یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

آلابا: با بوسیدن آرم رئال مادرید قصد تحریک بایرنی ها را نداشتم

آلابا: با بوسیدن آرم رئال مادرید قصد تحریک بایرنی ها را نداشتم

داوید آلابا، مدافع اتریشی سابق بایرن مونیخ نمی خواهد با سرخیو راموس، کاپیتان سابق و اسطوره باشگاه رئال مادرید مقایسه شود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مارکـا، آلابا در آستانه دیدار با اینتر و طی مصاحبه ای که با Sport Bild داشت، گفت:

قوانین لالیگا اجازه نمی دهد تا شماره 27، پیراهنی که در بایرن مونیخ می پوشیدم را داشته باشم و رئال مادرید از من خواست که پیراهن شماره 4 را بپوشم. سرخیو راموس یک افسانه مطلق است. عملکرد او در داخل و خارج زمین یک الگو است. اما من آلابا هستم و نمی خواهم با دیگران مقایسه شوم، و می خواهم داستان خودم را اینجا بنویسم.
همکاری مجدد با کارلو آنچلوتی
خیلی خوشحالم که دوباره می توانم با آنچلوتی کار کنم. او انسانی صادق است و به عنوان مربی تجربه بسیار زیادی دارد. روز اول، کارلو به زبان آلمانی به من خوشآمد گفت، بنابراین چیزهایی از دوران حضورش در آلمان به خاطر دارد. اما بعد از آن انگلیسی صحبت کردیم.
نقش تونی کروس در جا افتادن آلابا
وقتی برای اولین بار همدیگر را در رختکن دیدیم، لبخند زدیم. تونی مخصوصاً در ابتدا، خیلی به من کمک کرده است. او عامل مهمی در روند هماهنگی و جا افتادن من بوده است. همسر او هم کمک فوق العاده ای به پارتنر من کرده است.
انتقادها به خاطر بوسیدن آرم رئال مادرید
می خواهم این مسئله را شفاف سازی کنم: در آن روز ما با طیف وسیعی از ژست ها عکس گرفتیم. برای من روزی هیجان انگیز و بسیار احساسی بود. خوشحال بودم که بالاخره این انتقال انجام شده بود. می خواستم نشان دهم چقدر خوشحالم که می توانم چالش جدیدی را شروع کنم. نمی خواستم با بوسیدن آرم رئال مادرید کسی را تحریک کنم، مخصوصآ بایرن مونیخ و هوادارانش را؛ من 13 سال شگفت انگیز آنجا داشتم که بسیار مثبت و احساسی بود. آنجا به عنوان انسان و بازیکن رشد کردم و هواداران همیشه حمایتم می کردند که هیچوقت آنها را فراموش نمی کنم. تا ابد به این باشگاه احترام قائلم و دوستش خواهم داشت. هیچ اتفاقی نمی تواند آن را تغییر دهد.
انتقال مارسل سابیتسر به بایرن مونیخ
این خوب است که اتریش هنوز هم در بایرن مونیخ نماینده دارد. خیلی برای مارسل خوشحالم و این گام درستی برای او بود. او می تواند به تیم کمک کند و توانایی بازی در پست های مختلفی را دارد. کیفیت مارسل بسیار بالاست. طی هفته های اخیر مدام با هم در ارتباط بوده ایم و همیشه به او می گویم: 'بایرن باشگاه بزرگی است و مونیخ هم شهر فوق العاده ای است. برای تو خوب خواهد بود.'
ادعای رومنیگه مبنی بر رد پیشنهاد دستمزد سالانه 19.5 میلیون یورویی بایرن مونیخ
همیشه رابطه خوبی با آقای رومنیگه داشته و دارم. وقتی تصمیم به ترک بایرن مونیخ شروع چالشی جدید گرفتم، به او گفتم که به خاطر پیشرفت در زمینه بازی و شخصی این تصمیم را گرفته ام. می خواستم چیز جدیدی را تجربه کنم. در این مورد به آقای رومنیگه اطلاع دادم، او هم درک کرد و بهترین ها را برای من خواست. خیلی خوب خداحافظی کردیم و بعد از بازی آخر همه با هم در آلیانز آرنا بودیم. نه تنها به خاطر کارنامه ام، بلکه به خاطر زندگی ام قدردان بایرن مونیخ هستم. به عنوان نوجوانی 16 ساله به بایرن آمدم و آنجا به یک مرد تبدیل شدم، و مونیخ به خانه دوم من تبدیل شد. این تصمیم برای من فوق العاده سخت بود. ما از 13 سال حضور در یک باشگاه صحبت می کنیم. اینها خاطرات هستند و دوستی هایی که یک عمر به جا می مانند. عبور از روند خداحافظی برای من زمان بر بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.