شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

آنچلوتی: اینتر انرژی خود را در نیمه اول صرف کرد

آنچلوتی: اینتر انرژی خود را در نیمه اول صرف کرد

رئال مادرید موفق شد در نخستین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا 1-0 از سد اینتر عبور کند.

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه رئال مادرید، کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی رئال مادرید در پایان بازی گفت:

یک پیروزی سخت و بسیار مهم کسب کردیم. نیمه اول بسیار سختی بود اما در نیمه دوم بهتر شدیم. عملکرد کاملی بود، نکات خوب و اشتباهاتی هم وجود داشت. تیم نگرش فوق العاده ای نشان داد و به لطف عملکرد کورتوا در نیمه اول کلین شیت ثبت کردیم اما در مجموع از لحاظ دفاعی هم بد نبودیم. وقتی عقب تر بازی می کنیم، فرصت های بیشتری در ضدحمله پیدا می کنیم اما در نیمه اول موفق به انجام این کار نشدیم. توپ را به شکل های مختلف به گردش در آوردیم. سپس ریتم بازی اینتر کمی آرام تر شد و ما کنترل بیشتری پیدا کرده و موقعیت هایی خلق کردیم.
وقتی رودریگو به میدان آمد عرض بیشتری به بازی دادیم. از بیرون به دنبال راه حل بودیم. تحت تأثیر عملکرد تیم قرار گرفتم چون باید فشار را تحمل می کردیم و انسجام خود را حفظ می کردیم. این تیم نه تنها با کیفیت است، بلکه واقعاً متعهد هستند و این فوق العاده مهم است. ثبت کلین شیت از نقطه نظر دفاعی اعتماد به نفس ما را بالا می برد. هر 4 نفر در عقب زمین درخشان ظاهر شدند. این را دوست داشتم که بازیکنانم می دانستند چگونه باید فشار را تحمل کرد و از این طریق فداکاری و شخصیت خود را نشان دادند.
رودریگو می تواند نقشی کلیدی در تیم داشته باشد
قبلاً با بازیکنان صحبت کرده ام، اما همیشه اینطور است که وقتی بازیکنی به میدان می آید، می تواند سرنوشت بازی را رقم بزند. به رودریگو گفتم مهم نیست چند دقیقه بازی کند، بلکه چگونه بازی کردنش در آن دقایق مهم است. او امشب نقشی کلیدی ایفا کرد، نه فقط به خاطر گلی که زد، بلکه به خاطر کمکی که کرد و دوندگی زیادی که در کارهای دفاعی داشت و من از عملکردش راضی هستم. او می تواند نقشی کلیدی در تیم داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است فیکس باشد و گاهی اوقات هم می تواند یک تعویضی تعیین کننده باشد.
کاماوینگا
او پسری است که توانایی بازی در رئال مادرید را دارد، و دقیقاً به همین خاطر او را جذب کرده ایم. او خیلی جوان است، اما کیفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد. از لحاظ عملکرد دفاعی باید بهتر شود و در آینده همینطور هم خواهد شد.
بازیکنانم شایسته پیروزی بودند چون در نیمه اول واقعاً تحت فشار بودند و در نیمه دوم به شکل فوق العاده ای بهتر شدند. وقتی در چنین بازی سنگینی تعویض می کنید و بازیکنان تازه نفس تری به میدان می فرستید، واقعاً تفاوت ایجاد می کند و تعویض های ما خیلی خوب کار کردند. به تعویض هازارد در نیمه دوم فکر می کردم، اما وقتی اینتر میانه میدان را بسیار شلوغ کرد، تصمیم گرفتم بازیکنانی را به میدان بفرستم که از کناره ها حرکت کنند، بازیکنانی مثل رودریگو و وینیسیوس که بازی را به گوشه ها می بردند.
عملکرد تیبو کورتوا
کورتوا ما را در نیمه اول نجات داد. دو یا سه واکنش در کلاس جهانی داشت، اما از لحاظ دفاعی هم چندان بد نبودیم. در آن منطقه چند توپ دوم را از دست دادیم، اما از سایر جهات همه خیلی خوب کار کردند. آنها روی کارهای دفاعی متمرکز بودند چون اینتر تیم بسیار قدرتمندی است اما خوب کار کردیم.
آمادگی جسمانی تیم
بازی سنگینی بود، اما اینتر در نیمه اول با پرسینگ از جلو انرژی زیادی مصرف کرد و این در نیمه دوم روی آنها تأثیر گذاشت. آنها در نیمه اول خیلی خوب کار کردند و ما هم در نیمه دوم بهتر بودیم. سطح آمادگی جسمانی تیم خوب است چون بازیکنانی مثل وینیسیوس، کاسمیرو، والورده و کاماوینگا،... دارم که مملو از انرژی هستند. این بازیکنان انرژی زیادی به بازی تیم منتقل می کنند. بازیکنان جوان بسیار قدرتمندی داریم که کیفیت بالایی هم دارند.
پست بازی ناچو و آلابا
ناچو به خاطر تجربه ای که داشت بازی کرد. میگل هنوز جوان است و روز یکشنبه بازی کرده بود. بازی امروز از آن بازی هایی بود که تجربه واقعاً اهمیت داشت. من واقعاً آلابا را به عنوان دفاع وسط دوست دارم و اگر او هم مشکلی نداشته باشد و ضرورتی در کار نباشد، او در این پست بازی خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.