جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

علی شجاعی ششمین خرید یحیی

ترافیک سنگین در کناره های خط میانی پرسپولیس

ترافیک سنگین در کناره های خط میانی پرسپولیس

بعد از سه بار حضور در باشگاه پرسپولیس و مذاکراتی که صورت گرفت علی شجاعی وینگر تکنیکی و سرعتی فصل گذشته نساجی با عقد قراردادی دو ساله، پیراهن پرسپولیس را به دست آورد.
علی شجاعی که فوتبال خود را از باشگاه سایپا آغاز کرده بعد از حضور در نساجی از این پس پیراهن پرسپولیس را به تن می‌کند.
او که سابقه بازی در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و امید ایران را دارد، بعد از جلسه دیروز رسول‌پناه برای همکاری دو ساله، توافق و قرارداد خود را امضا کرد تا در آخرین ساعات در لیست آسیایی سرخ‌ها قرار بگیرد.
شجاعی بعد از امضای قرارداد با پرسپولیس و در گقت و گو با خبرنگاران اعلام کرد شماره پیراهن برایش مهم نیست و می‌خواهد در تیم تأثیرگذار باشد.
او گفته از بچگی عاشق پرسپولیس بوده؛ چیزی که حامد لک، احسان پهلوان و عیسی آل‌کثیر هم در مصاحبه‌های اخیرشان روی آن تأکید داشتند و همه دوستداران پرسپولیس امیدوارند واقعاً همینطور باشد!
شجاعی که در پست وینگر چپ برای نساجی بازی می‌کرد و بیشتر سازنده بود تا گلزن، در نساجی و تیم امید سابقه بازی در پست دفاع چپ و همچنین مهاجم و وینگر راست را هم دارد اما باید دید یحیی گل‌محمدی برای بازی گرفتن از این بازیکن سرعتی و تکنیکی چه برنامه‌ای دارد.
شجاعی در پستی به پرسپولیس اضافه شده که مهدی ترابی در آن کولاک کرده و تبدیل به بهترین بازیکن تیمش و کل لیگ شده بود. شجاعی هم بازیکن نسبتاً جوانی است چرا که 23 سال و 8 ماه سن دارد. او که سال گذشته یک بازی هم برای تیم المپیک انجام داد در فهرست بازیکنان زیر 25 سال قرار خواهد گرفت و سهمیه بزرگسال را پر نخواهد کرد.
با اضافه شدن شجاعی به خط میانی پرسپولیس و در نظر گرفتن اینکه یحیی با سیستم 2-4-4 تیمش را روانه میدان می‌کند حالا ترافیک شدیدی در کناره‌های خط میانی به وجود آمده است.
پرسپولیس با وجود از دست دادن ترابی حالا بشار رسن، وحید امیری، امید عالیشاه، سیامک نعمتی، احسان پهلوان و علی شجاعی را برای دو پست هافبک چپ و راست در اختیار دارد که از این جمع دو نفر در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت.
اگر تصور کنیم وحید امیری به خط حمله اضافه شود تا حدودی از ترافیک در کناره‌ها کاسته می‌شود اما باز هم بازی کردن در ترکیب اصلی بسیار دشوار خواهد بود و شجاعی باید رقبایی مثل عالیشاه یا پهلوان را کنار بگذارد که اصلاً کار راحتی نیست مگر اینکه یحیی از پهلوان چپ پا بخواهد در پست هافبک راست در کنار بشار و نعمتی شانسش را آزمایش کند و شجاعی را این سوی میدان کنار عالیشاه نگه دارد.
در عین حال برخی معتقدند شجاعی می‌تواند در خط حمله نیز مورد استفاده یحیی قرار بگیرد و شاید گل‌محمدی برای او نقشه‌های تازه‌ای داشته باشد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.