چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

به فرجی، نعمتی و ابراهیمی خیلی امیدوارم

پنجعلی: چرا صنعتی‌ها همه پول دارند اما در تیم دولتی ما سر پول جنگ و دعواست؟

پنجعلی: چرا صنعتی‌ها همه پول دارند اما در تیم دولتی ما سر پول جنگ و دعواست؟
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

محمد پنجعلی کاپیتان و مدافع میانی اسبق تیم ملی و پرسپولیس که سابقه بازی در تیم منتخب آسیا را هم در کارنامه بازی‌اش دارد در خصوص حضور ابراهیمی مدافع جدید پرسپولیس که شماره پنج سابق او را بر تن خواهد کرد در رابطه با تمام مسائل اخیر پرسپولیس با ما صحبت کرده و به سؤالات ما پاسخ داد.

به گزارش ایران ورزشی؛محمد پنجعلی کاپیتان و مدافع میانی اسبق تیم ملی و پرسپولیس که سابقه بازی در تیم منتخب آسیا را هم در کارنامه بازی‌اش دارد در خصوص حضور ابراهیمی مدافع جدید پرسپولیس که شماره پنج سابق او را بر تن خواهد کرد در رابطه با تمام مسائل اخیر پرسپولیس با ما صحبت کرده و به سؤالات ما پاسخ داد.

محمد آقا، ابراهیمی مدافع فصل قبل گل‌گهر که به پرسپولیس پیوسته شماره پنج پرسپولیس، شماره سابق شما را انتخاب کرده. مدافع جدید به رسم کسوت از شما اجازه گرفت؟
نه ابراهیمی به من زنگ نزد. اصلاً مهم هم نیست، فقط امیدوارم او در پرسپولیس موفق باشد و هر زمانی که به میدان رفت بهترین کارآیی را داشته باشد و انتظارات فنی کادر فنی و هواداران را در تیم قهرمان ایران برآورده سازد. مدافعانی مانند ابراهیمی، نعمتی و سایر بازیکنانی که از تیم‌های دیگر به پرسپولیس می‌آیند در تیم‌های قبلی‌شان بازی‌های‌شان و نمایش‌های‌شان کمتر به چشم می‌آید، اما آنها می‌دانند بازی‌های پرسپولیس همیشه پخش مستقیم است و نمایش‌های آنها بشدت زیر ذره‌بین است و بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید باید همیشه در شرایط خوب فنی باشد و خودش را نشان دهد و حق کمترین اشتباه را ندارد که این مسأله بر دشواری کار بازیکنان جدید می‌افزاید.
فکر می‌کنید مدافعان جدید بتوانند جای خالی کنعانی‌زادگان و احتمالاً سیدجلال را از آنجا که کمتر به میدان خواهد رفت، در لیگ و مسابقات آتی پر کنند؟
فرجی، ابراهیمی و نعمتی با نظر کادر فنی به خط دفاعی اضافه شده‌اند که از این جمع، دو بازیکن شاگرد یحیی بوده‌اند از همین‌رو کادر فنی و در رأس آنها یحیی گل‌محمدی با شناخت کامل نسبت به توانایی بازیکنان و مدافعان جدید، آنها را انتخاب کرده، به همین دلیل من خیلی امیدوارم این مدافعان در کنار سایر بازیکنان و با کار قوی دفاع تیمی که پرسپولیس دارد بتوانند بهترین نمایش را در خط دفاعی داشته باشند و مانند سال‌های قبل باز هم عنوان بهترین خط دفاع را در اختیار پرسپولیس قرار دهند. علاوه بر این موارد، یحیی گل‌محمدی یکی از بهترین مدافعان ایران و پرسپولیس بوده و پست دفاع میانی، پست تخصصی سرمربی پرسپولیس بوده از همین‌رو ایشان می‌تواند خیلی به مدافعان پرسپولیس کمک کند و تجربیاتش را در اختیار آنها قرار دهد که واقعاً برای مدافعان بخصوص مدافعان جدید میانی پرسپولیس می‌تواند غنیمتی بزرگ باشد. من فکر می‌کنم ترکیب جدید خط دفاعی پرسپولیس باز هم مانند سال‌های قبل بهترین خط دفاعی لیگ و کمترین گل خورده را در بین تیم‌های دیگر خواهد داشت و جای کنعانی‌زادگان پر خواهد شد.
احمد نوراللهی از پرسپولیس جدا شد. در این رابطه چه نظری دارید و به نظرتان آیا جای او در پرسپولیس پر خواهد شد؟
جدایی احمد حرفه‌ای بود. به هر حال او چهار سال در پرسپولیس بود و با پرسپولیس مطرح شد، اما انصافاً تا آخرین روزی که در پرسپولیس بازی کرد با تمام وجود زحمت کشید و تلاش کرد و هشت جام مختلف قهرمانی با پرسپولیس کسب کرد، بنابر این باید به تصمیمش احترام گذاشت و بابت جدایی به او خرده نگرفت چون تیمی مانند پرسپولیس این خصوصیت را دارد که بازیکنان دیگر در آن مطرح می‌شوند به همین دلیل چرخه انتقال و جدایی ممکن است برای بقیه بازیکنان پیش بیاید و سایر بازیکنان هم روزی از پرسپولیس جدا شوند، اما خوشحالم پرسپولیس دوباره به تیمی تبدیل شده که بهترین‌ها را در اختیار دارد و به تیمی تبدیل شده که از بازیکنان مستعدی که به پرسپولیس می‌پیوندند اکثراً ستاره می‌سازد و از آنها در تیم استفاده کرده یا به تیم‌های دیگر ترانفسر می‌کند. جای نوراللهی هم در پرسپولیس مانند سایر ستاره‌هایی که در چند سال اخیر از پرسپولیس جدا شدند پر خواهد شد و با کار تیمی و تغییر سیستم و تدابیری که کادر فنی لحاظ خواهد کرد، قطعاً پرسپولیس با روشی متفاوت نسبت به فصل قبل و شاید به شکلی متفاوت به مصاف حریفان برود.
در خط حمله هم مغانلو از پرسپولیس به‌دلیل نداشتن پول رضایت‌نامه تیم اروپایی جدا شد و در طرف مقابل سپاهان با پرداخت مبلغ زیاد به باشگاه مغانلو، مهاجم پرسپولیس را خیلی راحت به خدمت گرفت تا با وجود او و شهباززاده و استنلی یکی از بهترین خطوط حمله لیگ را در اختیار داشته باشد!
شهریار مهاجم خیلی خوبی بود که در پرسپولیس هم نمایش‌های خوبی ارائه داد اما متأسفانه پرسپولیس در جنگ قدرت با تیم‌های صنعتی نتوانست مهاجم خودش را حفظ کند و تیم صنعتی متمول مانند چند سال اخیر با پرداخت ارقام کلان و عجیب به تیم‌های دیگر خیلی راحت بازیکنان خوب را صید کرده و آنها را به خدمت می‌گیرد و متأسفانه هیچ‌کدام از نهادهای نظارتی هم هیچ منعی برای تیم‌های صنعتی به وجود نمی‌آورند، در حالی که پرسپولیس، تیم اول ایران که تیمی دولتی است پولی ندارد و در آن بشدت مشکل مالی وجود دارد و بر خلاف تیم صنعتی در آن برای گرفتن بازیکن جنگ و دعواست و من نمی‌دانم چرا دولت از تیمی که بیشترین سهم را در شادی و نشاط جوانان این مملکت دارد حمایت لازم را به عمل نمی‌آورد؛ تیمی که با وجود همه بی‌مهری‌ها در جنگ نابرابر به‌دلیل شخصیت قهرمانی منحصربه‌فردش توانسته در جنگ نابرابر با تیم‌های صنعتی در چند سال اخیر همه رکوردها را بشکند و جابه‌جا کند و رکوردهایی خلق کند که شاید چند دهه طول بکشد تا تیم دیگری بتواند آن را خلق کند.
با این وجود فکر می‌کنید ششمین قهرمانی پرسپولیس هم در فصل آتی شکل بگیرد؟!
پرسپولیس شکل تیمی خوبی در چند سال اخیر داشته و در واقع شخصیت اصلی تیم از زمان برانکو دوباره به تیم بااصالت و ریشه‌دار پرسپولیس بازگشت و توسط مربیان دیگر هم ادامه پیدا کرد. پرسپولیس با حفظ بیشترین بازیکنانش و خریدهای جدیدش حتماً می‌تواند قهرمانی ششم را بعد از کسب گلات رویایی در تاریخ فوتبال ایران ثبت کند.
خریدهای سرمربی پرسپولیس را تأیید می‌کنید؟
- آقا یحیی و کادرش واقعاً مربیان خوب و کاربلدی هستند و به‌نوعی با تیم زندگی می‌کنند. آنها در چند سال اخیر خیلی زحمت کشیده‌اند و انصافاً کارنامه خوبی داشته‌اند به همین دلیل حتماً باید به خریدهای کادر و در رأس آنها آقا یحیی احترام بگذاریم و از تیم حمایت لازم و کاملی داشته باشیم تا کادر فنی و تیم با آرامش بتوانند فصل مهم نقل‌و‌انتقالات و آماده‌سازی را به بهترین شکل سپری کرده و خدایی ناکرده به مشکل نخورند.
در خصوص بازی با تیم تاجیکستانی و بازی‌های مراحل بعدی در عربستان چه نظری دارید و چقدر به موفقیت پرسپولیس خوشبین هستید؟
بازی در زمین چمن مصنوعی شرایط خاصی دارد که حتماً با برنامه‌ریزی کادر فنی تیم با بهترین شرایط و احتمالاً چند بازی تدارکاتی به مصاف حریف خواهد رفت. بازی در عربستان با تیم‌های قدرتمند آسیایی دشوار است اما پرسپولیس به‌عنوان بهترین تیم غرب آسیا در چند سال اخیر خودش را مطرح کرده و حتماً حریفان پرسپولیس با ترس به مصاف پرسپولیس می‌آیند. پرسپولیس جدا از قهرمانی‌های متعدد داخلی در خارج از کشور و بازی‌های بین‌المللی در چند سال اخیر انصافاً بهترین نماینده ایران بوده و برای کشورمان در قاره کهن به‌نوعی آبروداری کرده از همین‌رو من خیلی به تیم پرسپولیس برای کسب موفقیت و حتی قهرمانی خوشبین هستم.
از اینکه شاید رکورد پنج قهرمانی‌تان در دهه 60 توسط پرسپولیس شکسته شود ناراحت نمی‌شوید؟
اصلاً ناراحت نمی‌شوم بلکه خوشحال هم می‌شوم که رکورد پرسپولیس توسط پرسپولیس شکسته می‌شود چون تیم دیگری جز پرسپولیس در فوتبال ایران از گذشته تا به حال این قدرت را نداشته که به تعداد قهرمانی و رکوردهای رویایی پرسپولیس و گلات قهرمانی نزدیک شود و آن را بشکند. تیم زمان ما شاید به‌لحاظ بازیکن و ستاره بهتر بود اما کار تیمی و گروهی پرسپولیس چند سال اخیر نمونه است که توانسته رکورد تاریخی گلات و چندبار سه‌گانه زدن در فوتبال ایران را خلق کند که واقعاً جای تقدیر و ستایش دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.