جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

شجاع حق دارد، درست مثل علیپور

مزد درخشش با همسترینگ‌های کوتاه، گردن و کمر مصدوم

مزد درخشش با همسترینگ‌های کوتاه، گردن و کمر مصدوم

محمدقراگزلو/ شجاع خلیل‌زاده دیروز مصاحبه‌ای کرد و از بی‌مهری‌های مدیریت باشگاهش در حق او نالید. خلیل‌زاده می‌گوید مدیران باشگاه به‌نوعی او را بازی می‌دهند و با وجود چندین‌بار رفت‌و‌آمد به ساختمان باشگاه، وقتی پست اینستاگرامی شماره 3 درباره تمدید قرارداد طولانی‌اش را دیده‌اند دیگر پی قضیه بالا بردن قراردادش را نگرفته و به او توجه نمی‌کنند!
شجاع خلیل‌زاده حق دارد؛ درست مثل علی علیپور که حرف حق می‌زد و حقش را طلب می‌کرد اما در باشگاهی که پول را پای بازیکنان خارجی بی‌مصرف و بی‌کیفیت حیف‌و‌میل می‌کنند یا در جایی که نباید، دست‌و‌دلباز می‌شوند، باشگاه در قبال بهترین و کارگشاترین بازیکنانش خست به خرج می‌دهد و حواسش به شرایط تیم نیست. شجاع خلیل‌زاده بی‌گمان طی سه فصل گذشته که عضو پرسپولیس بوده همواره بالاترین عملکرد را ارائه داده و غلو نیست اگر بگوییم هر فصل جزو 5 بازیکن برتر تیمش بوده است.
شجاع خلیل‌زاده با این میزان عملکرد و درخشش کم‌نوسان در هر فصل مثل علیپور کمترین قراردادها را گرفته است. او از سر سادگی و صداقت در شروع فصل گذشته هم اولین نفری بود که به باشگاه رفت و قراردادش را تمدید کرد اما بعدتر وقتی فهمید همبازیانش چقدر روی رقم قرارداد فصل قبل‌شان کشیده‌اند از ایرج عرب خواست متممی روی قراردادش بگذارد اما با در نظر گرفتن همان متمم، رقم قرارداد شجاع در حد بازیکنان متوسطی که حالا به پرسپولیس آمده‌اند نیست.
شجاع در حالی رقم بالاتری را برای قراردادش طلب می‌کند که بدون شک تأثیر بزرگی در قهرمانی تیمش و رسیدن به چهارمین جام متوالی داشت پس طبیعی است که او باید در سرلیست بالاترین مبالغ قراردادهای پرداختی تیمش باشد اما اگر حساب بشار رسن را جدا کنیم او در بین هم‌تیمی‌هایش نیز حداقل از 7، 8 نفر کمتر پول می‌گیرد.
خلیل‌زاده در شرایطی بازیچه دست مدیران باشگاهش شده و جواب سربالا می‌گیرد که فقط فوتبالی‌ها می‌دانند بازیکنی با این کیفیت الان در این بازار مکاره چقدر می‌ارزد و همین الان تیم‌های متمول لیگ برتری که برعکس پرسپولیس هیچ سقفی برای پرداختی‌های خود نگذاشته‌اند و بدون حساسیت مجلس، وزارتخانه، فدراسیون و رسانه دارند پول‌های کلان به بازیکنان و مربیان‌شان می‌دهند و در بستن قراردادهای نجومی با هم مسابقه گذاشته‌اند، تا چه رقمی حاضرند پای یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر پول بریزند.
شجاع خلیل‌زاده را نه در فضای مجازی صفحات هواداری به‌خاطر کل‌کل با آبی‌ها یا کارهای ویژه‌اش، بلکه در رختکن تیم هم بازیکن متعصب و جنگنده‌ای می‌شناسند که برای پرسپولیس هیچ‌وقت کم نگذاشته است.
شاید هیچ هواداری نداند اما شجاع خلیل‌زاده با همسترینگ‌های کوتاه هر بازی مستعد آسیب‌دیگی سخت از این ناحیه است ضمن اینکه مدت‌هاست از مصدومیت گردن و کمر هم رنج می‌برد، پس همواره با ریسک به میدان می‌آید و پولی که گرفته را برای خودش و خانواده‌اش حلال می‌کند.
شجاع امروز با این کیفیت در این بازار حتماً بالای 4میلیارد تومان قیمت دارد اما رقم قراردادش نصف این مبلغ است، آن هم در باشگاهی که اوساگونا با یک‌صدم کارآیی او رقمی نزدیک به شجاع گرفته و خریدهای تازه که نه ستاره‌اند نه ملی‌پوش همگی با ارقامی بالاتر از شماره 3 محبوب هواداران قرارداد بسته‌اند.
هفته پیش وقتی شجاع مقابل باشگاه مصاحبه‌ای انجام داد، می‌شد حدس زد او برای جدایی بعد از لیگ قهرمانان کدهایی داده است و با توجه به ‌بندی که در قراردادش دارد می‌تواند جدا شود، اما مدیران باشگاه این حرف‌ها را جدی نگرفتند و برای بالاتر بردن رقم قرارداد او کاری نکردند تا اینکه دیروز صدای این بازیکن هم درآمد.
این روزها و در شرایطی که ماجرای جدا شدن علیپور و راه نیامدن با خواسته‌های بحق او مثل آواری روی سر رسول‌پناه فرود آمده و او قصد دارد با رفتاری نخ‌نماشده از این مخمصه فرار کند، این ماجرا می‌تواند در خصوص شجاع-پرسپولیس هم تکرار شود چراکه بازیکنی که متأهل می‌شود و دنبال شرایط زندگی بهتر می‌گردد همواره اولویت‌هایش را خانواده و آینده خواهد گذاشت و عشق به پیراهن تیم و هوادار هم تا حدی او را جلو خواهد کشاند، پس انفعال در خصوص برآورده کردن خواسته‌های خلیل‌زاده می‌تواند خسارت سنگین دیگری شبیه آنچه جدایی علیپور به بار آورد برای مدیران غیرفوتبالی پرسپولیس به‌بار بیاورد.


 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.