دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

گریزمان در مورد برابری با رکورد پلاتینی: افتخار بزرگی است

گریزمان در مورد برابری با رکورد پلاتینی: افتخار بزرگی است

ستاره تیم ملی فرانسه می گوید رسیدن به رکورد میشل پلاتینی افتخار بزرگی برای او محسوب می شود.

به گزارش ایران رزشی و به نقل از گل، تیم ملی فرانسه شب گذشته موفق شد در جریان دیدارهای انتخابی جام جهانی قطر مقابل فنلاند به برتری دو بر صفر برسد و در صدر گروه D رقابت ها قرار بگیرد. ستاره این میدان آنتوان گریزمان بود که هر دو گل دیدار را به ثمر رساند تا علاوه بر تضمین پیروزی تیم ملی کشورش، تبدیل به سومین گلزن برتر تمام ادوار فوتبال فرانسه شود.

این بازیکن حالا 41 بار با پیراهن خروس ها گلزنی کرده است تا در کنار میشل پلاتینی افسانه ای به طور مشترک جایگاه سوم برترین گلزنان تاریخ فوتبال فرانسه را از آن خود کند. او که تا به حال 98 بار برای تیم ملی فرانسه به میدان رفته است حالا تنها 10 گل از تیری آنری، بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی فرانسه فاصله دارد.

گریزمان بعد از دیدار مقابل فنلاند در مورد برابری با رکورد میشل پلاتینی به خبرنگاران گفت:

افتخار بزرگی است. از وقتی به تیم ملی آمده ام، یعنی از سال 2014، همیشه تلاش کردم بهترین عملکرد را داشته باشم. چه در گلزنی چه در کارهای دفاعی یا تهاجمی.
او در مورد این که آیا دیدار دیشب بهترین عملکرد او در تیم ملی فرانسه بود نیز گفت:

نمایش های خوب دیگری هم داشته ام اما بابت عملکرد امشبم و عملکرد کلی تیم خیلی خوشحالم.
این پیروزی پایانی بود بر عملکرد نه چندان خوب فرانسه در دیدارهای اخیر. گریزمان در این باره گفت:

می خواستیم در این دیدار به پیروزی برسیم تا نشان دهیم چقدر قدرتمند هستیم و چیزی را از دست نداده ایم. ذهنیت درستی داشتیم. هر چه در توان داشتیم در زمین مسابقه به نمایش گذاشتیم و سعی کردیم از جلو به حریف ضربه بزنیم. چه چیزی تغییر کرد؟ شاید با سیستمی بازی کردیم که بیشتر مناسب ما بود. در این مورد مربی تصمیم می گیرد اما این بار قدرتمند ظاهر شدیم. 5 بار تساوی کرده بودیم و این شرایط داشت طولانی و پیچیده می شد. خوشحالیم که اینجا با سبک خودمان برنده شدیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.