یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

محمدی: بودجه فصل قبل پیکان 15 میلیارد بود

محمدی: بودجه فصل قبل پیکان 15 میلیارد بود

مدیرعامل باشگاه پیکان گفت بودجه ما در فصلی که گذشت، فقط ۱۵ میلیارد تومان بود و در فصل جدید هم خیلی افزایش بودجه ندادیم.

به گزارش ایران ورزشی، محمدی در ابتدا اظهار داشت:

با توجه به رتبه هفتم لیگ برتر که در فصل گذشته برای تیم پیکان رقم خورد، این مسئله وظایف ما را برای سازماندهی سخت‌تر کرد. قرار شد ضمن حفظ آن رتبه، بتوانیم در جدول ارتقا داشته باشیم. بر همین اساس پس از جدایی کادر فنی قبلی، حسینی را به‌عنوان سرمربی جدید انتخاب کردیم و تا الان 90 درصد لیست مدنظرش را جذب کرده‌ایم.
وی افزود:

ما به دنبال هیاهو در نقل‌وانتقالات نبودیم و اسیر هیجانات کاذبی که شاهدش هستیم، نشدیم. در واقع براساس یک فرمول مشخص و نظر کمیته فنی، هم با کادر فنی و نفرات مورد درخواست و همچنین نفرات تمدیدی با رقم معقول قرارداد بستیم.
مدیرعامل پیکان ادامه داد:

ما خیلی به کادر جوان تیم‌مان امیدواریم. ان‌شاءالله از ظرفیت سعید دقیقی هم استفاده می‌کنیم. ضمن اینکه نیم‌نگاهی به آکادمی نیز داریم. پارسال 11 نفر از آکادمی باشگاه به تیم اصلی تزریق شدند و امسال هم تعدادی از اعضای تیم فوتبال نوجوانان ایران در تمرینات هستند. امیدوارم این چرخه تولید بازیکن در پیکان ادامه پیدا کند. باید در اینجا از مدیریت و مربیان آکادمی هم تجلیل کنم و سعی می‌کنیم امکانات موردنیاز برای‌شان فراهم شود.
محمدی عنوان کرد:

ما براساس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کادر فنی، سعی می‌کنیم تا شروع لیگ که 40 روز مانده است، ترکیب اصلی را پیدا کنیم. پیکان فصل گذشته هم خیلی از الان جلوتر نبود و حتی عقب‌تر نیز بود. مهدی تارتار دوست داشت در پیکان بماند، ولی ما بودجه لازم را نداشتیم. شرایط تحریم، واقعاً محدودیت ایجاد کرده است. در واقع جدال نابرابری که میان برخی تیم‌های صنعتی و فولادی با تیم‌های خودروسازی وجود دارد، رقابت نابرابری ایجاد کرده است. به هر حال مجموعه ایران خودرو سعی کرده است در این شرایط نیز مسئولیت اجتماعی را داشته باشد.
وی گفت:

چهار پنج تیم هستند که بالای 200 میلیارد هزینه‌های‌شان است. تیمی داریم، قراردادهای‌شان بسیار کم و البته معقول بسته شده است. البته بازیکنان می‌دانند که اینجا پله ارتقا و صعود به تیم‌های بزرگتر است. به هر حال امسال سعی می‌کنیم در جدول هم ارتقا داشته باشیم. ما براساس محدودیت‌ها و تحریمی که داریم، نمی‌توانیم خیلی هزینه کنیم و حتی در پرداخت‌ها دچار مشکل بودیم. بودجه ما در فصلی که گذشت، فقط 15 میلیارد تومان بود و در فصل جدید هم خیلی افزایش ندادیم، این یعنی همه چیز در فوتبال پول نیست.
مدیرعامل پیکان درباره عملکرد تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی عنوان کرد:

عملکرد تیم ملی را گره می‌زنم به کادر فنی. نسل طلایی در اختیار کادر فنی قرار گرفته و همچنین امکانات و تدارکات فدراسیون فوق‌العاده بوده است. الان اراده‌ای وجود دارد که تیم ملی حداکثر امتیازات را بگیرد. ضمن اینکه 9 برد پیاپی در 9 بازی اخیر جای هیچ انتقادی را از کادر فنی نمی‌گذارد. البته در چنین شرایط می‌توان انتقاد کرد، چون همه چیز خوب است و می‌توان ظرفیت های بیشتری به تیم داد. ان‌شاءالله بازی‌های آینده را هم ببریم.
محمدی در پایان درباره شرایط سه نماینده ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت:

شرایط که استاندارد و مطلوب نیست. شرایط تراکتور مشخص است. استقلال هم تا حدی دچار حواشی شد. همچنین پرسپولیس مدیرعاملش از دست داد. این مسائل تیم‌ها را دچار دردسر می‌کند. باید اشاره کنم که به لحاظ بودجه و نیروی انسانی هم بین نمایندگان ایران و سایر تیم‌ها خیلی تفاوت هست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.