جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

بررسی عملکرد تیم‌های لیگ بیستم

میهمان مهربـــان

میهمان مهربـــان
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

مشکلات مالی مهم‌ترین موضوعی بود که بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان را در طول فصل آزار می‌داد. آنها در مدت 30 هفته دو مربی را به خود دیده و نتایج‌شان هم سینوسی بود اما هر چه که بود سهمیه لیگ برتری‌شان را حفظ کردند.

به گزارش ایران ورزشی؛مشکلات مالی مهم‌ترین موضوعی بود که بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان را در طول فصل آزار می‌داد. آنها در مدت 30 هفته دو مربی را به خود دیده و نتایج‌شان هم سینوسی بود اما هر چه که بود سهمیه لیگ برتری‌شان را حفظ کردند. اتفاقاتی که برای نفتی‌ها در هفته‌های پایانی رقم خورد، این تیم را در آستانه سقوط هم قرار داد. شکست مقابل ذوب‌آهن در مسجدسلیمان این تیم را وارد چالش بزرگی کرد. اتهام کم کاری چند بازیکن از سوی سرمربی تیم و کنارگذاشتن تعدادی از آنها به یکی از سوژه‌های لیگ بیستم تبدیل شده بود.

برنده و بازنده مقابل یک تیم
تیم نفت مسجدسلیمان در 30 مسابقه‌ای که انجام داد مقابل یک تیم در هر دو بازی رفت و برگشت برنده و مقابل یک تیم بازنده شد.
نفتی‌ها از ماشین‌سازی تبریز شش امتیاز گرفتند اما مقابل همنام آبادانی خودشان همیشه شکست
خورده‌اند.
آنها با پیروزی در آخرین بازی مقابل آلومینیوم اراک خیال‌شان را از بقا در لیگ برتر راحت کردند.

حذف مقابل تیم لیگ یکی
تیم نفت مسجدسلیمان خیلی زود از جام حذفی کنار رفت. آنها در مرحله یک شانزدهم پایانی به مصاف تیم لیگ یکی خیبر خرم‌آباد رفتند.
تلاش دو تیم در پایان 120 دقیقه برنده‌ای نداشت و کار به ضربات پنالتی کشیده شد. در نهایت خیبری‌ها موفق شدند با نتیجه 4-3 به پیروزی برسند و راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.
در این بازی تقابل عبدالله ویسی با تیم سابقش یعنی نفت مسجدسلیمان جذاب بود و همین انگیزه باعث شد خیبر خرم‌آباد به پیروزی برسد.

حسینی مؤثرترین بازیکن
27 بازیکن در لیگ بیستم برای نفت مسجدسلیمان به میدان رفتند که بدون شک عملکرد ساسان حسینی مهاجم شماره 77 آنها متفاوت با بقیه بود.
این بازیکن در 29 بازی و در مجموع 2488 دقیقه در زمین حضور داشت.
حسینی هشت گل زد و یک پاس گل داد.

ضعیف در خانه حریف
تیم نفت مسجدسلیمان اگر چه در خانه خیلی هم خوب نتیجه نگرفت اما در بازی‌های خارج از خانه تیم ضعیف‌تری بودند.
آنها در 15 مسابقه‌ای که میزبان بودند 19 امتیاز به دست آوردند و تفاضل گل‌شان صفر بود اما در همین تعداد بازی‌های خارج از خانه 12 امتیاز کسب کردند و تفاضل گل‌شان منفی هشت بود.

جدایی مجتبی حسینی
وقتی پیشنهاد ذوب‌آهن رسید دیگر دلیلی برای ماندن در نفت مسجدسلیمان ندید. مجتبی حسینی قبل از بازی با آلومینیوم اراک و شکست در این بازی خانگی در تمرین حاضر نشد و به نوعی از شاگردانش خداحافظی کرد.
او 18 امتیاز به دست آورد و با وجود مخالفت‌های باشگاه و حرف و حدیث‌هایی که به وجود آمد راهی اصفهان
شد.
بعد از این اتفاق مسئولان باشگاه ابتدا سراغ حمید درخشان رفتند اما قراردادش نهایی نشد تا داریوش یزدی هدایت تیم را به عهده بگیرد. یزدی هم نتوانست انتظارات را برآورده کند که در نهایت هدایت تیم را به محمود فکری دادند.
همان سرمربی که نفت مسجدسلیمان را لیگ برتری کرده بود و این بار برای ماندن در لیگ برتر تلاش
کرد.

اتهام تبانی
سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن در هفته بیست و هفتم بازیکنانش را متهم به انجام بازی مشکوک کرد.
محمود فکری که آن بازی را 3 بر 2 باخته بود، اینطور گفت: «قبل از شروع صحبت‌هایم فکر کنم چند بار باید از مردم مسجدسلیمان عذرخواهی کنم.
بابت بازی که باید بگویم مشکوک! یا باید بگویم مسابقه‌ای که مطمئناً چیزهایی در نیمه اول داشت که باعث شد گل‌هایی بخوریم که واقعاً هیچ تیم یا هیچ بازیکنی در مهد کودک هم این همه فرصت به حریف نمی‌دهد تا به گل برسد. واقعاً عذرخواهی می‌کنم از مردم. می‌توانستیم مثل نیمه دوم سالم بازی کنیم و با برد بیرون بیاییم. باید چندین بار عذرخواهی کنم به خاطر مسایلی که در فوتبال ما هست که شاید هیچ نیرویی نیست که بخواهد جلوی این مسائل را بگیرد. خواسته و اراده‌ای برای جلوگیری از این اتفاقات نیست.
متأسفانه زورمان به مسائل پشت پرده فوتبال نمی‌رسد چون واقعاً نمی‌توانم قبول کنم که بازیکنانم اینقدر راحت اجازه بدهند گل بخوریم و یا به حریف موقعیت بدهیم. صحبت دیگری ندارم فقط عذرخواهی می‌کنم. من از فوتبال پاک عذرخواهی می‌کنم.
از مردم مسجدسلیمان عذرخواهی می‌کنم. کسی را متهم نمی‌کنم، فیلم بازی موجود است و کارشناسان می‌توانند در موردش نظر بدهند. بهتر است کمیته اخلاق ورود کند و کارشناسانی که بازی را دیدند در مورد صحنه‌های بازی نظر بدهند.»


نحوه بیشترین گلهای زده:
پاس در عمق و کرنر: هر کدام 5 تا
نحوه بیشترین گلهای خورده: 
ارسال از سمت راست: 8 تا، شوت و پاس در عمق: هر کدام 7 تا
تعداد گلهای زده در دقایق اضافه نیمه اول: صفر
تعداد گلهای زده در دقایق اضافه نیمه دوم: 2 تا
تعدادگلهای دریافتی در دقایق اضافه نیمه اول: 2 تا
تعدادگلهای دریافتی در دقایق اضافه نیمه دوم: 3 تا

داوران بازی‌های خانگی:               
پیام حیدری (3)، خورشیدی، زاهدی‌فر، ترابیان، کرمانشاهی، عرب براقی، رحیم‌زاده، بنیادی‌فر، اکبریان، اکرمی، تارخ، مرجان‌زاده، غلامی
کمک داوران بازی‌های خانگی:
زیبا (3)، صفایی، سیفی، رعیت، طوسی، ایلدروم (2)، مروجی، ظهیری، علی نژادیان، شفیعی، سلطانی، بهمنی، الوندی، سبحانی، نجفی، مولوی، منصوری، فرهادپور، زحمتی، اسعدی، شعرانی، محمدی،
مه آبادی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.