پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

آیا عراق با ادووکات تغییر کرده است؟

گرگ و میش در دوحه

گرگ و میش در دوحه
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

حداقل هفت چهره جدید با نظر ادووکات به تیم تزریق شده‌اند و حالا عراق چهره‌ای هجومی‌تر هم پیدا کرده. برای همین ممکن است آنها خیلی زود به گل برسند و خیلی زود هم دست به ضد فوتبال بزنند

ایران ورزشی - تیم ملی عراق در آخرین روز دور مقدماتی انتخابی جام‌جهانی بعد از شکست یک بر صفر برابر ایران به عنوان تیم دوم راهی دور نهایی انتخابی جام‌جهانی شد؛ جایی که بار دیگر قرعه نام آنها را کنار ایران قرار داد. دو همسایه که با روابط عجیب و غریب سیاسی و تاریخی، در فوتبال هم رقابت عجیبی با هم دارند.
دیدار ایران و عراق در دور نهایی انتخابی جام‌جهانی جایی می‌توانست پرحاشیه‌تر شود که شایعه سرمربیگری کارلوس کی‌روش در این تیم به واقعیت بپیوندد اما چنین نشد و دیک ادووکات جانشین سرکو کاتانچ شد تا عراقی تغییر یافته و تیغ‌دارتر حالا در برابر ایران قرار بگیرد. مسأله میزبانی عراق از ایران هم می‌توانست این بازی را وارد حاشیه‌های جدی‌تری کند. کما اینکه بازی‌های اخیر تیم‌های ایرانی در عراق همیشه با حاشیه و میزبانی پردردسر عراقی‌ها همراه شده اما کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنان عراق را واجد شرایط میزبانی نمی‌داند تا بازی در دوحه برگزار شود. اما سؤال اینجاست که دیک ادووکات تا چه میزان توانسته در تیم ملی عراق تغییر و تحول ایجاد کند؟
«بازیکن عراقی که به همراه من آزمایش دوپینگ داد، چیزهای زیادی گفت که درکش نمی‌کردم. این صحبت‌ها از منظر یک بازیکن به بازیکن دیگر مطرح شدند. از سوی دیگر انجام چنین کاری از سوی عراق منطقی به نظر می‌رسد. آنها احتمالاً به این موضوع فکر کردند که غلبه بر کره کار دشواری خواهد بود. آنها می‌خواستند هر طور شده حتی یک امتیاز کسب کنند. من به این دیدگاه احترام می‌گذارم اما آنها حتی در شروع مجددها هم سعی در اتلاف وقت داشتند. این خودش نوعی تاکتیک است.» این حرف‌های سون هیونگ مین بازیکن تیم ملی کره جنوبی بعد از بازی با عراق است. آنها در برابر عراق متوقف شدند و تنها یک امتیاز کسب کردند. تأکید سون روی وقت‌کشی بازیکنان عراق در حالی است که خیلی‌ها گمان می‌کردند آمدن ادوکات به این تیم نظم جدیدی به آن خواهد داد اما گویا همچنان تیم‌های فوتبالی خاورمیانه‌ای در کار ضدفوتبال و وقت‌کشی هستند. چیزی که ممکن است در بازی روز سه‌شنبه تیم ملی ایران دامن آن را بگیرد اما علاوه بر مسأله وقت‌کشی و حواشی روانی، ادووکات تلاش کرده با ایجاد تغییراتی در ترکیب عراق از آنها تیم زهردارتری بسازد.
ترکیب تیم ملی عراق نسبت به آخرین باری که چند ماه قبل برابر ایران در منامه ایستاد، دستخوش تغییراتی شده. حداقل هفت چهره جدید با نظر ادووکات به تیم تزریق شده‌اند و حالا عراق چهره‌ای هجومی‌تر هم پیدا کرده. برای همین ممکن است آنها خیلی زود به گل برسند و خیلی زود هم دست به ضد فوتبال بزنند. سه‌شنبه اسکوچیچ با یک تیم چغر و بدبدن بازی دارد. باید دید می‌تواند نهمین پیروزی پیاپی دوران مربیگری‌اش در تیم ملی را کسب کند یا خیر.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.