یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

انتخابی برای جهانی که شاید برگزار نشود / سردرگمی در کشتی

انتخابی برای جهانی که شاید برگزار نشود / سردرگمی در کشتی

فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی کشتی به دنبال برگزاری انتخابی برای مسابقات جهانی صربستان هستند اما حالا که هر روز بیشتر به زمان برگزاری این رقابتها نزدیک می شوند، با ابهام بیشتری در برگزاری این رقابتها روبرو می شوند. ابهامی ازار دهنده برای مربیان، و کشتی گیران و حتی مسئولان فدراسیون که مانده اند در چنین وضعیتی چه برنامه ریزی داشته باشند.

فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی کشتی و فرنگی تصمیم گرفتند برای مسابقات جهانی صربستان انتخابی برگزار کنند اما حالا شرایطی پیش آمده که شاید اصلاً مسابقات جهانی برگزار نشود. در حدود 40 روز تا زمان شروع مسابقات کشتی قهرمانی جهان در صربستان باقی مانده و کادر فنی تیم ملی هم قصد دارد مسابقات انتخابی را روز پنجشنبه 15 آبان برای این مسابقات برگزار کند اما هم مربیان تیم ملی و هم مسئولان فدراسیون کشتی حالا با یک ابهام بزرگ روبه‌رو شده‌اند و آن اینکه شاید اصلاً مسابقات کشتی قهرمانی جهان برگزار نشود و همین یک سؤال مهم را به وجود آورده که تکلیف نفرات برتر انتخابی تیم ملی کشتی چه می‌شود؟
شاید برگزاری چند مسابقه در روسیه و آمریکا این امیدواری را به وجود آورده بود که مسابقات کشتی قهرمانی جهان هم در صربستان برگزار شود اما تصمیم ناگهانی آمریکا برای حضور نیافتن در مسابقات قهرمانی جهان در صربستان باعث شد تا گرد یأس و ناامیدی در برگزاری این مسابقات پاشیده شود و حالا در حمایت از تصمیم یانکی‌ها، ژاپنی‌ها هم از کشتی قهرمانی جهان کناره‌گیری کردند تا مسابقات جهانی کشتی در یکقدمی برگزار نشدن قرار بگیرد. اگر چه این کشور مدعی در کشتی، کرونا را دلیل اصلی تصمیم خود اعلام کرده اما به نظر می‌رسد که این نیامدن‌ها پشت پرده‌ای هم داشته باشد و شاید اختلافات بر سر رئیس اتحادیه جهانی کشتی باشد. رئیسی که از زمان انتخابش خیلی زیاد به سمت روس‌ها غش می‌کند و ظاهراً ارتباطات کاری دختر لالوویچ با مامیاشویلی هم بیش از اندازه مورد توجه روس‌ها قرار گرفته است.
البته اینها موضوعات مهمی برای کشتی ایران نیست، بلکه الان مهم این است که همه بدانند اگر مسابقات جهانی کشتی در صربستان برگزار نشود چه بر سر کشتی‌گیران حاضر در انتخابی تیم ملی می‌آید؟ کشتی‌گیرانی که الان بر سر این دو راهی که آیا انتخابی برگزار می‌شود یا نه، قرار گرفته‌اند و به شدت به لحاظ روانی در هم ریخته هستند. نمی‌دانند وزن کم کنند برای انتخابی یا اینکه خودشان و سلامتی‌شان را به خاطر مسابقاتی که شاید در پیش نباشد به خطر نیندازند. به نظر می‌رسد این چند روز برای فدراسیون کشتی و روابط بین‌الملل فدراسیون بسیار مهم باشد که بتواند با ارتباطات نزدیکی که با اتحادیه جهانی کشتی می‌گیرد، خیلی زود متوجه این جریان باشد که آیا مسابقات جهانی برگزار می‌شود یا نه؟ اگر متوجه تصمیم اتحادیه جهانی قبل از برگزاری انتخابی پنجشنبه باشند، حداقل می‌توانند از برگزاری یک مسابقه پر ریسک جلوگیری کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.