سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

اگر کیه لینی و بونوچی را نداشته باشیم، چه کسی بازی می کند؟

نستا: میلان همیشه با انگیزه خاصی در لیگ قهرمانان حاضر شده است؛ فوتبال را پول هدایت می کند

نستا: میلان همیشه با انگیزه خاصی در لیگ قهرمانان حاضر شده است؛ فوتبال را پول هدایت می کند

اسطوره باشگاه میلان معتقد است میلان می تواند عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از کوریره دلاسرا، الساندرو نستا، بازیکن سابق باشگاه میلان این روزها در آمریکا و شهر میامی زندگی می کند. او گفتگویی با کوریره دلاسرا انجام داده و در آن در مورد شرایط فعلی سری آ و همچنین میلان صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

به نظرتان وضعیت سری آ چطور است؟ رونالدو، دوناروما، لوکاکو و حکیمی این لیگ را ترک کردند...

فوتبال ایتالیا همیشه خارج از این کشور هم بسیار محبوب بوده است اما نمی توان انکار کرد که تعداد زیادی از ستاره های این لیگ آن را ترک کرده اند و این هم از نظر فنی و هم به وجهه این لیگ آسیب می زند اما این یک واقعیت است که فوتبال را پول هدایت می کند و در حال حاضر پول در ایتالیا نیست.
این امید وجود داشت که قهرمانی ایتالیا در یورو باعث آمدن ستاره ها به لیگ این کشور شود اما به جای حضور ستاره های جدید، ستاره های فعلی هم رفتند...

چند وقتی هست که این اتفاق می افتد. زمانی بهترین بازیکنان 20 ساله به لیگ ایتالیا می آمدند اما حالا بهترین بازیکنان 35 ساله این لیگ را انتخاب می کنند.
میلان هم دوناروما و چالهان اوعلو را از دست داد...

  الان مثل قدیم نیست که با کیف پر پول می رفتید و بازیکنانی که می خواستید را جذب می کردید. حالا مسائل مهم دیگری دخیل هستند و با این وجود مالدینی کار بزرگی در میلان انجام داده است. میلان می تواند امسال مدعی فتح سری آ باشد و لایق قهرمانی است. شاید آنها فصل را به عنوان مدعی شروع نکنند چون تیم های قوی تری در لیگ وجود دارند اما این موضوع الزاما چیز بدی نیست و کاملا بر عکس به کمک میلان می آید. حقیقت این است که امسال مدعیان زیادی برای قهرمانی وجود دارند.
رفتن دوناروما چه تاثیری روی شما داشت؟ زمانی میلان تیمی بود که بازیکنان بزرگ به آن می آمدند نه تیمی که بازیکنان بزرگش را بفروشد...

  میلان این روزها توانایی مالی این را ندارد که دروازه بانی که دستمزد 12 میلیونی طلب می کند را نگه دارد. باید به انتخاب دوناروما احترام گذاشت. او به تیم بسیار خوبی رفت. البته میلان او را رایگان از دست داد که بسیار شرم آور است.
لیگ قهرمانان به زودی شروع می شود و گروه میلان بسیار سخت است...

این مسابقات قطعا چند غافلگیری به همراه خواهد داشت و از این بابت مطمئن هستم. بنا بر سابقه تاریخی، میلان همیشه با انگیزه خاصی در لیگ قهرمانان حاضر شده است.
نظرتان در مورد اینتر و یوونتوس چیست؟

اینتر بازیکنان زیادی را از دست داده است اما خریدهای خوبی کرد. آنها هنوز تیمی قوی باقی مانده اند و سیمونه اینزاگی هم مربی بسیار خوبی است. یووه باید نشان دهد که می داند چطور با رفتن کریستیانو رونالدو کنار بیاید.
تیم های شهر رم چطور؟

آنها هم به خوبی تجهیز شده اند و جذاب هستند. ناپولی هم با اسپالتی همین شرایط را دارد. آتالانتا هم تیم خوبی است.
پیشرفت توموری شما را متعجب کرد؟ میلان 28 میلیون یورو روی این بازیکن سرمایه گذاری کرد که پول کمی نیست...

او سرعت زیادی دارد و می تواند بسیار بیشتر از الان پیشرفت کند.
توموری جای رومانیولی را گرفت که زمانی بازیکنی مهم برای دفاع میلان بود؟ چه بر سر رومانیولی آمده است؟

رومانیولی باید به سطح گذشته اش برگردد و در این صورت موفق می شود. اگر بازیکن خوبی نباشید نمی توانید 7 سال در میلان بمانید.
با این حال خط دفاع اصلی میلان کیائر و توموری هستند که هر دو بازیکنانی خارجی محسوب می شوند. آیا آکادمی های فوتبال ایتالیا در بحران هستند؟

بله، مدت زمانی طولانی است که این شرایط وجود دارد.بازیکنان جوان ایتالیایی باید کاری کنند و میدان را از خارجی ها بگیرند. 20 سال پیش هم بازیکنان خارجی به لیگ ایتالیا می آمدند اما در نهایت نیمکت نشین می شدند چون ایتالیایی ها بهتر بودند. امروز اگر کیه لینی و بونوچی را نداشته باشیم، چه کسی بازی می کند؟ خلا بزرگی بین نسل های فوتبال ایتالیا افتاده و باید زودتر پر شود.
از قهرمانی ایتالیا در یورو تعجب کردید؟

در ومبلی بودم و فینال هیجان انگیزی بود. یک بار دیگر توانستیم در لحظات کلیدی موفق تر عمل کنیم. مانچینی تاثیر زیادی در این قهرمانی داشت. او کاری کرد روحیه برنده در این تیم جاری شود و
آماده بازگشت به دنیای مربیگری هستید؟

در تابستان پیشنهاد داشتم اما زمان مناسبی نبود اما بله کاملا آماده ام. آنچلوتی و زمان چیز های زیادی به من یاد داده اند اما معتقدم هر کس باید خودش باشد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.