سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

چمن مصنوعی مناسب انواع ورزش ها

چمن مصنوعی مناسب انواع ورزش ها

چمن مصنوعی فقط مخصوص باغ و حیاط نیست و جنبه تزئینی ندارد، بلکه می تواند کاربردی ترین سطح زمین را برای انواع ورزش ها مهیا کند.

آسیا چمن به عنوان شرکت پیش قدم و باسابقه در زمینه تولید چمن های مصنوعی بادوام، باکیفیت، مستحکم و جذاب، نه تنها پروژه های فضای سبز تزئینی و ورزشی بسیاری را در داخل کشور عزیزمان به نام خود ثبت نموده است، بلکه پا فراتر گذاشته و به عنوان صادر کننده چمن مصنوعی به کشورهای دیگر فعالیت خود را نیز آغاز کرده است.

مزیت های استفاده از چمن مصنوعی ورزشی

فوتبال

زمین های فوتبال جزو اولین حوزه هایی بود که کارایی چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی، توجه بسیاری را به سمت خود جلب نمود. استفاده از چمن مصنوعی به همراه فوم محافظ زیر آن می تواند موجب شود تا بازیکنان در امنیت کامل، به بازی ادامه دهند و عملکرد بهتری داشته باشند.

کریکت

قطعا این روزها دیدن زمین های کریکتی که با چمن مصنوعی، دچار هیچ گونه مشکلی برای سطح زمین نیستند، خیلی غیر معمولی و تعجب آور نیست. چنین سطح چمنی می تواند در طول روز، هفته و ماه، انواع مسابقات و بازی ها را بدون وقفه تحمل کند، بدون این که موجب گل و لای شود و یا گرد و خاک هوا کند.

هاکی

هاکی یکی از ورزش هایی است که بی شک از مزیت های چمن مصنوعی بیشتر بهره مند می شود. از جایی که سرعت توپ در بازی هاکی از اهمیت بالایی برخوردار است، چمن مصنوعی سطح پویا و فعالی را مهیا می کند. هم چنین دوام بالا و ایمن بودن این نوع چمن ها می تواند روی حفظ امنیت بازیکنان و سهولت در روند بازی تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

---گلف

علاقه مندان به بازی گلف می دانند که چمن زمین می تواند روی کیفیت و نتیجه بازی تاثیر بگذارد. نصب چمن مصنوعی در زمین های گلف می تواند موجب حرکت ساده و آسان و بدون مشکل توپ و به دنبال آن باعث افزایش تمرکز بازیکنان شود.

بولینگ

بی دردسر بودن و عدم نیاز به نگهداری بسیار زیاد چمن مصنوعی، هم چنین دوام و امنیت بالای آن، نظر بسیاری از بازیکنان بولینگ را جلب نموده است. این محصول موجب می گردد تا شرایط برای این بازیکنان در باکیفیت ترین حالت ممکن مهیا شود.

فوتسال

برای شبیه سازی هر چه بیشتر زمین فوتسال به زمین های فوتبالی در محیط های بیرونی می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد که زیر سقف و به دور از نور خورشید و بدون نیاز به آبیاری می تواند شرایط مطلوبی را برای بازیکنان فوتسال مهیا نماید.

چمن مصنوعی نه تنها موجب لغزش و سرخوردن بازیکنان نمی شود، بلکه زمانی که با فوم محافظ همراه شود از آسیب ها و جراحت به آن ها حین بازی جلوگیری به عمل می آورد.

هر ورزشی که باید روی زمین چمنی انجام شود، می تواند از چمن مصنوعی مزیت های بسیاری کسب کند. این محصول هم به نفع بازیکنان است چون سطح امن و راحتی را در اختیار دارند که اجرای تاکتیک های بازی را برای آن ها ساده می سازد، هم به دلیل کاهش هزینه های نگهداری به سود باشگاه ها، سالن ها و زمین های ورزشی خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.