چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

امیرحسین پیروانی: مقابل سوریه نباید عجولانه بازی کنیم

امیرحسین پیروانی: مقابل سوریه نباید عجولانه بازی کنیم

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: مقابل سوریه نباید با عجله فوتبال بازی کرد زیرا 90 دقیقه فرصت برای گلزنی داریم.

به گزارش ایران ورزشی، امیرحسین پیروانی درباره شرایط تیم ملی ایران صحبت هایی کرد.

امیرحسین پیروانی در مورد مسابقه تیم ملی با سوریه در مقدماتی جام جهانی به فارس گفت:

تیم ملی را در  این مسابقات باید به سه دوره تقسیم کرد؛ دوره اول که با ویلموس شروع کردیم و اصلاً شروع خوبی به لحاظ نتیجه‌گیری نداشتیم و شرایط تیم خوب نبود، مرحله دوم چهار بازی سختی که در بحرین برگزار کردیم و با موفقیت آن را پشت‌سر گذاشتیم. با  12 امتیازی که گرفتیم توانستیم به جدول برگردیم و اما مرحله سوم که از پنج‌شنبه شروع می‌شود و ما در یک گروه 6 تیمی قرار داریم که نخستین بازی‌اش با سوریه است.
پیروانی افزود:

تاکتیک سوریه قابل پیش‌بینی است. شناخت خوبی از تیم سوریه از نظر تاکتیکی و هویتی داریم. سوریه فوتبال با حوصله‌ای را در دستور کارش قرار می‌دهد که پاس‌های کوتاه زیادی را ردوبدل می‌کنند. آنها مقابل ما قالب تاکتیکی ندارند و سعی می‌کنند تاکتیک تیم ما را برهم بزنند. عرض و طول زمین بازی‌شان را کوچک می‌کنند که به اصطلاح می‌گوییم زمین بازی را کوچک می‌کنند. سوری‌ها می‌خواهند با تراکم زیاد و پرتعداد در زمین خودشان و حتی یک سوم دفاعی حاضر شوند. سوریه می‌خواهد فواصل عرضی بین خط دفاع و هافبک خود را نزدیک داشته باشد. سوریه در فاز تهاجمی هم براساس ضد حمله کار می‌کند و اگر صاحب ضربات ایستگاهی شود می‌تواند برای  تیم ملی خطرساز شود. سوریه به دنبال گرفتن حداقل امتیاز است.
سرمربی اسبق تیم امید ایران  با اشاره به شرایط تاکتیکی تیم ملی گفت:

بزرگترین نقطه قوت تیم ما لژیونرها هستند نه فقط به خاطر اینکه خارج از کشور بازی می‌کنند بلکه به این دلیل که آنها در کوران مسابقات قرار دارند اما لیگ داخلی ما حدود یک ماه است که تعطیل شده و بازیکنان ما شرایط بازی را ندارند. با توجه به اینکه بازی تدارکاتی هم نداشته‌ایم اگر می‌خواستیم فقط به بازیکنان شاغل در لیگ داخلی‌مان تکیه کنیم به مشکل برمی‌خوردیم. بازیکنان ما در فاز تهاجمی اکثراً لژیونرهایی هستند که در شرایط آمادگی و بازی قرار دارند و در لیگ‌های خارج از کشور بازی می‌کنند.  این لژیونرها از دوره کی‌روش در کنار هم حضور دارند و شناخت کاملی از بازی یکدیگر دارند و این مسئله قطعاً کارمان را ساده‌تر می‌کند.
پیروانی با اشاره به وظیفه کادر فنی در بازی با سوریه عنوان کرد:

فکر می‌کنم مهم‌ترین وظیفه کادر فنی این است که تمرکز لازم را به بازیکنان بدهند و از آنها بخواهند که عجولانه بازی نکنیم. ما 90 دقیقه زمان کافی برای گلزنی داریم و نباید با عجله بازی کنیم اما باید در انتقال بازی سریع عمل کنیم و حملات سریع داشته باشیم تا قبل از اینکه تیم سوریه بلوک دفاعی خود را شکل بدهد و ساختار دفاعی‌اش در زمین خودش شکل بگیرد و انسجام برسد با حملات سریع به گل برسیم.
پیروانی افزود:

نسبت به بازی با سوریه خوش‌بین هستم هرچند شروع‌ها بازی‌ها  طبیعتا  سخت است به خصوص اینکه بازیکنان ما یکی دو ماه است که کنار هم بازی نکرده‌اند. با این حال می‌توانیم با شکست سوریه یک شروع خوب داشته باشیم تا با اعتمادبه‌نفس بهتر در ادامه راه حاضر شویم  و در نهایت به جام جهانی صعود کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.