شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

توموری: خط حمله لیورپول برای هر دفاعی در اروپا خطرناک است

توموری: خط حمله لیورپول برای هر دفاعی در اروپا خطرناک است

مدافع میلان معتقد است خط حمله لیورپول می تواند برای هر خط دفاعی در اروپا مشکل ایجاد کند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از رویترز، به ازای هر بازیکنی که شانس دعوت به تیم ملی انگلیس را پیدا می کند، بیش از دو جین بازیکن هم راهی به اردوی سه شیرها پیدا نمی کنند. فیکایو توموری یکی از این افراد بدشانس بود که مدت ها منتظر تماس گرت ساوتگیت نشست تا در ماه ژوئن او را برای مسابقات یورو 2020 دعوت کند. او در این باره می گوید:

قطعا ناامید شدم. دوست دارم به همراه تیم ملی انگلیس در تورنمنتی معتبر حضور داشته باشم.  می خواهم این فرصت به من داده شود.
این مدافع 23 ساله در دوران قرضی خود در میلان نمایش های خوبی داشت اما در نهایت مجبور شد نمایش های تیم ملی کشورش را از خانه تماشا کند. او تا امروز فقط یک بازی ملی مقابل کوزوو در نوامبر 2019 انجام داده است. بعد از نمایش های خوب توموری در پیراهن میلان، تیم ایتالیایی قرارداد قرضی او را دائمی کرد و توموری حالا امشب در کنار روسونری بعد از 8 سال غیبت میلان در لیگ قهرمانان، یک بار دیگر در این تورنمنت به میدان می رود. او در این باره گفت:

بازی در لیگ قهرمانان به همراه میلان فرصت خوبی است تا توانایی هایم را نشان دهم. انگیزه زیادی برای حضور در جام جهانی 2022 دارم و این اتفاق رویای من است. هنوز مدت زیادی تا جام جهانی باقی مانده است و فوتبال های زیادی باید انجام شوند. به همین خاطر باید مطمئن شوم در میلان شرایط خوبی دارم و بعد منتظر بمانم و ببینم چه پیش می آید.
توموری که در چلسی تنها یک حضور در لیگ برتر فصل گذشته داشت، با آمدن به ایتالیا فوتبالش را متحول کرد. او در این باره می گوید:

در 2020 زیاد بازی نمی کردم. از این بابت خوشحال نبودم و شرایط برایم خوب پیش نمی رفت. سپس سال 2021 شد و ناگهان به میلان آمدم. کشوری جدید و بازی برای میلان و تلاش برای فتح لیگ و رسیدن به لیگ قهرمانان. بعد فصل جدید شروع شد. سن سیرو را برای بار اول با حضور هواداران دیدم که فوق العاده بود.
توموری می گوید از خطرات خط حمله لیورپول به خوبی آگاهی دارد:

همه می دانند خط حمله لیورپول چقدر خطرناک است. آنها به همراه این سه نفر قهرمان لیگ برتر و لیگ قهرمانان شدند و حالا بازیکنان جدیدی هم به آنها اضافه شده است.این بازی برای ما مانند یک آزمون است. باید از نظر فردی قوی باشیم و جنگنده ظاهر شویم. از نظر جمعی نیز همین طور. آنها برای خط دفاعی در اروپا خطرناک هستند. می دانیم شب سختی در پیش داریم اما دوست داریم در چنین مسابقاتی به میدان برویم. این شرایط ما را به عنوان بازیکن و تیم بهتر خواهد کرد.
توموری می گوید تقابل لیورپول و میلان در سال های 2005 و 2007 را به خاطر دارد:

هر دو بازی را به خاطر دارم به خصوص دیدار استانبول زیرا یک مسابقه تاریخی بود. نادیده گرفتن تاریخ بین دو باشگاه در این تورنمنت غیرممکن است. برای ما صعود به مرحله حذفی عالی خواهد بود اما به عنوان باشگاهی نظیر میلان، نباید خودمان را محدود کنیم. اگر در بهترین فرم خودمان باشیم، کسی چه می داند. گروه جنگنده ای داریم و این فرصتی برای ماست تا نشان دهیم چقدر خوب هستیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.