چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

501 بازیکن در لیگ بیستم بازی کردند

فقط 9 بازیکن برای تمــــام بازی‌ها

فقط 9 بازیکن برای تمــــام بازی‌ها
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

در لیگ بیستم 501 بازیکن برای 16 تیم در 30 هفته به میدان رفتند که به طور میانگین حدود 31 بازیکن برای هرتیم می‌شود. البته در میان آنها نساجی مازندران با 40 بازیکن بیشترین سهمیه را به خود اختصاص دادند. اما نکته قابل توجه این که فقط 9 بازیکن این توانایی را داشتند که در تمام هفته‌ها به میدان بروند.

به گزارش ایران ورزشی؛در لیگ بیستم 501 بازیکن برای 16 تیم در 30 هفته به میدان رفتند که به طور میانگین حدود 31 بازیکن برای هرتیم می‌شود. البته در میان آنها نساجی مازندران با 40 بازیکن بیشترین سهمیه را به خود اختصاص دادند. اما نکته قابل توجه
این که فقط 9 بازیکن این توانایی را داشتند که در تمام هفته‌ها به میدان بروند. وقتی بازیکنی این شرایط را پیدا می‌کند یعنی این که استراحت، تمرین و تغذیه خوب داشته و داخل زمین کاری نکرده که با کارت قرمز مواجه و یا این که چهار کارت زرد دریافت کند.

11 تیم بدون بازیکن همیشه ثابت
این جدول 9 نفره فقط شامل پنج تیم شده و در واقع 11 تیم بدون بازیکنی بودند که در تمام بازی‌های‌شان به میدان رفته است. حالا باید از مربیان و مسئولان آن 11 تیم پرسید که چرا هیچ بازیکنی را برای این مهم پرورش ندادند و چرا از میان حدود 280-290 بازیکن حتی یک نفر هم این شرایط را نداشته است. تیم‌هایی مثل فولاد، گل‌گهر، شهرخودرو، پیکان و... از جمله همین تیم‌ها هستند اما جای خالی فینالیست جام حذفی در نوع خود عجیب است.

گلر سپاهان نفر اول
پیام نیازمند که حالا فوتبالش را در پرتغال ادامه می‌دهد در لیگ بیستم تنها بازیکنی بود که در تمام 30 هفته بدون تعویض در زمین برای سپاهان بازی کرد. او 2700 دقیقه درون دروازه ایستاد و 24 گل هم دریافت کرد یعنی هر 112/5 دقیقه یک گل. البته زردپوشان اصفهانی در این جدول دو بازیکن دیگر هم دارند. سجاد شهباززاده آقای گل لیگ برتر با زدن 20 گل و دانیال اسماعیلی‌فر دیگر بازیکن سپاهان بوده که در تمام 30 هفته به میدان رفته است. او در 2426 دقیقه‌ 20 گل زد که به طور میانگین هر 121 دقیقه یک گل بود.

پرسپولیس با دو بازیکن
قهرمان لیگ در این جدول دو جای ثابت دارد. احمد نوراللهی که راهی الاهلی امارات شده و شاید بهترین بازیکن لیگ هم بوده در 30 هفته 2531 دقیقه در زمین حضور داشت و به عنوان یک هافبک 10 گل زد و هفت پاس گل داد. بدون تردید نقش او در قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس غیرقابل انکار است. این آمار فوق‌العاده باعث شده پرسپولیسی‌ها نگران جای خالی او باشند. احسان پهلوان دیگر قرمزپوش این جدول است، او 2217 دقیقه در زمین حضور داشت و اگرچه در 17 بازی بازیکن ثابت بود اما به طور میانگین حدود 74 دقیقه برای هر بازی در زمین بود.

گیتاریست استقلال
از فینالیست جام حذفی که رده سوم لیگ را به خود اختصاص داده، فقط یک بازیکن در این جدول قرار دارد. امیرارسلان مطهری را که باید بعد از مهدی قایدی به عنوان مؤثرترین بازیکن این تیم نامید در 16 بازی بازیکن ثابت بود و در مجموع 2219 دقیقه در زمین حضور داشت و 7 گل زد و سه پاس گل داد.

یک سهمیه برای اراکی‌ها
وینگر چپ اراکی‌ها فصل خوبی را در آلومینیوم پشت سرگذاشت. او در 28 بازی حضوری ثابت داشت و در مجموع 2644 دقیقه در زمین بود که به طور میانگین 88 دقیقه برای هر بازی می‌شود. پوریا آریاکیا می‌تواند در فصل پیش رو هم بازیکن مؤثری برای تیمش باشد.

تیم سقوط کرده با دو بازیکن
اما شاید یکی از نکات جالب این جدول قرار گرفتن نام دو بازیکن از تیم سقوط کرده سایپا است. محمدصادق بارانی هافبک و حسین مالکی مهاجم نارنجی‌پوشان در تمام 30 هفته به میدان رفتند و تلاش آنها در کنار سایر بازیکنان منتج به حفظ سهمیه این تیم تهرانی در لیگ نشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.