سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

بازیکنان تازه‌وارد پرسپولیس از قدیمی‌ها عقب‌ترند

رضا اسدی برای فیکس شدن خیلی کار دارد

رضا اسدی برای فیکس شدن خیلی کار دارد

ایران ورزشی- پرسپولیس با دو هفته تعطیلی بین دو فصل به خاطر در پیش بودن بازی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال تاجیکستان خیلی زود تمرینات پیش فصلش را شروع کرد و  تا کنون حدود 16-15 جلسه تمرین و دو بازی تدارکاتی داشته است.

خریدها از قدیمی‌ها عقب‌ترند
بازی دوم تدارکاتی سرخ‌ها قرار بود عصر پنجشنبه مقابل ترکتور برگزار شود که حریف به خاطر مشکلات درونی اصلاً به تهران نیامد و اینطوری امیدهای پرسپولیس حریف تیم یحیی شدند که بازی بدی هم نشد و کادر فنی عیار خریدهای خود را سنجیدند.
در این بازی تدارکاتی، رضا اسدی در ترکیب اصلی قرار گرفت اما دهقانی، نعمتی، ابراهیمی و پاکدل نیمه دوم به میدان رفتند.
با این حال آنچه مشخص است اینکه خریدهای تازه‌وارد تیم  به وضوح از بقیه بازیکنان عقب‌تر هستند و برای اینکه به سطح بدنی سایر بایکنان برسند، کار دارند. در این میان رضا اسدی که با سر و صدا و حواشی بیشتری هم به پرسپولیس آمد به خاطر آنچه فصل قبل برایش اتفاق افتاد و خیلی کم در تیم اتریشی‌اش بازی کرد اصلاً آماده نیست و بیشتر از بقیه کار دارد به طوری که از حالا و در فاصله ده روز مانده تا بازی در دوشنبه می‌توان گفت او در ترکیب اصلی نخواهد بود و یحیی برای زوج خط میانی تیمش باید فکر دیگری کند. البته هم اسدی هم بقیه نفرات تازه‌وارد پرسپولیس غیر از تمرین با تیم هر روز تمرینات اضافه‌ای انجام می‌دهند تا سطح آمادگی جسمانی‌شان را به بقیه برسانند؛البته شرایط‌‌‌شان نسبت به یک هفته پیش بهتر شده اما نیاز است تا باز هم بیشتر کار کنند.

نگران مصدومیت و ناهماهنگی ملی‌پوشان با تازه‌واردها
خوشبختانه پرسپولیس غیر از علی شجاعی و کمال کامیابی‌نیا، مصدوم دیگری ندارد اما مشخص است که این دو بازیکن، بازی 23 شهریور را از دست داده‌اند و کادر فنی امیدوارند سه مهره کلیدی‌شان که در اردوی تیم ملی حضور دارند بدون مصدومیت برگردند. البته جدا از دوری دو هفته‌ای آنها از تمرینات، آنچه در موردشان نگران کننده به نظر می‌رسد این است که  به محض رها شدن از اردوی تیم ملی و بعد از بازی با عراق در قطر، فرصت تمرین با پرسپولیس در تهران را نخواهند داشت و باید راهی تاجیکستان شوند. در این شرایط بحث هماهنگ شدن نفرات ملی‌پوش با نفرات تازه‌وارد هم تبدیل به معضل بزرگی برای کادر فنی خواهد شد چرا که آن سه ملی‌پوش فرصت تمرین کنار خریدهای تازه را تا آستانه بازی‌های آسیایی نخواهند یافت.

یک بازی تدارکاتی با تیم لیگ برتری در چمن مصنوعی؟
معضل بازی در زمین چمن مصنوعی هم همچنان یکی از دل‌نگرانی‌های کادر فنی پرسپولیس است  و آنها دنبال این هستند تا آخرین بازی تدارکاتی‌شان قبل از سفر به دوشنبه در زمین چمن مصنوعی انجام شود. البته طبق اعلام کادر فنی پرسپولیس، این تیم تنها یک بازی تدارکاتی دیگر خواهد داشت  و حتماً دنبال این هستند تا با یک تیم لیگ برتری بازی کنند اما بعید است تیم لیگ برتری در این مقطع حاضر شود در زمین چمن مصنوعی بازی کند و بازیکنانش را در خطر مصدومیت قرار دهد هر چند ریسک مصدومیت برای بازیکنان پرسپولیس هم وجود دارد و با توجه به فاصله کم  بازی با استقلال تاجیکستان می‌توان نگران‌کننده‌تر هم باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.