دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

واینالدوم: برای قهرمانی در تمام جام ها به پاری سن ژرمن آمده ام

واینالدوم: برای قهرمانی در تمام جام ها به پاری سن ژرمن آمده ام

هافبک هلندی پاری سن ژرمن می گوید برای فتح تمام جام های ممکن به این باشگاه آمده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اکیپ، جورجینیو واینالدوم یکی از ستاره هایی بود که در این تابستان جذب پاری سن ژرمن شد. این بازیکن در تازه ترین نسخه نشریه اکیپ گفتگویی مفصل با این رسانه داشته است و در مورد حضور در پاری سن ژرمن با وجود پیشنهادات دیگر، هدف هایش در تیم پاریسی، رابطه اش با پوچتینو، نقشش در ترکیب پاری سن ژرمن و مسائل مختلف دیگر صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

احتمال پیوستن به پاری سن ژرمن در سال 2015
بله حقیقت دارد. اولین صحبت ها در سال 2014 و بعد از جام جهانی انجام شد. پی اس جی مرا می خواست اما می خواستم یک سال دیگر در آیندهوون بمانم و قبل از رفتنم با این تیم قهرمان هلند شوم. همچنین می خواستم کنار دیپای بمانم. فصل قبل برای زمانی طولانی مصدوم بودم و حس می کردم به هواداران مدیونم. ماندم و قهرمان لیگ شدیم. بعد از آن مشکلی با جدایی نداشتم و پاریس هم دوباره اقدام کرد اما در آن مقطع حس نکردم برای جذب من علاقه کافی داشته باشند و تصمیم گرفتم به نیوکاسل بروم که واقعا مرا می خواست.
دلیل پیوستن به پاری سن ژرمن در سال جاری
همان طور که گفتم بر اساس احساساتم عمل کردم. چند ماه قبل می خواستم در لیورپول بمانم اما بدون این که وارد جزئیات شوم حس نکردم آنها می خواهند مرا نگه دارند. در چنین مواردی باید روبه جلو حرکت کنید. بارسلونا پا پیش گذاشت و خیلی خوشحال شدم چون از کودکی همانند اکثر هلندی ها این باشگاه در رویاهای من بود. این در حالی است که الگویم زیدان از رئال مادرید بود! می خواستم به بارسا بروم اما مذاکرات طولانی شد و در نهایت پاری سن ژرمن پا پیش گذاشت. بر خلاف 6 سال قبل، آنها علاقه شان به من را نشان دادند و زمانش رسیده بود که چیزی جدید را امتحان کنم.
علاقه سایر باشگاه ها
صحبت هایی با بایرن مونیخ انجام دادیم اما این صحبت ها از مدت ها قبل شروع شده بود. با اینتر هم صحبت کردم و تاثیر خوبی روی من داشتند. با این حال پروژه پاری سن ژرمن جذاب بود و به من گفته شد که می خواهند بخشی از آن باشم. مربی هرکاری در توانش بود برای قانع کردن من انجام داد. با لئوناردو و پوچتینو صحبت کردم و به من اطمینان دادند که می خواهند یکی از بهترین تیم های اروپا را بسازند.
تضمین جایگاه ثابت در ترکیب تیم
نه چنین تضمینی داده نشد اما همه چیز به من بستگی دارد تا تبدیل به بازیکنی کلیدی برای تیم شوم. برخی باشگاه ها قول های خاصی می دهند اما اگر خوب نباشید بازی نمی کنید و این منطقی است. در تیمی مثل پاریس همیشه رقابت وجود دارد و این طوری بهتر است. آنها قول خاصی به من ندادند و گفتند می توانی روی پیشنهادمان فکر کنی اما بلافاصله قبول کردم چون می دانستم برایم خوب است.
پیوستن به دیپای در بارسلونا
ممفیس از همه چیز انتقال من خبر داشت. او از آن دسته بازیکنان نیست که بگوید من به فلان باشگاه می روم تو هم بیا. گفت به حسم اعتماد کنم. شرایطم را برایش توضیح دادم. قطعا حضور در کنار هم اتفاقی رویایی بود اما تقدیر چیز دیگری را رقم زد. رابطه خوبی داریم و با هم تلفنی صحبت می کنیم.
صحبت های پوچتینو با او
در سال 2016 و وقتی می خواست مرا برای تاتنهام جذب کند با هم صحبت کردیم و در آن زمان در مورد سبک مربیگری و بازی تیمش صحبت کرد. صحبت مان این تابستان خیلی کوتاه بود. پرسید می خواهم به پاریس بیایم و در مورد پروژه باشگاه و خواسته هایشان از من صحبت کرد. به او گفتم با بارسلونا صحبت کرده ام اما توافقی حاصل نشده است.
برداشت واینالدوم از لیگ فرانسه
تیم ها مقابل ما خیلی دفاعی بازی می کنند. فضای کمی به ما می دهند و اگر چه انتظارش را داشتم اما صادقانه فکر نمی کردم انقدر شدید باشد. اگر نگاهی به تیم ما بیاندازید منطقی است که حریف نخواهد سراسر حمله باشد. به نظرم شرایط در لیگ قهرمانان متفاوت خواهد بود و با تیم هایی بازی خواهیم کرد که دوست دارند بر بازی سلطه داشته باشند.
اهداف واینالدوم بعد از کسب جام های قهرمانی با لیورپول
یکی از دلایلی که به پاریس آمدم این بود که بخشی از پروژه جاه طلبانه آنها باشم. با توجه به بازیکنان بزرگ اینجا همه فقط در مورد لیگ قهرمانان حرف می زنند اما فقط برای فتح لیگ قهرمانان به پاریس نیامدم. برای فتح همه جام ها آمده ام. مشخصا لیگ قهرمانان مهم است زیرا پاری سن ژرمن هنوز فاتح آن نشده است و این مرا یاد لیورپول و لیگ برتر می اندازد. نباید سایر مسابقات را نادیده بگیریم. لیگ قهرمانان تا فینال 13 مسابقه است اما در طول فصل بسیار بیشتر از 13 مسابقه وجود دارد. می خواهم در تیمی باشم که مثل بارسای گواردیولا همه جام ها را می برد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.