یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

تاریخ‌سازی نعمتی با طلایی که سخت به دست آ

دست خدا

دست خدا
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار اعزامی به توکیو

طلای سوم زهرا نعمتی اگر چه می‌توانست بسیار راحت‌تر به دست بیاید اما همه علاقه‌مندان به خودش و این ورزش را جان به لب کرد. او این مسابقه را می‌توانست ۶ بر ۱ برنده شود اما خودش چنان کار را سخت کرد تا در نهایت با تیر طلایی برنده شود. آن‌ هم در شرایطی که برای تیر طلایی حریف او ۹ را زده بود و زهرا نعمتی فقط در شرایطی برنده می‌شد که باید ۱۰ می‌زد و او این‌ کار را انجام داد.

به گزارش ایران ورزشی؛طلای سوم زهرا نعمتی اگر چه می‌توانست بسیار راحت‌تر به دست بیاید اما همه علاقه‌مندان به خودش و این ورزش را جان به لب کرد. او این مسابقه را می‌توانست ۶ بر ۱ برنده شود اما خودش چنان کار را سخت کرد تا در نهایت با تیر طلایی برنده شود. آن‌ هم در شرایطی که برای تیر طلایی حریف او ۹ را زده بود و زهرا نعمتی فقط در شرایطی برنده می‌شد که باید ۱۰ می‌زد و او این‌ کار را انجام داد.
این در حالی بود که زهرا نعمتی در ست سوم اگر ۵ زده بود، برنده‌ شده بود اما او ۴ زد. در ست چهارم هم او اگر ۸ زده بود باز هم برنده بود اما ۷ زد تا کار به تیر طلایی بکشد. کار آسان رسیدن به طلا فوق‌العاده سخت شده بود.
از طرفی سخت‌ترین و جدی‌ترین حریف زهرا نعمتی که یک ورزشکار چینی بود با شکست عجیب و باور نکردنی مقابل حریف ایتالیایی اصلاً به فینال نرسید. آن‌ هم در شرایطی که او چند روز قبل رکورد پارالمپیک را شکسته بود و تقریباً همه مطمئن بودند که او در فینال مقابل زهرا نعمتی قرار می‌گیرد اما نشد.
با حذف این ورزشکار چینی همه شرایط برای رسیدن زهرا نعمتی به آسان‌ترین مدال طلا فراهم بود اما او طلای آسان را دوست نداشت.
در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو حریف چینی شانه به شانه با زهرا نعمتی جلو رفت و بیشتر تیرهایش ۱۰ بود اما زهرا نعمتی هم کم نیاورد و برنده شد و تصور همگان این بود که با توجه به رکوردشکنی این خانم چینی در روز تعیین رنکینگ حتماً برای زهرا دردسرساز می‌شود اما این اتفاق رخ نداد.
برنده شدن در این مسابقه را با شرایطی که زهرا به وجود آورد، باید فقط کار خدا دانست. چیزی که خودش هم به آن اعتراف کرد: «تیر آخر را خدا رها کرد. همه چیز تمام شده بود اما دست خدا به کمکم آمد و همه چیز تغییر کرد.»
دست خدا به کمک زهرا نعمتی آمد تا او سومین طلای پارالمپیک را به دست آورد و به یکی از استثناهای تاریخ تبدیل شود. سه طلا، یک نقره و یک برنز یکی از استثناهای ورزش بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.