جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

توماس مولر: تضعیف لایپزیش؟ هیچ باشگاهی به زور بازیکنانش را نمی فروشد!

توماس مولر: تضعیف لایپزیش؟ هیچ باشگاهی به زور بازیکنانش را نمی فروشد!

هافبک بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان به تمجید از ستارگان جوان مانشافت پرداخته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از IMIASANMIA، توماس مولر پس از بازگشت به مانشافت در آخرین تورنمنت یواخیم لوو، حالا این شانس را پیدا کرده تا با سرمربی سابقش در بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان همکاری داشته باشد و ظاهرا از این همکاری دوباره و نقش مشابهش رضایت کامل دارد. مولر در مصاحبه ای که با بیلد انجام داد، در مورد مسائل زیادی پیرامون بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان صحبت کرد.

مصدومیت؟ معلوم نیست از کجا پیدایش شد. روز به روز وضعیتم را چک می کنیم. مشکل خاصی به نظر نمی آید؛ حس و حال خوبی دارم.
جمال موسیالا؟ جمال حالا و در حالی که تنها 18 سال دارد، کیفیتی دارد که می توانیم در تیم از آن بهره ببریم. آن هم در این سطح، سطحی که ما به عنوان بازیکنان بایرن مونیخ باید در هر بازی از خودمان نمایش باکیفیتی به اجرا بگذاریم. در مجموع واقعا خارق العاده است. حرکات جمال و قدرت دریبلزنی اش واقعا عالی هستند؛ او سخت کوش، مشتاق به یادگیری و دارای اعتماد به نفس است. جمال شخصیت نترسی دارد و دیدن بازی اش سرگرم کننده است، این مورد برای هواداران هم لذت بخش محسوب می شود. جمال قرار است یکی از مهم ترین بازیکنان بایرن مونیخ در آینده باشد.
سانه؟ من از لروی خوشم می آید و پیروزی در بازی ها را هم دوست دارم. لروی می تواند کمک زیادی به تیم ما برساند. برای انجام این کار، او باید به توانایی تمام کنندگی اش کاملا اطمینان داشته باشد؛ مثل گلی که مقابل لیختن اشتاین به ثمر رساند و مرا واقعا خوشحال کرد.
- آیا بایرن مونیخ با جذب ناگلزمان، اوپامکانو و زابیتسر یک حریف دیگر را هم تضعیف کرده است؟

  قطعا نه. هیچ باشگاهی به زور بازیکنانش را نمی فروشد، به پاری سن ژرمن و داستان ام باپه نگاه کنید. مانند هر باشگاهی، بایرن مونیخ هم به دنبال افزایش کیفیت ترکیب با یک بودجه مناسب است. وقتی یک باشگاه چندین سال است که برای ما تهدید محسوب می شود، پرسنل خیلی خوبی هم دارد، این موضوع اجتناب ناپذیر است. اینکه نگاه یک باشگاه به باشگاه های هم لیگی باشد نیز طبیعی است. نقل و انتقالات بحث برانگیز همیشه وجود داشته اند.
ناگلزمان؟ ما فصل را به خوبی شروع کردیم. در بازی قبلی مقابل هرتابرلین به خوبی می توانستید نتیجه تمریناتمان را مشاهده کنید. از نظر روابط شخصی، او همان شخصیتی است که می شناسیم. همه چیز رو به راه است. رقابت تحت هدایت او در لیگ قهرمانان؟ اول از همه باید هدفمان را روی اولین قهرمانی بوندسلیگای ناگلزمان متمرکز کنیم؛ پس از آن باید گام به گام پیش برویم. به عنوان باشگاه بایرن مونیخ، لیگ قهرمانان اروپا برای ما مجددا یک هدف بزرگ است. تجربه سال گذشته ما در لیسبون کاری کرد که عطش بیشتری داشته باشیم. همانطور که همه ما می دانیم، در این سطح عوامل زیادی دخیل هستند و بازی ها نزدیک دنبال می شوند. همه چیز به فرم تیم و آمادگی بدنی در زمان درست بستگی دارد؛ و صد البته جزئیات کوچک.
نقش من در تیم ملی؟ در همین چند بازی نیز به وضوح می توانستید شاهد ترکیب و ساختار تیم های هانسی فلیک باشید. به نظرم قرار است یک نقش مرکزی داشته باشم، شبیه به نقشم در بایرن.
هاورتس در تیم ملی نقش لواندوفسکی را ایفا کند؟ مقایسه دیگر بازیکنان با لوا کار خیلی سختی است. من تا قبل از او هیچ وقت کنار مهاجمی بازی نکرده بودم که هر سال بیشتر از 40 گل به ثمر برساند. کای یک مهاجم شماره 9 کلاسیک نیست اما توانایی های مخصوص خودش را دارد. ما در کنار هم کار می کنیم و خیلی خوب با او کنار می آیم. می توانم چند حالت مختلف را تصور کنم که کای در آنها درخشش داشته باشد.
یورو 2024 در آلمان و من در تیم ملی؟ باید گام به گام پیش رفت. قرارداد من با بایرن مونیخ در سال 2023 به پایان می رسد و می دانم که عقربه ساعت هیچ گاه از حرکت باز نمی ایستد. چیزی که برایم مهم است، اهمیت داشتن برای تیم است. تمرکز من روی عملکرد خودم است.احتمال اینکه سال 2024 هنوز مشغول فوتبال حرفه ای باشم را رد نمی کنم اما همه چیز به تیم ملی بستگی دارد. 2024 برای من زمان خیلی دوری محسوب می شود.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.