دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

شروع حاشیه‌ها با معرفی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای نروژ

بنا ستاره‌هایش را انتخاب کرد

بنا ستاره‌هایش را انتخاب کرد

ایران ورزشی - تیم ملی کشتی فرنگی با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز از توکیو برگشت و نتیجه‌ای خوب را کسب کرد. حالا با پایان یافتن هیاهوی المپیک این تیم خودش را برای حضور در مسابقات جهانی نروژ آماده می‌کند و در فاصله یک ماه مانده به این مسابقات ترکیب خود را می‌شناسد تا برای افتخارآفرینی دیگر آماده شود اما باز هم عده‌ای با همان بهانه همیشگی به دنبال حاشیه‌سازی برای این تیم هستند. البته این برای اولین بار نبود و حتماً هم برای آخرین بار نخواهد بود که موفقیت تیم ملی کشتی فرنگی در توکیو شانسی و کم اهمیت جلوه داده می‌شود و در مقابل تصمیمات محمد بنا برای تیم ملی کشتی فرنگی را حاشیه‌ساز نشان می‌دهند.
این افراد معلوم نیست بغض و کینه چه چیزی را به دل گرفته‌اند که هر بار در آستانه مسابقات جهانی و المپیک حمله به محمد بنا را شروع می‌کنند. حملاتی که در آنها نگاه فنی هم دیده نمی‌شود و ظاهراً فقط از روی غرض‌ورزی است اما این رفتار تا چه زمانی قرار است ادامه داشته باشد؟ چه اتفاقی باید رخ بدهد که به تصمیمات مربی که بارها برای کشتی فرنگی افتخار کسب کرده احترام بگذارند؟  البته محمد بنا بدون توجه به حواشی برنامه خود را برای حضور در مسابقات جهانی نروژ اعلام کرد و تقریباً ترکیبش برای جهانی نروژ را به طور قطعی مشخص کرده و همانند همیشه پای تصمیماتی که به سود کشتی فرنگی است، محکم می‌ایستد.
حاشیه اول را سعید عبدولی به راه انداخت. کسی که با مربیگری محمد بنا به تمام افتخاراتی که در کشتی فرنگی ممکن بود، رسید اما حالا با توجه به بیرون ماندن او از ترکیب تیم ملی برای چندمین بار به سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی می‌تازد. کسی که در جهانی 2019 قزاقستان در ثانیه‌های آخر کشتی برده را به حریف آذربایجانی باخت و مانع رفتن تیم ملی کشتی فرنگی روی سکو شد، حالا با 33 سال سن توقع دارد که در تیم ملی حضور داشته باشد. از 2019 تا الان هم سعید عبدولی در هیچ مسابقه‌ای حضور نداشته تا خودش را ثابت کند اما توقع دارد به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی دعوت شود و دوبنده تیم ملی را تقدیم او کنند.بعد از ماجرای سعید عبدولی یک حاشیه جدید به راه افتاد. این بار خبر آمد سه کشتی‌گیر المپیکی اردوی تیم ملی کشتی فرنگی را ترک کردند! علیرضا نجاتی، حسین نوری و مهدی فلاح هم به عنوان نفراتی مطرح شدند که اردوی تیم ملی را ترک کردند. این در حالی است که از این جمع سه نفره فقط علیرضا نجاتی در المپیک حضور داشت و دو نفر دیگر در بین نفرات المپیکی نبودند. حالا سه روز است که نجاتی در پیج شخصی خود ماجرای قهر از اردوی تیم ملی را تکذیب می‌کند اما کسی توجه نمی‌کند و حتی برای اینکه دروغشان دلیل داشته باشد، مدعی می‌شوند که کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی او را مجبور کرده خبر رفتنش از اردو را تکذیب کند. خب اگر این کشتی‌گیر تا این اندازه از کادر فنی حرف‌شنوی دارد که اصلاً اردوی تیم ملی را ترک نمی‌کند تا بخواهد خبر قهرش را تکذیب کند. دو نفر دیگر هم حسین نوری و مهدی فلاح بودند که برخی‌ها معتقد بودند محمد بنا درباره آنها چرخه انتخابی را رعایت نکرده است. حسین نوری با حدود 32 سال سن برای مسابقات گزینشی آسیا در قزاقستان انتخاب شد اما کشتی که 4 بر صفر جلو بود را به چین باخت و سهمیه را از دست داد؛ حالا برای 4 سال دیگر باید به او زمان داد؟ قرار است مسابقات جهانی نروژ شروع برنامه‌ریزی برای المپیک 2024 پاریس باشد و باید تصمیماتی را اتخاذ کرد که اندکی با المپیک پاریس همخوانی داشته باشد.
درباره مهدی فلاح هم مدعی شدند که چرخه انتخابی درباره او رعایت نشده اما از قبل اعلام شده بود که هر کسی در توکیو مدال بگیرد به نروژ می‌رود. حالا ساروی هم با مدال برنز توکیو برای جهانی انتخاب شده، چه اتفاقی در اینجا رخ داده که باعث شده حقی از فلاح ضایع شود. ضمن اینکه نفر دوم این وزن هم مهدی بالی است.
این حرف‌های عجیب در چند روز گذشته در ظاهر اردوی تیم ملی کشتی فرنگی را ملتهب نشان داد اما وقوع دو اتفاق نشان داد که از این خبرها در اردوی تیم ملی نیست و محمد بنا با همان بینش و اطمینان قلبی‌اش تیم را برای جهانی نروژ انتخاب می‌کند. اتفاق اول حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان در اردوی تیم ملی بود تا حکم محمد بنا را به عنوان سرمربی تیم ملی بدهند که البته این هم بهانه‌ای بیش نبود بلکه هدف این بود که به منتقدین نشان بدهند تصمیمات تیم ملی کشتی فرنگی هماهنگ شده با فدراسیون و مورد حمایت آنها است.
اتفاق دوم را محمد بنا خودش رقم زد و با شرح دادن شرایط رسیدن به دوبنده تیم ملی تقریباً تکلیف ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی نروژ را مشخص کرد. سایت فدراسیون کشتی دو روز پیش در گزارشی وزن به وزن شرایط را شرح داد و مشخص شد که تیم براساس چرخه برای مسابقات جهانی نروژ انتخاب شده است.
با اعلام فدراسیون در وزن 55 کیلوگرم از بین علیرضا ده‌بزرگی که قهرمان جوانان جهان شده و سجاد عباسپور یک نفر انتخاب می‌شود. در این وزن پویا دادمرز هم حضور داشت که در نهایت عباسپور عملکرد بهتری داشت. در وزن 60 کیلوگرم با توجه به عملکرد ضعیف نجاتی در المپیک توکیو ، انتخابی در غیاب او برگزار شد و مردانی با غلبه بر رقبا به دوبنده تیم ملی رسید. مردانی هم در وهبی امره سرگیی املین را شکست داده بود. در 63 کیلوگرم دلخانی انتخاب شده که آن هم براساس عملکرد این کشتی‌گیر در مسابقات اخیر بوده و در وزن 67 کیلوگرم هم محمدرضا گرایی با توجه به مدال طلای توکیو به دوبنده تیم ملی رسید. در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری با توجه به عبور از علی ارسلان و امین کاویانی‌نژاد به نروژ می‌رود و در وزن 77 کیلوگرم باز هم محمدعلی گرایی انتخاب شده است. در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام به نروژ می‌رود و در وزن 87 کیلوگرم با توجه به شکست حسین نوری و ناصر علیزاده در گزینشی‌های المپیک این فرصت به رامین طاهری رسیده تا یک بار دیگر شانس خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی انتخاب کند. در وزن 97 کیلوگرم هم دوبنده تیم ملی به ساروی رسید. طبق همان اصلی که قبل از توکیو اعلام شده بود، مدال‌آوران توکیو به نروژ اعزام می‌شوند. در وزن 130 کیلوگرم هم دوبنده تیم ملی به امین میرزازاده رسید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.