پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

لوئیس فن خال خطاب به یک خبرنگار: هلند و چلسی تدافعی بازی می کنند؟ تو هیچ درکی از فوتبال نداری!

لوئیس فن خال خطاب به یک خبرنگار: هلند و چلسی تدافعی بازی می کنند؟ تو هیچ درکی از فوتبال نداری!

لوئیس فن خال روز دوشنبه در جریان یک نشست خبری، برخورد تندی با خبرنگاری داشت که مدعی بود او مثل چلسی و لیورپول از فوتبال تدافعی لذت می برد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از دیلی میل، فن خال که به تازگی برای سومین بار هدایت تیم ملی هلند را بر عهده گرفته است، مدتی در منچستریونایتد به خاطر سبک بازی مبتنی بر سیستم ۲-۵-۳ به ارائه فوتبال «کسل کننده» متهم شده بود. با وجود این که فن خال در دو بازی اخیر هلند از خط دفاع چهار نفره استفاده کرده است، خبرنگاری به اسم والنتین دریسن این مربی ۷۰ ساله را به گرایش داشتن به ارائه فوتبالی تدافعی متهم کرد.

فن خال در نشست خبری قبل از بازی با ترکیه گفت:

به نتایج (سایر تیم ها) نگاه کنید. ایتالیا را ببینید که قهرمان اروپاست و دو تساوی داشته است. کار ما خیلی آسان نیست. فوتبال تدافعی خودش را نشان داده است و برخی آن را تحسین می کنند.
دریسن در واکنش به صحبت های فن خال گفت:

اما کسی که (این سبک از بازی را) تحسین می کند، خودت هستی. تو همیشه دنبال این هستی که مثل چلسی - لیورپول بازی کنی. آیا این در نظر تو فوتبال تدافعی است؟ این کاری است که چلسی انجام می دهد. 
فن خال با صدایی بلند پاسخ داد:

به هیچ وجه والنتین. تو اصلا از این مسئله سر در نمی آوری. متاسفم که این را می گویم ولی تو فقط یک خبرنگار هستی. می خواهی درک خودت را ابراز کنی ولی هیچ درکی از فوتبال نداری. درک تو از روزنامه نگاری است و در آن فوق العاده هستی. مثلا جلب توجه می کنی و این طور چیزها... ولی می توان با سیستم ۲-۳-۵ یا ۳-۲-۵ بسیار خوب حمله کرد. چلسی هر بار این را با چینش ها متفاوت نشان می دهد. من به احترام آقای (توماس) توخل کلاه از سر بر می دارم چون او از اواسط فصل گذشته روی کار آمد. 
دریسن در ادامه افزود:

پس تو در بازی چلسی - منچسترسیتی (در فینال لیگ قهرمانان اروپا) از عملکرد چلسی بیشتر از عملکرد سیتی لذت بردی؟
پاسخ فن خال از این قرار بود:

بله، قطعا! باید کتاب مرا بخوانی که البته احتمالا این کار را نمی کنی. 
دریسن در جواب گفت:

اما دیدگاه تو در کتاب اولت، با دیدگاهی که الان داری تفاوت دارد.
فن خال پاسخ داد:

آیا هرگز چیزی از تکامل شنیده ای؟ من هم در حال تکامل هستم و ممفیس (دیپای هم در نشست خبری کنار فن خال حضور داشت) در تکامل به سر می برد. من در ۷۰ سالگی هنوز در حال تطور هستم.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.