یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

لوئیس فن خال: این که سرنوشت هلند به دست خودش افتاد دستاورد بزرگی است

لوئیس فن خال: این که سرنوشت هلند به دست خودش افتاد دستاورد بزرگی است

لوئیس فن خال پس از انجام سه بازی همراه با تیم ملی هلند در بازگشت خود به نیمکت این تیم، به عملکرد خود و شاگردانش افتخار می کند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از AD، تساوی ۱-۱ با نروژ بهترین شروع ممکن برای این مربی ۷۰ ساله نبود ولی برد ۴-۰ مقابل مونته نگرو و ۶-۱ مقابل ترکیه، بار دیگر هیجان را به جمع لاله های نارنجی برگردانده است. فن خال در پایان مسابقه تیمش مقابل ترکیه گفت:

من اندیشه هایم را با بازیکنان در میان گذاشتم. در چنین گروه بزرگی، همیشه باید مقداری منتظر ماند تا ببینید آیا آن ها این تفکرات را می پذیرند... اگر این طور نشود، طبیعتا کار سخت خواهد شد. اما من از همان لحظه اول احساس کردم که این بازیکنان عقاید مرا پذیرفتند. ما یک گروه بسیار شاد و خوب داریم. آن ها حاضر هستند برای هم تلاش کنند و آماده هستند تا طرح و برنامه ما را اجرا کنند.
فن خال به ویژه از پرس تیمش لذت برد؛ چیزی که موجب شد دیوی کلاسن در همان دقیقه اول پس از یک همکاری جالب با ممفیس دیپای گلزنی کند.

گل اول ما یک گل مدرسه ای بود. ما آن را تمرین نکرده بودیم و در لحظه پیش آمد. ما با پرس شدید بازی کردیم و بچه ها این روند را در کل بازی حفظ کردند. این یک چیز عادی نیست. پس از این سه بازی، شانس صعود را دوباره به دست خودمان سپردیم. این دستاورد بزرگی است.
البته فن خال ایرادهایی را هم به تیمش وارد می دانست.

با این حال فکر می کنم زیاد از حد بی احتیاط بودیم؛ به ویژه در آن صحنه آخر بازی. اما انتظار دارم در ادامه اوضاع بهتر و بهتر شود. تیم در حال شناخت از راه و رسم ماست. به همین دلیل تغییرات زیادی انجام دادم تا تعویضی ها هم از وظایف خود آشنایی پیدا کنند.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.