چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

دی لورنتیس: نیاز به ایجاد یک تورنمنت جدید داریم

دی لورنتیس: نیاز به ایجاد یک تورنمنت جدید داریم

رئیس و مالک ناپولی گفت سوپرلیگ یک تورنمنت بسته است که تیم های خاصی در آن حضور دارند اما می توان بر اساس شایستگی با کسب نتایج در لیگ های داخلی، یک تورنمنت جدید، مستقل از یوفا ایجاد کرد زیرا سیستم کنونی یوفا دیگر کار نمی کند.

به گزارش ایران ورزشی؛اورلیو دی لورنتیس، رئیس ناپولی که علاوه بر مالکیت این باشگاه، به عنوان تهیه کننده فیلم فعالیت می کند، در آستانه دیدار ناپولی و لسترسیتی به دیلی میل گفت:

این سیستم دیگر کار نمی کند. لیگ قهرمانان و لیگ اروپا درآمد کافی را برای باشگاه های شرکت کننده در آن فراهم نمی کند. برای رقابت کردن، به بازیکنان سطح اول نیاز دارید و این یعنی باید پول بیشتری خرج کنید و پول حاصل از رقابت های اروپایی برای چنین چیزی کافی نیست. به همین دلیل باشگاه ها باید با یکدیگر صحبت کنند تا تورنمنتی مدرن تر و سودآورتر به وجود آورند.
دی لورنتیس معتقد است باید در جهت خلق چنین تورنمنت بزرگی در اروپا، تعداد بازی های لیگ داخلی کمتر شود و مثلا سری آ با 18 تیم انجام پذیرد:

باید تعداد بازی ها را کم کنیم. همچنین یک تورنمنت اروپایی به وجود آوریم که ورود به آن دموکراتیک باشد. ورود به این تورنمنت باید بر اساس دستاورد  تیم ها در رقابت های داخلی باشد. من یک پروژه را ارزیابی کرده ام که آماده است تا 10 میلیارد یورو در سال درآمدزایی کند اما باید اشتیاق این کار وجود داشته باشد و تورنمنت مستقل باشد.
یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا همچنان به انجام سوپرلیگ اروپا اصرار دارند اما دی لورنتیس با سیستم ورود به این تورنمنت موافق نیست. مثلا ناپولی قرار نبود در این تورنمنت حاضر باشد:

سوپرلیگ یک فروشگاه بسته بود. باشگاه های خاصی فارغ از نتایج ورزشی در آن فصل، در آن حاضر بودند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.