دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

امیدوارم علیپور را برگردانند چون به او نیاز دارند

درخشان: یحیی چیزی برای خودش نخواسته، به او حق می‌دهم

درخشان: یحیی چیزی برای خودش نخواسته، به او حق می‌دهم

حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس و یکی از پیشکسوتان نامدار باشگاه هم در جریان پیش آمده و دلخوری یحیی از باشگاه حق را به گل‌محمدی می‌دهد.او در گفت و گو با ایران ورزشی می گوید:« ببینید ما نمی‌خواهیم کسی را با کسی مقایسه کنیم چون هر کسی ابعاد کاری و تفکر خودش را دارد که قابل احترام است اما من می‌گویم مربی یک فصل تلاش می‌کند تا در نهایت به قهرمانی برسد. یعنی تا اینجا کارش را به خوبی انجام داده پس حالا مدیریت هم باید کارش را درست انجام بدهد و مدیر باشگاه باید خواسته‌های سرمربی را اجابت کند. مدیر باید خیلی‌خیلی صادقانه با سرمربی تیم حرف بزند و کمکش کند چون نهایت انتظار مدیر از مربی قهرمانی است اما این قهرمانی ابزار مناسب می‌خواهد که مدیر باید برای مربی فراهم کند وگرنه مطمئناً به مشکل خواهد خورد. به نظر من حتماً باید یحیی را حفظ کنند و شرایط و خواسته‌هایش را برآورده کنند. خواسته‌های سرمربی شخصی نبوده و برای خودش نیست و همه را برای موفقیت تیم می‌خواهد پس باید سعی کنند خواسته‌های ایشان را برآورده کنند تا کادرفنی بتواند در کمال آرامش و با خیال راحت فعالیت کند و کارش را انجام بدهد. این می‌شود یک کار اساسی که مدیران باشگاه باید انجام دهند.»

او در خصوص اینکه ایا خردیدهای تازه پرسپولیس در این تیم جواب می دهند یا نه هم روی یک مساله تاکید دارد:«البته من نمی‌دانم در واقع این خریدها با نظر خود سرمربی بوده یا نه. حتماً و مطمئناً به این شکل بوده. ان‌شاء‌الله که همه جوابگو باشند اما بازیکنانی که دارند می‌آیند باید بدانند پرسپولیس یک تیم معمولی نیست بلک تیم بسیار بزرگی است که خواسته‌ها و توقعات بزرگی از آنها بخصوص از سوی هواداران می‌رود که باید این خواسته‌ها را اجابت کنند. یعنی به اسم اینکه می‌آیند تیم بزرگ کفایت نمی‌کند و باید تلاش‌شان را دوچندان کرده و خواسته‌های هواداران و کادر فنی را اجابت کنند. در این تیم بزرگ هیچ‌کس در امان نیست.»

 با شرایط فعلی پرسپولیس، فصل طولانی‌ای که پشت سر گذاشتند و تغییراتی که در ترکیب ایجاد شده این تیم شانسی برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت؟درخشان جواب می دهد:«یک کمی سخت می‌شود. به دلیل اینکه دو تا مهره مهم را از دست داده‌اند و یک مقدار زمان می‌برد تا مهره‌های جایگزین با شرایط موجود آداپته شوند. کار سخت است ولی غیرممکن نیست اما مهم این است که بچه‌های جایگزین تلاش بیشتری در زمین داشته باشند. امیدوارم آنها بتوانند کمک شایانی به تیم کنند و مسابقات دوحه محل مناسبی است برای اینکه خودشان را نشان بدهند.»

مشروح کامل این گفت و گو را در صفحه 20 ایران ورزشی امروز بخوانید.

 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.