده. به نظر می‌رسد یک تابستان نقل و انتقالاتی دیگر هم این تیم در حال ضربه خوردن از مدیران نالایق خودش است. یک داستان تکراری برای استقلال در تابستان‌های داغ پایانی دهه نود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.