دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

از رفقای پایتخت‌نشین تا لذت زندگی در محله اکباتان

میلیچ و دیاباته: ما بچه تهرانیم

میلیچ و دیاباته: ما بچه تهرانیم
سالار علیخواه
سالار علیخواه

میلیچ با حسی آمیخته به عشق دوباره به استقلال گام گذاشته است. شاید برای همین بود که از باشگاه‌نشین‌ها خواست قراردادش را برای دو فصل دیگر تمدید کنند

روزی که میلیچ فهمید باشگاه استقلال با محمد نادری هم قرارداد امضا کرده واکنشی منطقی به این ماجرا نشان داد و اعلام کرد که برای هم‌پستی جدیدش در استقلال آرزوی موفقیت دارد. میلیچ حتی درباره میلاد زکی‌پور هم اظهاراتی سرشار از حرفه‌ای‌گری داشت و در فقدان این بازیکن بی‌حاشیه نیز گفت: «امیدوارم میلاد هر جا می‌رود تأثیرگذار باشد.»

هرویه میلیچ از آن دسته خارجی‌های حاشیه‌ساز استقلال نبوده است. شاید اگر باشگاه استقلال در پرداختی‌ها به این بازیکن دقت می‌کرد میلیچ حتی در ایامی که در خدمت استقلال بود تهدید به جدایی هم نمی‌کرد تا همین واکنش‌هایی که ناشی از خلف وعده‌های باشگاه بود را هم از او نمی‌دیدیم. میلیچ به واقع یکی از خوش‌اخلاق‌ترین بازیکنان خارجی است که پایش را به سرزمین استقلال گذاشته است. او درباره حس و حالش نسبت به استقلال به ایران ورزشی می‌گوید: «حقیقت این است که اینجا احساس راحتی و خوشبختی دارم. چیزی کم و کسر نیست. گاهی مشکلاتی برای پرداخت حقوق من پیش آمده که مدیران استقلال اخیراً به من قول داده‌اند این مشکل را هم از بین خواهند برد. من روی این قول‌ها حساب کردم که دوباره به ایران برگشتم و از این تصمیم خیلی خوشحالم.» 
میلیچ درباره حال و هوای زندگی در ایران نیز می‌گوید: «همه چیز خوب است و من فضای بسیار مطلوبی را تجربه می‌کنم. باور کنید اگر از فضای ایران لذت نمی‌بردم هرگز برنمی‌گشتم. من دوستان زیادی در پایتخت دارم که با آنها در ارتباطم. آنها به من لطف دارند. هر روز پیگیرم هستند تا مشکلی برایم ایجاد نشود. وقتی چنین حسی را می‌بینم ترغیب می‌شوم که بیشتر اینجا باشم و حتی خانواده‌ام را هم به ایران بیاورم. دوست دارم آنها هم زندگی در ایران را تجربه کنند، چون تجربه بسیار خوبی است و زندگی در تهران بسیار لذت‌بخش است. من نزدیکی زیادی به مردم ایران و تهران پیدا کرده‌ام و خودم را جزیی از این مردم می‌دانم. بخصوص استقلالی‌ها که می‌دانم عمیقاً عاشق تیم‌شان هستند. امیدوارم دست به دست هم بدهیم و تیمی مدعی 
قهرمانی بسازیم.»
میلیچ با حسی آمیخته به عشق دوباره به استقلال گام گذاشته است. شاید برای همین بود که از باشگاه‌نشین‌ها خواست قراردادش را برای دو فصل دیگر تمدید کنند که احتمالاً همین اتفاق هم رخ خواهد داد و او برای استقلال زمان بیشتری صرف خواهد کرد. هرویه برخلاف شایعات هیچ منعی هم برای بازی در ترکیب استقلال ندارد. او می‌تواند بدون مشکلات آیین‌نامه‌ای در ترکیب آبی‌ها به میدان برود و برای تیمش بازی کند و در جناح چپ آبی‌ها دیده شود.
 خیز شیخ برای آقای گلی دوباره
شیخ دیاباته در همه روزهایی که در ایران بوده همواره تلاش کرده دوستی نزدیک به میلیچ باشد تا دو خارجی در کنار هم کمتر احساس غربت کنند، هرچند که هیچ نشانه‌ای از غربت‌نشینی در صحبت‌های این دو دیده نمی‌شود. دیاباته نیز به رغم آنکه از فرهنگی متفاوت گام به ایران گذاشته اما حالا خودش را یک تهران‌نشین می‌داند. او می‌گوید: «به من می‌گویند بچه اکباتان! من از زندگی در این شهرک بسیار لذت می‌برم و دوستان نزدیکی در این شهرک دارم. استقلالی‌های زیادی در کنار من هستند که به من لطف دارند. من ارتباط‌های خوبی با مردم ایران دارم و از این فضا لذت می‌برم.» حرف‌های دیاباته نیز نشان‌دهنده حس عمیق او به مردم ایران و فرهنگ آنها است. دیاباته نیز با وجود پیشنهادهایی که داشت بازگشت به ایران و بازی در استقلال را ترجیح داده است در حالی که او لااقل دو بار در طول فصل به دلیل بدقولی‌های مکرر باشگاه استقلال می‌توانست قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند و به تیم دیگری برود اما هرگز چنین نشد و او در حالی که بخش قابل توجهی از مطالباتش را دریافت نکرد به استقلال برگشت تا برای آبی‌ها به میدان برود. شیخ بی‌شک در خط آتش استقلال عنصری اثرگذار خواهد بود. او با قامت بلندش استقلال را در نبردهای هوایی مسلط خواهد کرد اما همه توانایی‌های شیخ بازی هوایی نیست. او روی زمین هم از تبحر بالایی برخوردار است و حتی با دریبل‌هایش همه را شگفت‌زده می‌کند. شاید قامت تنومندی همچون او اینطور به نظر برساند که توانایی تکنیکی آنچنانی ندارد اما شیخ برخلاف این تصورات را به اثبات رسانده و گل‌های بسیاری را روی این نبوغ و خلاقیت به ثمر رسانده است. شیخ حالا به دنبال دومین آقای گلی در فوتبال ایران هم هست. او در این باره نیز صحبت‌هایی به زبان آورده: «موفقیت استقلال البته مهم‌تر است اما تلاش من گلزنی است و ممکن است این تلاش به آقای گلی فصل نیز بینجامد و دوباره آقای گل شوم.»
 
 میلیچ و دیاباته در ترکیب اصلی
استقلال چه با سه دفاع متمرکز بازی کند چه با چهار دفاع حضور میلیچ در ترکیب آبی‌ها قطعی به نظر می‌رسد. با توجه به اینکه فکری قصد دارد از نادری در پست دفاع چپ استفاده کند میلیچ در هر حال به یک خط جلو‌تر سوق داده خواهد شد و در خط میانی به میدان خواهد رفت. حال شاید در هفته‌های نخست و با آماده نبودن نادری پست بازی میلیچ تغییر کند و یک خط عقب‌تر بازی کند اما زمانی که نادری به شرایط بازی برسد میلیچ یک خط جلوتر خواهد رفت. حضور دیاباته نیز در ترکیب اصلی استقلال قطعی است؛ حال استقلال با دو مهاجم وارد میدان شود یا سه مهاجم فرقی نمی‌کند. خصوصیات منحصر به فرد میلیچ او را در ردیف اول انتخاب‌ها قرار داده است. حتی احتمال نیمکت‌نشینی قایدی نیز در بعضی مواقع می‌رود اما دیاباته را باید اول مرد استقلال در خط آتش نامید. البته درباره او نیز یک مسأله روشن است؛ دیاباته همواره با مصدومیت‌هایی مواجه است که این مسأله احتمالاً از تعداد بازی‌هایش در خط آتش استقلال خواهد کاست و فکری را مجاب به استفاده از دیگر بازیکنان خواهد کرد اما دیاباته در صورت سلامت به یقین انتخاب اول سرمربی آبی‌ها خواهد بود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.