سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بررسی عملکرد تیم‌های لیگ بیستم

نیمه‌های دوم ضعیف

نیمه‌های دوم ضعیف
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

تیم ذوب‌آهن اگرچه هیچ‌وقت قهرمانی لیگ برتر را به دست نیاورده اما در بیشتر ادوار لیگ برتر و بخصوص سال‌های اخیر یکی از تیم‌های بالای جدول بوده که خیلی وقت‌ها یقه تیم‌های مدعی را گرفته و البته قهرمانی جام حذفی را هم به دست آورده است اما آنها در لیگ بیستم فوق‌العاده ضعیف کار کردند و شاید بتوان گفت خیلی هم خوش‌شانس بودند که تیم‌هایی مثل ماشین‌سازی و سایپا حضور داشتند چرا که در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد لیگ یکی می‌شدند.

به گزارش ایران ورزشی؛تیم ذوب‌آهن اگرچه هیچ‌وقت قهرمانی لیگ برتر را به دست نیاورده اما در بیشتر ادوار لیگ برتر و بخصوص سال‌های اخیر یکی از تیم‌های بالای جدول بوده که خیلی وقت‌ها یقه تیم‌های مدعی را گرفته و البته قهرمانی جام حذفی را هم به دست آورده است اما آنها در لیگ بیستم فوق‌العاده ضعیف کار کردند و شاید بتوان گفت خیلی هم خوش‌شانس بودند که تیم‌هایی مثل ماشین‌سازی و سایپا حضور داشتند چرا که در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد لیگ یکی می‌شدند. البته با تغییراتی که برای فصل پیش رو در کادر فنی‌شان ایجاد کردند بسیار امیدوارند ناکامی‌هایشان را در فصل بیست و یکم جبران کنند.

نیمه دوم‌های ضعیف
نتایجی که ذوب‌آهن در بازی‌های داخل و خارج خانه به دست آورد، در نوع خود بسیار جالب بود. به نظر می‌رسید برای آنها بازی در فولادشهر یا زمین حریفان‌شان خیلی فرقی نمی‌کرد.
سبزپوشان در هر دو شرایط 13 امتیاز به دست آوردند اما نکته جالب‌تر اینکه ذوبی‌ها در نیمه دوم بازی‌های‌شان خیلی بیشتر گل دریافت کردند.
طبق آمارشان 13 گل در نیمه‌های اول و 26 گل هم در نیمه‌های دوم دریافت کردند که 12 گل خورده‌شان در 15 دقیقه پایانی بازی‌ها بوده است. البته این آمار در تعداد گل‌های زده‌شان خیلی تفاوتی ندارد.
گاندوها در نیمه‌های اول بازی‌های‌شان 13 و در نیمه‌های دوم 15 گل زدند.

اخراج رحمان رضایی
مسئولان باشگاه ذوب‌آهن در میان گزینه‌هایی که در ابتدا داشتند، هدایت تیم‌شان را به رحمان رضایی
دادند.
اگر چه آنها از داوری‌ها در هفته‌های آغازین خیلی متضرر شدند اما نتایجی که این مربی به دست آورد مورد قبول باشگاه نبود.
او از 15 مسابقه‌ای که هدایت این تیم را بر عهده داشت فقط یک پیروزی به دست آورد آن هم بعد از
13 هفته.
این تک پیروزی مقابل نساجی در کنار هشت تساوی و شش باخت کارنامه‌ای بود که رضایی از خود بجا گذاشت و منجر به برکناری‌اش در پایان هفته پانزدهم شد.

نتایج ضعیف با حسینی
مسئولان باشگاه ذوب‌آهن بعد از اخراج رحمان رضایی سراغ مجتبی حسینی سرمربی وقت نفت مسجدسلیمان رفتند و با حرف و حدیث‌های بسیار و البته مخالفت شدید مسئولان باشگاه خوزستانی، او را به خدمت
گرفتند.
نتایج حسینی در هفت بازی ابتدایی تا حدودی قابل قبول بود بخصوص که استقلال را در تهران ۲ بر صفر شکست دادند اما به یکباره دچار افت شدند به طوری که اگر سایپا دیگر تیم سقوط‌ کننده به لیگ یک، اگر حتی یکی از بازی‌های باخته‌اش را مساوی کرده بود، الان ذوب‌آهن لیگ یکی شده بود.
تیم مجتبی حسینی از هشت بازی پایانی لیگ، تنها یک پیروزی، دو تساوی و پنج باخت را تجربه کرد. آنها هر سه بازی آخرشان را باختند.

مؤثرترین بازیکنان
برای تیم ذوب‌آهن در لیگ بییستم 31 بازیکن به میدان رفتند که در میان آنها چند بازیکن عملکرد بهتری نسبت به بقیه داشتند.
وحید محمدزاده و دارکو بیدوف هر کدام پنج گل
زدند.
فرشاد محمدی‌مهر و میلاد جهانی هم هر کدام 4 گل زدند و 3 پاس گل دادند.
در واقع این چهار بازیکن نیمی از گل‌های تیم‌شان را زدند.

حدادی‌فر و باز هم پارگی رباط
آخرین مسابقه‌ای که قاسم حدادی‌فر برای ذوب‌آهن به میدان رفت مقابل پیکان بود که در دقیقه 79 تعویض شد و جای خود را به سینا اسدبیگی داد. او برای سومین بار با پارگی رباط صلیبی مواجه شد.
خِیلی‌ها همان زمان از خداحافظی‌اش از فوتبال سخن می‌گفتند اما حدادی‌فر قراردادش را برای یک فصل دیگر تمدید کرد و به نظر می‌رسد لیگ بیست و یکم آخرین حضور فوتبالی او به عنوان بازیکن باشد.

حذف مقابل استقلال
تیم ذوب‌آهن بر خلاف خیلی از تیم‌ها، شروع بازی‌هایش در جام حذفی مقابل تیم‌های لیگ برتری بود. آنها در اولین بازی به مصاف پدیده رفتند.
این بازی را با دو گل مجتبی حقدوست و میلاد جهانی با نتیجه ۲ بر یک به نفع خودشان پایان دادند. حریف این تیم در مرحله یک هشتم پایانی استقلال تهران
بود.
ذوبی‌ها این بازی را ۲ بر یک باختند و از جام حذفی کنار رفتند. تک گل تیم اصفهانی را دارکو بیدوف زد.

برنده مقابل هیچ تیمی
ذوب‌آهن هیچ تیمی را در دو بازی رفت و برگشت نتوانست شکست دهد اما در عوض به تیم‌های سپاهان، مس رفسنجان و تراکتور در هر دو بازی باختند.
آنها از استقلال، ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان هم چهار امتیاز کسب کردند.

نحوه بیشترین گل‌های زده:
ارسال از سمت راست: 7 تا، پاس در عمق: 6 تا
نحوه بیشترین گل‌های خورده: 
پاس در عمق: 12 تا، ارسال از سمت چپ: 7 تا
تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه اول: یک گل
تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه دوم: یک گل
تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه اول: صفر
تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه دوم: 6 تا

داوران بازی‌های خانگی:                 
مرجان‌زاده، مهدوی، پیام حیدری، منصوریان، سیدعلی، اکرمی، رحیمی‌مقدم، کرمانشاهی، شریفی، وفاپیشه، ناظمی، اکبریان، صفایی، علیرضا فغانی، عرب‌براقی
کمک داوران بازی‌های خانگی:
عبداللهی، افشون، یعقوب سخندان (2)، زحمتی، آشور ماهانی، سلطانی، عرب‌آبادی، مغروری، فرهادپور، طوسی، مرادی، میرزابیگی، افخمی، شاهین، نادری، کاووسی، بابایی، گلشنی، مروجی، ذورقی، هاشمی‌نسب، حاجیلو، پورمتقی، منصوری، راهی، ابوالفضلی، علی‌نژادیان

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.