چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید باید در حد تیم ملی باشد

منافی: ترابی وعالیشاه، دو برگ برنده یحیی هستند

منافی: ترابی وعالیشاه، دو برگ برنده یحیی هستند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

جواد منافی، بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی معتقد است بازی پیش روی سرخ‌پوشان مقابل استقلال تاجیکستان را یکی از سخت‌ترین بازی‌ها و حساس‌ترین دیدارهای پرسپولیس به جهت تک حذفی بودن و اوضاع قهرمان لیگ برتر در مصاف با حریف آسیایی‌اش می‌داند. در رابطه با تمامی موارد اخیر پرسپولیس گفت‌وگویی با جواد منافی داشتیم.

ایران ورزشی/جواد منافی، بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی معتقد است بازی پیش روی سرخ‌پوشان مقابل استقلال تاجیکستان را یکی از سخت‌ترین بازی‌ها و حساس‌ترین دیدارهای پرسپولیس به جهت تک حذفی بودن و اوضاع قهرمان لیگ برتر در مصاف با حریف آسیایی‌اش می‌داند. در رابطه با تمامی موارد اخیر پرسپولیس گفت‌وگویی با جواد منافی داشتیم.

در فاز تهاجمی، پرسپولیس مغانلو را از دست داد و حامد پاکدل را جایگزین او ساخت. به نظرتان پاکدل می‌‌تواند جای خالی مغانلو را پر کند؟
مغانلو از زمانی که به پرسپولیس اضافه شد رفته رفته برای پرسپولیس تبدیل به بازیکنی خوب و تأثیرگذار در خط حمله شد اما به هر شکلی که بود، از پرسپولیس جدا شد. جدا از او عبدی و عیسی هم در پرسپولیس خوب کار کردند و هر بار که به میدان رفتند، بازی‌های قابل قبولی را به نمایش گذاشتند اما بعد از جدایی مغانلو، مهاجم ششدانگی که جدا شده و آزاد باشد وجود نداشت. در این گیرودار سرخ‌پوشان حامد پاکدل را که در چند سال اخیر روند قابل قبولی داشته، جذب کرد که امیدوارم او بتواند در پرسپولیس جواب بدهد و خواسته‌های کادر فنی را به خوبی اجرا کند. شرایط پرسپولیس با بقیه تیم‌ها متفاوت است و در واقع بازیکنانی که به تیم قهرمان چند سال اخیر اضافه می‌شوند باید پتانسیل فنی و روحی روانی بالایی داشته باشند و زود با بقیه بازیکنان هماهنگ شوند. به طور مثال ما شاهد بودیم بازیکنی مانند آرمان رمضانی در پرسپولیس جواب نداد و از پرسپولیس جدا شد از همین رو امیدوارم حامد پاکدل، بازیکنی باشد که بتواند در یکی دو ماه خودش را با سایر بازیکنان و شرایط تیم پرسپولیس هماهنگ کند. نکته‌ای که چالش مهمی در رابطه با جذب بازیکنان جدید محسوب می‌شود.
اسدی برای کمک به خط میانی جذب شده. این بازیکن می‌تواند در خط میانی خواسته‌های کادر فنی را اجرا کند و به طور خاص بتواند جای خالی نوراللهی را پر کند؟
احمد بازیکنی بود که در خط میانی پرسپولیس همه کاره بود و در پست‎‌های متفاوتی از جمله هافبک دفاعی و پلی میکر و چند پست مهم دیگر می‌توانست خواسته کادر فنی را در زمین به شکل کامل اجرا کند به همین دلیل بازیکنی که جایگزین نوراللهی شده کار بسیار سختی را پیش رو دارد.
درباره دیدار حساس مقابل استقلال تاجیکستان که به صورت تک حذفی در خانه حریف برگزار می‌شود چه نظری دارید؟
در رابطه با قدرت و شخصیت بالای پرسپولیس اطمینان خاصی دارم اما در حال حاضر شرایط پرسپولیس خیلی خوب نیست از این حیث که پرسپولیس در شرایط بازی نیست و بعد از اتمام مسابقات، بازیکنان سه هفته‌ای تعطیل بودند. بعد از آن هم بازیکنان جدید اضافه شدند و هنوز تیم هماهنگ نیست در حالی که تیم حریف از دل مسابقات لیگ تاجیکستان خیلی آماده رودرروی پرسپولیس قرار می‌گیرد. از همه این موارد گذشته شاید پرسپولیس و کادر فنی‌اش با وجود حضور بازیکنان جدید کمتر مجبور شوند که دست به ترکیب خودشان بزنند و کمتر از بازیکنان جدیدی که اضافه شده‌اند، استفاده کنند.
برای خط دفاعی چه بازیکنانی را برای پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال تاجیکستان بهتر و ایده‌آل‌تر می‌دانید؟
من فکر می‌کنم نباید در بازی مقابل تیم تاجیک از زوج جدید خط دفاعی استفاده کرد و در واقع زوج فرجی و سیدجلال برای دفاع میانی بهترین هستند و قطعاً نعمتی و ابراهیمی برای بازی‌های لیگ بتوانند کمک بیشتری به خط دفاعی کمک کنند.
برای بازی‌های متمرکز و صعود از گروه که در عربستان برگزار می‌شود چه صحبتی دارید؟
من فکر می‌کنم باید تمام حواس و تمرکزمان به بازی با استقلال تاجیکستان معطوف باشد چون بازی پیش رو با توجه به تک حذفی بودن و چمن مصنوعی زمین تاجیکی و شرایطی که پرسپولیس از آن برخوردار است، بازی دشواری است. از طرفی با همه دشواری‌هایی که وجود دارد چون شاکله پرسپولیس تقریباً حفظ شده قطعاً می‌توان نسبت به آن خیلی امیدوار و خوشبین بود.
با توجه به بازیکنانی که جدا شدند و بازیکنانی که اضافه شدند قدرت تیمی پرسپولیس را چگونه می‌بینید؟
در فاز تهاجمی پرسپولیس بازیکنانی مانند عالیشاه و ترابی را هم جدا از بازیکنان هجومی‌اش دارد. بازیکنانی که به نظرم برای مسابقات آتی دو برگ برنده تیم پرسپولیس به لحاظ بازیکن و نقش‌آفرینی خواهند داشت. در خط دفاعی هم من نعمتی را بازیکن خوبی می‌دانم و امیدوارم او بتواند خودش را با شرایط بازی در پرسپولیس وفق دهد.
برای ششمین قهرمانی متوالی چقدر خوشبین هستید؟
فکر می‌کنم هر سال کسب قهرمانی سخت‌تر از سال‌های قبل می‌شود اما در حال حاضر همانطور که گفتم تمام فکر پرسپولیس به صعود از بازی با تاجیکستان معطوف است چون بازی در آسیا و نتیجه‌گیری در این بازی‌ها از هر نکته دیگری مهم‌تر و با اهمیت‌تر است و خیلی‌ها منتظرند پرسپولیس بتواند طلسم قهرمان نشدن در آسیا را بشکند. و ما بتوانیم بعد از چند دوره جانانه جنگیدن در آسیا و دو بار بازی در فینال که در یک دوره‌اش واقعاً کمبود بازیکن داشتیم و در یک فینال دیگرش بدشانسی آوردیم، این بار بتوانیم بعد از رکوردشکنی تیم پرسپولیس در ایران در آسیا هم طلسم قهرمان نشدنمان را بشکنیم. چون تیمی از هر لحاظ شایسته با شخصیت برد و قهرمانی داریم که چشم و دل پنجاه میلیون ایرانی به بازی‌ها و نتایج آن دوخته شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.