دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

امیدوار به آینده

تیمی که زیر و رو شد

تیمی که زیر و رو شد
امیر فروزش
امیر فروزش

ایران ورزشی: تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق یک تیم متفاوت بود. ایران در این دیدار با سیستم 3-3-4 پای به میدان گذاشت که در زمان حمله به سیستم 3-4-3 تغییر پیدا می‌کرد. آن طور که در بازی قبلی تیم عراق برابر کره از این تیم مشاهده شده بود، گل اول می‌تواند برنامه‌های ادووکات را بهم بریزد و تیم ما خیلی زود توانست به این مهم دست پیدا کند. بعد از گل اول؛ تیم ایران در برنامه دفاعی خود به دنبال جمع شدن در زمین خود و بستن فضاهای موجود بر روی تیم عراق بود تا با جلو کشیدن این تیم و توپ‌گیری از آنها به دنبال ایجاد ضدحمله باشد که تیم ایران در فاز دفاع به حمله بسیار خوب کار کرد و توانست در ضدحملات عراق را آزار دهد و نشان دادیم که در ضد‌حملات چقدر می‌توانیم خطرناک ظاهر شویم و در این فاز بسیار با برنامه نشان دادیم.

تیم ایران در این دیدار قدرت گردش توپ و حفظ توپ خود را هم نشان داد که در زمان تصاحب توپ می‌تواند با گردش توپ تیم حریف را به عقب بنشاند. در زمان حمله پس از لو رفتن توپ در باز‌پس‌گیری توپ و حفظ فشار بر روی عراق بهتر از دیدار گذشته عمل کردیم و اجازه ایجاد ضدحمله به تیم عراق ندادیم. ایران در این دیدار در زمان دفاع هم عملکرد بسیار خوبی داشت زیرا حتی اجازه ایجاد یک شانس گل را هم به تیم عراق ندادیم.

دو بازی بدون حتی یک گل خورده؛ از استحکام خط دفاع و قدرت دفاع تیمی ایران حکایت دارد. نسبت به بازی قبل برابر سوریه در ایجاد موقعیت گل روی دروازه حریف نیز بهتر عمل کردیم.

مهدی طارمی ستاره تیم پورتو پرتغال در این دیدار بار دیگر ارزش‌های خود را نشان داد و طبق آمار بهترین بازیکن زمین لقب گرفت. حالا با این برد و با این ستاره‌ها به آینده بیشتر امیدوار شدیم؛ امید به صعود و موفقیت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.