دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

آخرین خرید پرسپولیس قبل از ارسال لیست آسیایی

آرمان رمضانی نسخه ایرانی اوساگونا!

آرمان رمضانی نسخه ایرانی اوساگونا!

محمد قراگزلو/در حالی که علی رغبتی عصر دوشنبه به خبرنگاران می‌گفت باشگاه پرسپولیس همچنان پای پیشنهادش به علی علیپور ایستاده و امیدوار است او برگردد اما از همان روز باشگاه دنبال مهاجم جانشین بود و در نهایت با آرمان رمضانی مهاجم بلند قامت سایپابه توافق رسید.

تا دیروز صبح صحبت از جذب شهریار مغانلو گلزن فصل قبل پیکان بود اما گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پیکان گفت هر تیمی مغانلو را می‌خواهد طبق قرارداد باید 40 درصد مبلغ قرارداد فصل آینده این بازیکن با پیکان را به عنوان رضایتنامه پرداخت کند که ظاهراً این مسأله مورد قبول پرسپولیس نبود.
پرسپولیس برای ارسال فهرست آسیایی‌اش تنها تا ساعت 18 دیروز فرصت داشت و از این‌رو باشگاه درصدد جذب یک مهاجم برآمد تا آل‌کثیر، عبدی و روستایی در آن پست تنها نمانند.
در حالی که تا بعد از ظهر دیروز هیچ صحبتی درباره علاقه یحیی گل‌محمدی به جذب آرمان رمضانی به میان نیامده بود حول و حوش ساعت 16 رمضانی در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و دقایقی از ساعت 17 گذشته بود که خبر آمد این بازیکن هم با باشگاه به توافق رسیده و هفتمین خرید سرخ‌ها لقب گرفته است.
رمضانی 28 ساله که متولد ماسال استان گیلان است غیر از سایپا سابقه بازی در تیم‌های اکسین، پاس همدان، فجرسپاسی، مس رفسنجان و ملوان را هم دارد البته مثل آل‌کثیر در لیگ قهرمانان آسیا بازی نکرده چون در هیچ تیم بزرگی عضویت نداشته است.
این مهاجم بلند قامت در حالی جانشین علیپور شده که فصل قبل در تیم جوان و بحران‌زده سایپا 4 گل به ثمر رسانده بود. سبک بازی رمضانی را همه اهالی فوتبال دیده‌اند.
 او بیشتر یک مهاجم درگیر شونده و فیزیکی است که روی ارسال از کناره‌ها، بازی مستقیم و اوت‌های بلند کارآیی دارد و از تکنیک بالا و قدرت چارچوب شناسی بالایی بهره نمی‌برد. در واقع سبک بازی این مهاجم گیلانی تا حدود زیادی شبیه به کریستین اوساگونا است که نتوانست با هواداران ارتباط برقرار کند و با کمترین کارآیی از پرسپولیس جدا شد، هر چند انصافاً قدرت درگیر شوندگی رمضانی از او بیشتر است و بهتر می‌تواند مدافعان تیم حریف را درگیر خود کرده و شرایطی ایجاد کند تا بازیکنان کنار دستی‌اش موقعیت گل پیدا کنند.
رمضانی که بعد از پیوستن به پرسپولیس گفته بهترین روز زندگی‌اش را تجربه کرده هفتمین و آخرین سهمیه خرید لیگ برتری پرسپولیس را پر کرد در حالی که برخی هواداران این تیم معتقدند در حد پرسپولیس نیست اما گروهی دیگر می‌گویند در شرایط فعلی که تیم نیاز به مهاجم دارد کاچی به از هیچی است!
در کامنت‌های صفحات هواداری غالباً هواداران به این خرید معترض شده‌اند و گفته‌اند در حد پرسپولیس نیست، برخی هم گفته‌اند او را نمی‌شناسند اما گروهی نیز معتقدند بازیکن سرزن به درد پرسپولیس می‌خورد و در شرایطی که هیچ مهاجمی باقی نمانده جذب این مهاجم از هیچی بهتر است!
جذب رمضانی درست در آخرین ساعات مهلت ارسال لیست آسیایی پرسپولیس اتفاق افتاد و به نظر می‌رسد مسئولان و کادر فنی باشگاه اصرار داشتند تا هر طور شده در این لیست نام یک مهاجم نوک دیگر را بگنجانند.
با این حال تردید زیادی در خصوص موفقیت رمضانی در پرسپولیس وجود دارد هر چند مشخص است که او را به هیچ‌وجه نمی‌توان با علی علیپور مقایسه کرد و کلاس بازی این دو مهاجم تفاوت چشمگیری با هم دارد.
رمضانی فیزیکی در حالی سرخپوش شد که پرسپولیس یک مهاجم نوک تمام کننده و فرصت‌طلب می‌خواهد که در لیگ برتر طی یک فصل حداقل 10 گل بزند و در لیگ قهرمانان هم مقابل تیم‌های قدرتمند لیگ موفق به گلزنی شود اما سؤال مهم این است که آیا آرمان رمضانی با این کیفیت می‌تواند مقابل مهدی بن عطیه مدافع بین‌المللی سابق بایرن مونیخ و یوونتوس که حالا در الدحیل رودرروی پرسپولیس قرار می‌گیرد حرفی برای گفتن داشته باشد؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.