سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

جای مغانلو باید مهاجمی فیزیکی و ترجیحاً خارجی جذب شود

ابوالقاسمپور: جدا شده‌ها امتیاز 100 داشتند اما جدیدها امتیازشان 50 است

ابوالقاسمپور: جدا شده‌ها امتیاز 100 داشتند اما جدیدها امتیازشان 50 است
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

بهنام ابوالقاسمپور مهاجم سابق پرسپولیس به طور قطع به دلیل سال‌ها بازی در پست مهاجم می‌تواند نظرات کارشناسی را در رابطه با شرایط خط حمله پرسپولیس داشته باشد. به همین دلیل و از آنجا که با جدایی مغانلو، کمبودی ممکن است در خط حمله پرسپولیس به وجود آید نظرات کارشناسی او را جویا شدیم. مهاجم سابق پرسپولیس همچنین در خصوص سایر موارد باشگاه پرسپولیس با ما صحبت کرد و نقطه نظراتش را بیان کرد.

به گزارش ایران ورزشی؛بهنام ابوالقاسمپور مهاجم سابق پرسپولیس به طور قطع به دلیل سال‌ها بازی در پست مهاجم می‌تواند نظرات کارشناسی را در رابطه با شرایط خط حمله پرسپولیس داشته باشد. به همین دلیل و از آنجا که با جدایی مغانلو، کمبودی ممکن است در خط حمله پرسپولیس به وجود آید نظرات کارشناسی او را جویا شدیم. مهاجم سابق پرسپولیس همچنین در خصوص سایر موارد باشگاه پرسپولیس با ما صحبت کرد و نقطه نظراتش را بیان کرد.

شهریار مغانلو از پرسپولیس جدا شد و به سپاهان پیوست، کمبود این بازیکن برای خط حمله پرسپولیس مشکل‌ساز می‌شود؟
در هر صورت مغانلو در خط حمله پرسپولیس جا افتاده بود و مهره‌ای بود که با توجه به فیزیکال بودنش و خصوصیات فنی‌اش فشار زیادی به خط دفاعی حریفان وارد می‌ساخت و نظم خط دفاعی حریفان را به هم می‌زد و در پرسپولیس هم خیلی خوب جا افتاده بود. به همین دلیل باشگاه با توجه به چند جام مهمی که پیش رو دارد و مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر است حتماً باید مهاجمی جدید را به پرسپولیس بیاورد چون بضاعت دو مهاجم برای جنگیدن در چند جام کافی نیست ولو اینکه از پست‌های دیگر برای بازی در پست مهاجم بازیکنی در صورت نیاز به خط حمله اضافه شود.
مشکل مالی موجب شد که سپاهان بتواند مغانلو را از باشگاه سانتاکلارا به خدمت بگیرد اما پرسپولیس نتواند و به ناچار قید مغانلو را بزند!
نقش هیأت مدیره و مسئول اقتصادی باشگاه پرسپولیس در این میان بسیار مهم و حائز اهمیت است اما متأسفانه هیأت مدیره و مسئولان اقتصادی باشگاه پرسپولیس اصلاً نتوانستند از پتانسیل بالای باشگاه پرسپولیس و برند پرهوادارترین تیم ایران که اتفاقاً چند سال متوالی هم قهرمان ایران شده خوب استفاده کنند و با عملکردی ضعیف شاهد بودیم که چند بازیکن خوب و کلیدی پرسپولیس به دلیل تأمین نشدن‌شان به لحاظ مالی از پرسپولیس جدا شدند و بازیکنان طراز اولی جایگزین جدا شده‌ها نشدند.
اما به هر حال جنگ تیم‌های دولتی و صنعتی به نوعی جنگی نابرابر است!
این بحث تا حدودی وجود دارد اما هیأت مدیره حتماً باید با توجه به رشد اقتصادی، هر ساله فکر تورم و جذب منابع مالی کافی برای مهم‌ترین مقطع فصل فوتبال، یعنی فصل نقل و انتقالات را می‌کرد تا اینچنین به مشکل نخورد. مدیرعامل باشگاه از زمانی که آمده خوب کارش را انجام داده اما هیأت مدیره اصلاً نتوانسته در بخش اقتصادی موفق عمل کند و از این حیث کارنامه ضعیفی داشته است. اگر تیم‌های صنعتی می‌توانند از رانت‌های خاص خودشان بهره بگیرند پرسپولیس بزرگترین تیم به لحاظ هوادار و پرافتخارترین تیم ایران به جهت کسب جام‌های متعدد داخلی و بهترین تیم چند سال اخیر ایران است که معتبرترین برند فوتبالی محسوب می‌شود و حتماً پتانسیل‌های بالایی برای جذب منابع مالی دارد. با دیپلماسی درست و بجا حتماً می‌توان منابع مالی و کارهای بسیار مؤثری برای تیم و در مجموع پیشبرد منابع مالی که نقش اول را در بستن تیمی قدرتمند در فصل نقل و انتقالات دارد، برداشت.
شما حرف از جذب مهاجم فیزیکال مشابه مغانلو برای خط حمله پرسپولیس زدید. از این منظر منشا به درد پرسپولیس نمی‌خورد؟
در ایران مهاجمی که خوب باشد و بیرون مانده باشد برای پرسپولیس وجود ندارد و به نظرم با پرداخت بدهی‌ها پرسپولیس باید مهاجم خارجی طراز اول جذب کند که در بازی‌های داخلی و خارجی عصای دست مربیان در خط حمله باشد. مهاجمی که وجودش با توجه به تجدید قوای حریف اصلی پرسپولیس یعنی سپاهان در خط حمله و حتی جذب بازیکنان خوب در چند باشگاه دیگر برای پرسپولیس ضروری به نظر می‌رسد.
سه بازیکن بسیار کلیدی در سه پست مختلف در ستون فقرات پرسپولیس از تیم جدا شدند. به جای جدا شده‌ها باشگاه پرسپولیس به شکلی خوب جای خالی جدا شده‌ها را پر کرده؟
به نظرم بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شدند امتیازشان 100 بود اما بازیکنانی که جای آنها جذب کردیم امتیازشان 50 است و این واقعیتی است که فعلاً وجود دارد.
اما کادر فنی پرسپولیس در چند سال اخیر نشان دادند با جذب بازیکنان جدید به شکلی خوب جای خالی بازیکنان جدا شده را پر می‌کنند.
سه بازیکنی که در پرسپولیس بودند خیلی خوب در قالب کار تیمی جا افتاده بودند و در سه پست کلیدی بیشترین کارآیی و نقش را برای تیم‌شان ایفا کرده و در قهرمانی‌های پرسپولیس هم در کنار سایر بازیکنان نقشی مهم داشتند اما بازیکنانی که جذب شده‌اند به لحاظ فنی در سطحی متوسط در مقام قیاس با جدا شده‌ها قرار دارند. به هر حال بازی در پرسپولیس و موفقیت در آن به فاکتورهای بسیار مهمی نیاز دارد و وابسته است و من امیدوارم جدیدها بتوانند از عهده کار سخت بازی در پرسپولیس به خوبی برآیند و امیدوارم به هر شکل ممکن به شکل انفرادی و در قالب کار تیمی بتوانند جای خالی جدا شده‌ها را با عملکرد مثبت‌شان پر کنند.
برای بازی مقابل استقلال تاجیکستان در زمین این تیم چه نتیجه‌ای را پیش‌بینی می‌کنید و با توجه به اینکه بازی‌های مرحله گروهی به شکل متمرکز در عربستان برگزار می‌شود چقدر به موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خوشبین هستید؟
تیم تاجیکستانی تیم خوبی نشان داده و حریف راحتی نیست اما در طرف دیگر پرسپولیس قرار دارد، تیمی که در چند سال اخیر دو بار به فینال رسیده و قرار نیست در مرحله حذفی تیمی با شاخصه‌های پرسپولیس مقابل تیمی از تاجیکستان کم بیاورد. به همین دلیل من صعود پرسپولیس را برای مرحله گروهی متصورم. برای بازی‌ها و کسب نتایج موفق در عربستان هم همه چیز به یحیی و برنامه‌ریزی کادر فنی‌اش بستگی دارد که با برنامه‌ریزی چطور تیم را برای بازی‌های حساس مرحله گروهی آماده سازند. تیم پرسپولیس به جهت شخصیت قهرمانی و چهره موفقی که در مسابقات داشته این توانایی را دارد که بازهم در آسیا بدرخشد و حتی قهرمان شده و طلسم قهرمانی‌اش در آسیا را بشکند. کار در آسیا سخت و متفاوت است اما با توجه به شخصیت پرسپولیس شخصاً به موفقیت این تیم در عرصه آسیا بسیار امیدوارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.