شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

اصلاحات اساسی در فوتبال فرانسه؛ از تعیین سقف دستمزد تا وصل کردن میکروفون به داورها

اصلاحات اساسی در فوتبال فرانسه؛ از تعیین سقف دستمزد تا وصل کردن میکروفون به داورها

سازمان LFP (برگزار کننده لیگ یک و دوی فرانسه) در پی ضررهای مالی باشگاه های عضو خود در سال گذشته، تصمیم گرفته است دست به اصلاحاتی اساسی در ساختار فوتبال این کشور بزند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اکیپ، اولین تغییر اساسی بدین صورت خواهد بود که نخستین قرارداد حرفه ای بازیکنان جوان به جای ۳ سال، ۵ ساله باشد تا بدین ترتیب کار باشگاه های خارجی برای جذب کردن آن ها سخت شود. البته اتحادیه بازیکنان هم در تلاش است تا این قانون نه تنها به ضرر بازیکنان جوان نباشد، بلکه در نهایت به بازی کردن بیشتر بازیکنان پرورش یافته در آکادمی ها منجر شود.

قانون گذار فوتبال فرانسه همچنین به دنبال تعیین یک سقف دستمزد بر اساس درصد مشخصی از بودجه باشگاه ها است. LFP رسیدگی به این مبحث را به ژان پیر کایلو، ریاست باشگاه رنس سپرده است.

رسیدگی به جوانب مرتبط با بازاریابی این اصلاحات هم شاید به ناصر الخلیفی برسد؛ جایی که فرانسوی ها قصد دارند تصویر تازه ای را از لیگ یک به جهانیان ارائه کنند تا بدین ترتیب، قراردادهای پر منفعت تری در زمینه حق پخش تلویزیونی به امضا برسد. یکسری تغییرات مدیریتی و همچنین وصل کردن میکروفون به داورها برای افزایش شفافیت در تصمیم گیری ها هم در دستور کار قرار گرفته است که البته مورد دوم به رضایت IFAB به عنوان عالی رتبه ترین نهاد قانون گذار فوتبال نیاز خواهد داشت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.