جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

در تیم ملی همه هدف‌ها یکی است ؛ باید با ماسک مخصوص بازی کنم

سعید عزت‌اللهی: حتی نمی‌توانستم نفس بکشـم

سعید عزت‌اللهی: حتی نمی‌توانستم نفس بکشـم
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

بدون شک سعید عزت‌اللهی یکی از بهترین بازیکنان ایران در دو بازی حساس مقابل سوریه و عراق بود. بازیکنی که بعد از مصدومیت میلاد سرلک برابر سوریه وارد زمین شد و به اعتقاد مرتضی محصص، رئیس سابق کمیته آموزش که خیلی ریزبینانه مسابقات را تماشا می‌کند، بهترین بازیکن تیم ملی بود. سعید برابر عراق هم نقشی کلیدی را جلوی مدافعان و کمی عقب‌تر از احمد نوراللهی برعهده داشت اما در اواسط نیمه دوم آسیب دید و مجبور شد زمین بازی را ترک کند.

به گزارش ایران ورزشی؛بدون شک سعید عزت‌اللهی یکی از بهترین بازیکنان ایران در دو بازی حساس مقابل سوریه و عراق بود. بازیکنی که بعد از مصدومیت میلاد سرلک برابر سوریه وارد زمین شد و به اعتقاد مرتضی محصص، رئیس سابق کمیته آموزش که خیلی ریزبینانه مسابقات را تماشا می‌کند، بهترین بازیکن تیم ملی بود. سعید برابر عراق هم نقشی کلیدی را جلوی مدافعان و کمی عقب‌تر از احمد نوراللهی برعهده داشت اما در اواسط نیمه دوم آسیب دید و مجبور شد زمین بازی را ترک کند. عزت‌اللهی که حالا به دانمارک رفته تا خود را برای حضور در ترکیب وایله آماده کند، در گفت و گو با ایران ورزشی، درباره پیروزی تیم ملی مقابل عراق اینگونه صحبت می‌کند: «هم به لخاظ فنی و هم نتیجه توانستیم یک روز قابل قبول را رقم بزنیم. همه تلاش کردند، هم بازیکنانی که در زمین بودند و هم آنهایی که روی نیمکت حضور داشتند. این برد برای مردم ایران و همه کسانی بود که انرژی گذاشتند تا تیم ملی به پیروزی برسد. از کادرفنی و بازیکنان گرفته تا مسئولان فدراسیون فوتبال، همه و همه در این موفقیت نقش غیر قابل انکاری به نمایش گذاشتند. الان در شرایط خوبی قرار داریم اما از همین امروز باید به فکر دو بازی بعدی خودمان باشیم. دیدارهایی حساس برابر امارات و کره‌جنوبی که قطعاً حریفان سرسختی برای ما خواهند بود. هم کره‌جنوبی و هم امارات با برنامه به مصاف ما می‌آیند و ما هم باید بتوانیم این دو بازی را بدون اشتباه سپری کنیم و با قدرت به صدر جدول رده‌بندی تکیه بزنیم.»
قبل از آغاز دیدار ایران و عراق، برخی از هواداران رقیب و البته چندی از بازیکنانش کری‌‌خوانی‌هایی به راه انداختند.
به عنوان نمونه یک صفحه عراقی در اینستاگرام از تحقیر ایران نوشته بود. عزت‌اللهی در واکنش به این مباحث می‌گوید: «موضوعی که مهم است اینکه ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و با صعود به جام جهانی و عملکردمان خیلی از مسائل را نشان می‌دهیم. واقعیتش من درباره اظهارنظر بازیکنان عراق چیزی نشنیدم و مصاحبه‌ای ندیدم اما اگر حرفی هم زده باشند، ما جواب‌شان را در زمین دادیم. فکر نمی‌کنم دیگر نیازی باشد که ما بخواهیم کری هم بخوانیم. آنهایی که کری می‌خوانند، بیشتر به بحث روانی روی می‌آورند اما ما در عمل نشان دادیم که چه تیم قدرتمندی هستیم. حرف‌مان را در زمین زدیم و به همه مردم هم بابت این برد تبریک می‌گویم. امیدوارم جشن صعود را کنار هم بگیریم.»
سعید اواسط نیمه دوم و به دلیل مصدومیت بینی از زمین خارج شد و جای خود را به سامان قدوس داد. هافبک 25 ساله وایله در این باره هم صحبت می‌کند: «چند دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که بینی من شکست. خدا را شکر لحظه‌ای که این اتفاق برای من افتاد، پزشکان تیم ملی آمدند و شکستگی را همان کنار زمین جا انداختند. البته که دیگر نمی‌توانستم بازی کنم، چون خون در دهانم پر شده بود و حتی نمی‌توانستم نفس بکشم. به همین خاظر ترجیح دادم از زمین خارج شوم و بقیه بازی را از روی نیمکت تماشا کنم. الان چند روزی است که به دانمارک برگشته‌ام و منتظر آماده شدن یک ماسک مخصوص هستم تا بتوانم در تمرینات شرکت کنم. این ماسک را باید برای من بسازند که فکر می‌کنم یکی دو روز آینده به دستم می‌رسد. البته در این شرایط انفرادی تمرین می‌کنم تا ابتدا برخوردی با بازیکنی نداشته باشم و سپس در بازگشت بتوانم با آمادگی کامل برای وایله بازی کنم.»
چند روز قبل شایعه‌ای مطرح شد با این مضمون که اسکوچیچ به بازیکنان تیم ملی توهین می‌‌کند و البته گروهی از ستاره‌ها نیز او را از نظر فنی قبول ندارند. عزت‌اللهی اما همه این موارد را تکذیب می‌کند: «خودتان می‌گویید شایعه. شایعه همیشه هست اما برای ما این مسائل زیاد مهم نیست و اهمیتی برایش قائل نیستیم. اگر راجع به شایعه صحبت کنیم، به برخی خوراک داده‌ایم. اصلاً چنین مسائلی در تیم ملی و اردو وجود ندارد و همه بچه‌ها، کادرفنی و فدراسیون همه یکدل هستند تا تیم ملی به جام جهانی صعود کند. شما هم نتایج را می‌بینید و امکان ندارد تیمی همدل نباشد و بتواند این موفقیت‌ها را رقم بزند. چه در بحرین و چه حالا، همه هدف‌ها یکی است و ما، مربیان و مسئولان فدراسیون تلاش می‌کنیم تا به جام جهانی برسیم و مردم را خوشحال کنیم.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.