پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

ترکیب آشنا و مورد تأیید یحیی برای قلب دفاع پرسپولیس

فرجی – نعمتی، زوج فیکس مقابل استقلال

فرجی – نعمتی، زوج فیکس مقابل استقلال

ایران ورزشی- همانگونه که انتظار می‌رفت حضور علی نعمتی در پرسپولیس نهایی شد و اگر یک مشکل اداری کوچک به وجود نیامده بود همین دیروز این قرارداد نهایی می‌شد.
علی نعمتی مدافع مورد علاقه یحیی است. از بین بازیکنان فصل قبل پدیده، او تنها بازیکنی است که یحیی در اینستاگرام دنبالش می‌کرد و می‌کند. یحیی از نظر اخلاقی و فنی نعمتی را قبول دارد، چراکه با او کار کرده و خصوصیاتش را کاملاً می‌شناسد.
نعمتی در پدیده بازیکن اصلی یحیی بود و حالا قرار است بار دیگر شاگرد او باشد و این‌بار پیراهن پرسپولیس را به تن کند. نعمتی سومین خرید پرسپولیس برای فصل جدید خواهد بود و از این جهت که کادر مدافعان میانی این تیم را کامل می‌کند خرید بااهمیتی است.
حالا پرسپولیس غیر از سیدجلال حسینی، فرشاد فرجی و علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی را هم دارد که از این جمع چهار نفره فقط دو نفر می‌توانند در ترکیب اصلی قرار بگیرند و رقابت شیرین و جذابی در خط دفاع شروع خواهد شد اما همین که نگرانی جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان رفع شده می‌تواند کادر فنی و هواداران را برای مسابقات آسیایی پیش‌روی فصل آینده لیگ برتر امیدوار کند.
پرسپولیس فصل قبل بهترین خط دفاعی را داشت؛ درست مثل فصول قبل‌تر که قهرمان شده بود. در این خط دفاع بازیکنان شاخصی مثل سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان حضور داشتند که حالا سه‌تا از آنها در این تیم نیستند و سیدجلال باتجربه هم احتمالاً فصل را از روی نیمکت آغاز خواهد کرد.
بسیاری معتقدند ساختار منسجم دفاعی پرسپولیس طی این چند فصل باعث شده آنها هر فصل کمترین گل خورده را داشته باشند و همین عملکرد موفقیت‌آمیز پایه‌ای برای قهرمانی‌های متوالی و موفقیت‌های بزرگ‌شان شده. این عده معتقدند جابه‌جایی نفرات روی این مسأله تأثیر زیادی نمی‌گذارد چراکه با جدایی دو مدافع از چهار چهره شاخصی که نام‌شان به میان رفت (شجاع و انصاری) و البته علیرضا بیرانوند به‌عنوان یکی از عناصر اصلی برای حفظ دروازه، فصل قبل پرسپولیس باز هم قهرمان شد.
این اتفاق در حالی افتاد که در مقطع پایانی و فوق‌العاده حساس فصل سیدجلال هم کاملاً نیمکت‌نشین شد و فرشاد فرجی در قلب دفاع کنار کنعانی بازی کرد، اما باز هم خللی در کار دفاعی تیم ایجاد نشد و همان استحکام سازمان‌یافته را مشاهده کردیم.
حالا به نظر می‌رسد نقشه یحیی برای فصل جدید استفاده توأمان از فرشاد فرجی و علی نعمتی در قلب دفاع پرسپولیس است؛ دو بازیکنی که در پدیده شاگردش بودند و بارها کنار هم بازی کرده و از یکدیگر درک متقابلی دارند، پس کادر فنی نیاز به زمان زیادی برای هماهنگ کردن‌شان ندارد. در عین حال به احتمال زیاد یحیی روی سیدجلال و علیرضا ابراهیمی به‌عنوان بکاپ این دو مدافع اصلی حساب کرده، ضمن اینکه با بازگرداندن محمداحسان حسینی نفر پنجمی هم هست که در صورت لزوم و در شرایط اورژانسی به کمکش بیاید.
نعمتی بازیکن خوش‌استایل با بدنی سخت و محکم قابلیت مقابله با مهاجمان خطرناک تیم‌های حریف را دارد. غیر از استحکام لازم در زمین و هوا، او به‌لحاظ هوش، سرعت و قدرت بازیسازی که فاکتورهای تعیین‌کننده‌ای برای یک مدافع میانی است هم از استانداردهای لازم برخوردار است و باید به انتخاب یحیی اعتماد کرد. در عین حال نعمتی هم مثل فرشاد فرجی مدافعی دو پسته است و همانطور که همبازی سابق و فعلی‌اش در دفاع میانی و دفاع چپ می‌تواند بازی کند نعمتی قادر است در مرکز و جناح راست خط دفاع هم بازی کند و به‌نوعی رقیب مهدی شیری و سیامک نعمتی هم در آن پست خواهد بود. همچنین اصرار یحیی برای جذب سریع او -هرچند این انتقال خیلی هم سریع ممکن نشد- این است که در بازی با استقلال تاجیکستان از این بازیکن در کنار فرجی فیکس استفاده کند.
یحیی فصل قبل تنها چیزی حدود یک هفته تا 10 روز بعد از جذب بازیکنانی مثل حامد لک، سعید آقایی، عیسی آل‌کثیر و میلاد سرلک از آنها در ترکیب اصلی تیم و در بازی‌های فوق‌العاده حساس لیگ قهرمانان 2020 استفاده کرد پس حالا چرا باید شک کنیم که در فاصله سه هفته تا بازی با استقلال تاجیکستان در دوشنبه از نعمتی در ترکیب اصلی بهره نگیرد؟

خط‌خوردگی نامه فسخ، قرارداد نعمتی را یک روز به تأخیر انداخت
در شرایطی که انتظار می‌رفت روز یکشنبه قرارداد علی نعمتی با پرسپولیس نهایی شود، دیروز هم به‌دلیل خط‌خوردگی برگه فسخ قراردادش که سه‌میلیارد برایش آب خورده، این اتفاق نیفتاد.
نعمتی دیروز در باشگاه پرسپولیس حاضر شد تا مذاکرات نهایی‌اش را انجام دهد و در شرایطی که همه منتظر نهایی شدن این اتفاق و حضورش در تمرین سرخ‌ها بودند این اتفاق یک روز دیگر به تأخیر افتاد.
نعمتی پس از پایان جلسه با مدیران باشگاه پرسپولیس در شرایطی که در کنار مدیر برنامه‌هایش ایستاده بود، در گفت‌وگویی که با خبرنگاران داشت اینطور در رابطه با مشکل ایجادشده حرف زد: «همه کارها انجام شده ولی مسائل کوچکی وجود دارد که مدیر برنامه‌های من توضیح می‌دهند.»
مدیر برنامه‌های این بازیکن سپس ادامه داد: «متأسفانه در برگه فسخ قرارداد خط‌خوردگی کوچکی وجود داشت، ولی مشکلی نیست. تمام کارها تمام شده و فردا به‌طور قطعی کار تمام می‌شود. چیز خاصی نیست، چون این فسخ حتی ثبت هیأت فوتبال خراسان هم شد و مهر زدند. تمام شده است. ان‌شاءالله فردا (امروز) صبح خط‌خوردگی برداشته می‌شود و قرارداد ثبت می‌شود.»
مدیر برنامه‌های علی نعمتی سپس در واکنش به این سؤال که آیا او امروز (دوشنبه) در تمرین پرسپولیس شرکت می‌کند یا خیر؟ گفت یحیی گل‌محمدی گفته شرکت نکند.
سؤال بعدی از مدیر برنامه‌های علی نعمتی این بود که آیا امکان دارد این بازیکن پرسپولیسی نشود؟ که او با تأکید در واکنش به این سؤال ضمن نشان دادن برگه فسخ علی نعمتی گفت: «نه هیچ امکانی ندارد که ایشان پرسپولیسی نشود. این برگه فسخ آقای نعمتی است که مهر پدیده و هیأت فوتبال استان خراسان را هم دارد. شما علی نعمتی را پرسپولیسی بدانید.»
او در واکنش به دو سؤال بعدی که مدت قرارداد چقدر است و اینکه آیا رضایت‌نامه را خود بازیکن گرفته است؟ توضیح داد: «قرارداد دوساله تنظیم شده است. فسخ قرارداد شد و مبلغی پرداخت شد. باشگاه پدیده و شخص آقای حمیداوی خیلی کمک کردند.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.