پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

ورود فیفا به پرونده شب شرم آور پوشکاش آرنا

ورود فیفا به پرونده شب شرم آور پوشکاش آرنا

یک شب شرم آور در پوشکاش آرنا رقم خورد؛ هواداران مجار، بازیکنان سیاه پوست تیم ملی انگلیس را مورد توهین های نژادپرستانه گسترده ای قرار دادند

ایران ورزشی//تیم ملی انگلیس در راه صعود به جام جهانی 2022 قطر، مقتدرانه می تازد و آن ها شب گذشته توانستند با نتیجه 4-0 تیم سرسخت مجارستان را در پوشکاش آرنا مغلوب کنند اما این پیروزی در سایه توهین های نژادپرستانه هواداران مجار به انگلیسی ها رقم خورد.

به گزارش اسکای اسپورتس، هواداران مجارستانی حاضر در پوشکاش آرنا در طول بازی، مدام صدای میمون در می آوردند تا از این طریق نژاد رحیم استرلینگ و جود بلینگام، دو بازیکن سیاه پوست تیم ملی انگلیس را مورد توهین قرار دهند. انگلیس پاسخ هواداران هتاک مجارستانی را در زمین با پیروزی 4 بر صفر داد و حالا خارج از زمین هم اقدامات قانونی در حال انجام است. اتحادیه فوتبال انگلیس، این اتفاق را به فیفا گزارش کرده و نهاد عالی فوتبال، پرونده انضباطی علیه توهین های نژادپرستانه مجارها گشوده است. انتظار می رود با هواداران خاطی برخورد شدیدی انجام شود و فدراسیون فوتبال مجارستان نیز جریمه شود چرا که این اولین باری نیست که چنین اتفاقاتی در پوشکاش آرنا رقم می خورد. در مسابقات یورو 2020، هواداران مجارستان در دیدار با آلمان بنرهایی غیراخلاقی و توهین آمیز را به استادیوم پوشکاش آرنا آوردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.