سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

ماجراهای عجیب انتخاب سرمربی آلومینیوم

چطور از نکو به خطیبی رسیدند!

چطور از نکو به خطیبی رسیدند!
سولماز شیرمرادی
سولماز شیرمرادی خبرنگار

آلومینیوم اراک در مدت اخیر ماجراهای عجیبی را پشت سر گذاشت. این باشگاه دچار اختلافات مدیریتی زیادی شد که معلوم نبود چه کسی قرار است تصمیم‌گیرنده باشد و سرنوشت سرمربی تیم به چه صورت خواهد شد. همین مسائل باعث شد چند عضو هیأت مدیره استعفا دهند و کنار بکشند. یکی از آنها دارابی بود که البته با وجود کناره‌گیری شفاهی‌اش، پیگیر جلسات هیأت مدیره بود و حتی در مورد گزینه‌های سرمربیگری آلومینیوم نظرش را اعلام می‌کرد.

به گزارش ایران ورزشی؛ آلومینیوم اراک در مدت اخیر ماجراهای عجیبی را پشت سر گذاشت. این باشگاه دچار اختلافات مدیریتی زیادی شد که معلوم نبود چه کسی قرار است تصمیم‌گیرنده باشد و سرنوشت سرمربی تیم به چه صورت خواهد شد. همین مسائل باعث شد چند عضو هیأت مدیره استعفا دهند و کنار بکشند. یکی از آنها دارابی بود که البته با وجود کناره‌گیری شفاهی‌اش، پیگیر جلسات هیأت مدیره بود و حتی در مورد گزینه‌های سرمربیگری آلومینیوم نظرش را اعلام می‌کرد. با وجود همه این اختلافات، هفته گذشته هیأت مدیره باشگاه آلومینیوم در جلسه‌ای که برگزار کردند روی انتخاب جواد نکونام برای سرمربیگری تیم به توافق رسیدند. آنها حتی با نکونام هم صحبت‌های خوبی داشتند که همین مسأله باعث شد سرمربی موفق فصل گذشته فولاد خوزستان، بی‌خیال تمدید قرارداد با تیم اهوازی شود.
همه منتظر انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی بودند که ناگهان در خبری که شبانه روی خروجی سایت باشگاه آلومینیوم اراک قرار گرفت، نام علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی تیم در فصل بیست و یکم و البته بیست و دوم معرفی شد. هنوز چند ساعتی از اعلام این خبر نگذشته بود که هیأت مدیره باشگاه آلومینیوم اراک معترض شدند و اعلام کردند سعید عباسی مدیرعامل باشگاه آلومینیوم، بدون مشورت با اعضای هیأت مدیره چنین تصمیمی گرفت. اعتراض‌ها باعث شد علیرضا منصوریان بعد از چند ساعت از تمدید قراردادش، از سرمربیگری تیم کنار گذاشته شود. این مسأله نشان می‌داد اختلافات مدیریتی در باشگاه آلومینیوم اراک بیش از آن است که تصور می‌شد.
در هر صورت، اصرار مدیرعامل کارخانه آلومینیوم اراک باعث شد کلاً حضور منصوریان در این باشگاه منتفی شود. بعد از آن هم سعید عباسی از مدیریت باشگاه کنار گذاشته شد که در پی آن منصور قنبرزاده از هیأت مدیره باشگاه استعفا داد.
با این اتفاقات خیلی زود اعضای جدید هیأت مدیره و البته مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک انتخاب و معرفی شدند که به این ترتیب حمید محرابی بار دیگر مدیریت باشگاه را به عهده گرفت. از آنجا که حمید محرابی با رسول خطیبی توانستند تیم آلومینیوم اراک را به لیگ برتر بیاورند، این مدیرعامل همچنان روی حضور خطیبی در تیم اصرار داشت اما با توجه به اینکه هواداران آلومینیوم به خاطر رفتن ناگهانی خطیبی از اراک ناراحت بودند، تصمیم گرفتند گزینه‌های دیگر را هم مورد بررسی قرار دهند. در میان گزینه‌ها، نام‌هایی چون مجید جلالی، حسین فرکی، رحمان رضایی، سیروس پورموسوی، رسول خطیبی و احتمالاً مهدی رحمتی وجود داشت. جالب این بود که دیگر خبری از نام جواد نکونام نبود و شنبه ۲ گزینه نهایی شدند؛ خطیبی و جلالی که شرایطی کاملاً متفاوت داشتند.
جلسه هیأت مدیره باشگاه آلومینیوم اراک ساعت ۵ عصر شنبه تشکیل شد و هر بار نام یک مربی به عنوان سرمربی جدید تیم به گوش می‌رسید که در نهایت ساعت ۸ شب جلسه به پایان رسید و رسول خطیبی انتخاب شد اما از آنجا که انتخاب خطیبی ریسک بزرگی به حساب می‌آمد، باشگاه سعی کرد در این رابطه با هیأت مدیره کارخانه هم مشورت کند. در نهایت خطیبی رسماً انتخاب و معرفی شد تا این خبر در نیمه‌های شب روی خروجی سایت باشگاه آلومینیوم اراک قرار بگیرد.
بدون شک در تیم آلومینیوم خیلی‌ها از بازگشت رسول خطیبی خوشحال شدند و می‌خواهند روزهای خوب دیگری را با این سرمربی جوان تجربه کنند اما با توجه به حساسیت‌های هواداران بدون شک خطیبی کار سختی خواهد داشت که باید دید شرایط به چه صورت پیش می‌رود. الان مسأله مهمی که مشخص شده این است که باشگاه آلومینیوم اراک برای فصل بیست و یکم بودجه نسبتاً خوبی دارد و احتمالاً برای رسیدن به سهمیه آسیا تلاش خواهند کرد که باید دید به این مهم می‌رسند یا نه.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.