چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

ادینیو: کی‌روش به من پیشنهاد داد ملیتم را تغییر دهم و ایرانی شوم

ادینیو: کی‌روش به من پیشنهاد داد ملیتم را تغییر دهم و ایرانی شوم

ادینیو مهاجم برزیلی و گلزن پیشین فوتبال ایران این روزها در زادگاهش به سر می‌برد و در یک تیم منطقه‌ای بازی می‌کند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبر ورزشی، ادینیو گلزن پیشین تیم‌های مس کرمان و تراکتور که هنوز یکی از گلزن ترین بازیکنان خارجی تاریخ فوتبال ایران است در گفت‌گو درباره شرایط این روزهای فوتبال ایران توضیحاتی داده است:

از خودت برایمان بگو ؛ این روزها مشغول چه کاری هستی؟

در کنار خانواده ام کار و بار خودم را دارم و به بیزینس‌های شخصی مشغولم. من ۱۵ سال در سطح حرفه‌ای فوتبال بازی کردم و نتوانستم به خانواده ام برسم و حالا سعی می‌کنم روزهای خوبی را برای همسر و فرزندانم رقم بزنم.
آیا همچنان فوتبال بازی می‌کنی یا خود را بازنشسته کرده ای؟

در سطح حرفه ای بازی نمی‌کنم اما در لیگ منطقه‌ای خودمان به عنوان مهاجم تیم گویتاکاز بازی می‌کنم و مثل همیشه گل می‌زنم. فوتبال بازی کردن در برزیل لذت ویژه‌ای دارد.
سال گذشته صحبت شد که شاید دوباره به فوتبال ایران برگردی ...

در حال حاضر با ۳۹ سال سن در شرایطی نیستم که بخواهم به عنوان لژیونر به فوتبال ایران برگردم اما خودم را جدا از فوتبال ایران نمی‌دانم چرا که سال‌های سال ایران را به عنوان وطن دوم خودم دوست داشتم و در آنجا زندگی کردم. اگر روزی هم برگردم به عنوان مربی خواهد بود و امیدوارم دوباره دوستانم را در ایران از نزدیک ببینم.
با دوستانت و یا همبازیانت در ایران تماس داری؟

کم و بیش با آنها از طریق فضای مجازی در ارتباط هستم. من هیچ وقت نمی‌توانم روزهایی که در مس کرمان و تراکتور داشتم را فراموش کنم. مگر می‌شود تبریزی‌های خونگرم و کرمانی‌های بی نظیر را فراموش کرد. من سال‌ها با آنها زندگی کرده ام و بخشی از قلبم را آنجا جا گذاشته‌ام.
تراکتور بیشتر برایت به یادماندنی بود یا مس کرمان؟

هر دو تیم برایم فراموش نشدنی است چون آغاز درخششم در فوتبال ایران با مس کرمان بود و دروازه هر تیمی را باز می‌کردم و حتی با آقای گل شدم. وقتی به تبریز رفتم فوتبال خودم را آنجا کامل تر کردم. هرگز یادم نمی‌رود که چه روزهای شکوهمندی را در تراکتور پشت سر گذاشتم. خوشحالم که هنوز هواداران ‌تراکتور مرا عاشقانه دوست دارند و گل‌های مرا فراموش نکرده اند. من بارها دروازه سرخابی‌ها و بزرگان فوتبال ایران را گشودم تا همه آنها را خوشحال کنم.
اکثر عکس‌هایی که در فضای مجازی از دوران فوتبالت می‌گذاری مربوط به تراکتور است. مخصوصاً یکی از عکس‌هایی که روی پیراهنت نوشته یاشاسین تراکتور ...

من شبیه آن عکس را زیاد دارم چون هر وقت گل می‌زدم پیراهن خودم را بالا می‌کشیدم تا نوشته زیرش مشخص شود. یاشاسین تراکتور یاشاسین آذربایجان. تراکتور واقعاً یک تیم حرفه‌ای و به یاد ماندنی بود و هنوز شور و هیجان بازی در ورزشگاه تبریز را از یاد نبرده ام که چگونه ده‌ها هزار نفر مرا تشویق می‌کردند و مورد لطف خود قرار می‌دادند.
تو در ایران طرفدار پرسپولیس بود یا استقلال و چرا هیچ وقت به این دو تیم نرفتی؟

برای من که یک فوتبالیست خارجی بودم پرسپولیس و استقلال فرقی نمی‌کرد اما تراکتور را تیمی با اصالت و ریشه دیدم. من بارها به پرسپولیس و استقلال گل زدم و برایم فرقی نمی‌کرد. شرایط طوری شد که در تیم‌هایی به غیر از استقلال و پرسپولیس خودم را مطرح کردم و در فوتبال ایران تبدیل به یک آقای گل شدم.
حتی زمانی مطرح شد کارلوس کی‌روش با تو درباره اینکه ملیت ایرانی بگیری صحبت کرده است تا در تیم ملی ایران بازی کنی؟

بله و شما دیدید که آقای کی‌روش هرگز این موضوع را تکذیب نکرد. بله صحبت‌هایی مطرح شد تا اگر بتوانم به تیم ملی ایران کمک کنم اما دو طرف زیاد پیگیر نشدیم و من خیلی خوشحال می‌شدم اگر می‌توانستم برای تیم ملی ایران بازی کنم و با افتخار این کار را انجام می‌دادم. من آن زمان در اوج فوتبالم قرار داشتم و شاید می‌توانستم به تیم ملی ایران کمک کنم.
وضعیت فوتبال ایران را دنبال می‌کنی؟

بله از طریق فضای مجازی رقابت‌های لیگ برتر ایران و بازی‌های تیم ملی ایران را دنبال می‌کنم. خبر دارم که پرسپولیس قهرمان لیگ شد و فولاد خوزستان هم در جام حذفی به مقام قهرمانی رسید. به اعتقاد من فوتبال ایران بسیار با کیفیت است و من در برزیل هر جا صحبت می‌شود می‌گویم که فوتبال باشگاهی در ایران بهترین لیگ فوتبال آسیا را دارد.  خودتان می‌دانید که من در کشورهای عربی و لیگ‌های قطر و امارات بازی کرده‌ام اما هرگز کیفیت فوتبال ایران را ندارند.
در پایان آیا حرف خاصی داری؟

سلام من را به مردم خوب و خونگرم ایران برسانید و می‌خواهم همین جا از همه کسانی که در ایران کنارم بودند و همواره مرا مورد لطف خود قرار دارند تشکر کنم و بگویم که ایران همیشه کشور دوم من باقی خواهد ماند. از خبر ورزشی هم تشکر می‌کنم که هر از گاهی یادم می‌افتد و مرا سورپرایز می‌کند. هنوز آخرین حضورم در تحریریه خبر ورزشی را فراموش نمی‌کنم که در آستانه پیوستن به تراکتور بودم و برای مصاحبه پیش شما آمدم. برای همه شما نیز آرزوی موفقیت می‌کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.