دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

مهدی رجب زاده: ذوب‌ آهن مثل گوشت قربانی شده و هیچ کس برای این تیم کاری نکرده است

مهدی رجب زاده: ذوب‌ آهن مثل گوشت قربانی شده و هیچ کس برای این تیم کاری نکرده است

مهدی رجب زاده می گوید انتظارات از مهدی تارتار زیاد نیست.

به گزارش ایران ورزشی، مهدی رجب زاده در خصوص شرایط ذوب‌آهن برای لیگ بیست‌ویکم به میزان گفت:

ذوب‌آهن در این سال‌ها چالش‌های زیادی در بحث مدیریت و کادرفنی داشت و انتخاب‌های اشتباهی صورت گرفت. اتفاق نظر بر این است که تارتار گزینه خوبی است و شرایط تیم بهتر خواهد شد و جدایی بازیکنان بی‌کیفیت سال پیش و جذب چند بازیکن لیگ برتری نویدبخش فصلی بهتر است. توقع داشتم حداقل ۳، ۲ بازیکن شاخص که وزن تیم را بالا ببرند جذب شوند که این‌طور نشد. با توجه به وضعیت تیم و یارگیری که انجام شده توقع زیادی از تارتار نیست و تیم احتمالا در میانه جدول قرار خواهد گرفت.
وی درباره عدم ثبات ذوب‌آهن در این سال‌ها گفت:

در این مدت به اینکه مربی چه بازیکنانی را می‌خواهد و این بازیکنان چه کیفیتی دارند توجه نشده است. ایجنت‌ها بازیکن را به مدیران پیشنهاد می‌دهند و آنها بدون شناخت و اطلاعات کافی بازیکن را جذب می‌کنند و اینگونه یک بازیکن به تیم قالب می‌شود. مدیری که اقتدار و تخصص نداشته باشد به این مسائل تن می‌دهد. سال پیش ستاره‌های تیم رفتند و بازیکنان درجه ۲ گران‌قیمت آمدند. ذوب‌آهن مثل گوشت قربانی شده و هیچ کس برای این تیم کاری نکرده است. پارسال فقط خواست خدا و دعای هوادار بود که نیفتادیم. فصل پیش تیمی ضعیف و از پیش بازنده بودیم و امسال به تیمی متوسط تبدیل شدیم.
پیشکسوت ذوب‌آهن در رابطه با تفاوت عملکرد دو تیم اصفهانی در نقل و انتقالات تابستانی و هزینه‌های بیشتر سپاهان عنوان کرد:

چندسال پیش سپاهان عملکرد ضعیفی داشت و حتی در آستانه سقوط قرار گرفت و این باعث شد غرور هواداران جریحه دار شود و فصل‌های بعد با فشار و خواست هواداران، تیم بهتری شدند و در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفتند. سپاهان فقط می‌خواهد در رده‌های بالای جدول باشد و این به مسئولان عالی رتبه باشگاه برمی گردد. یزدی زاده (مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن) می‌گوید «ورزش همگانی برای ما مهم‌تر است»، این حرف ورزش قهرمانی را محدود کرده است و این تفکر باعث عقب ماندن ذوب‌آهن می‌شود. وقتی دیدگاه‌ها کوچک شود همه چیز هم کوچک می‌شود و در ذوب‌آهن هماهنگی بین دیدگاه مدیران وجود ندارد. برای بالا بودن در فوتبال باید هزینه کنید و هماهنگی و اتحاد داشته باشید.
رجب‌زاده در خصوص اینکه گفته می‌شود ذوب‌آهن درآمد کمتر و تبعا هزینه کمتری نسبت به همشهری خود دارد تصریح کرد:

اصلا بحث درآمد دو کارخانه مطرح نیست و در حال حاضر کارخانه ذوب‌آهن با تولید و صادرات ریل آهن درآمد بسیار بالایی دارد و می‌تواند هزینه بیشتری انجام دهد. در این باشگاه بازیکنان درجه ۲ قرارداد‌های سنگین می‌بندند و مدیران کاربلد نداریم. باشگاه‌های اروپایی می‌گویند ما فلان قدر دستمزد می‌دهیم، بازیکن هر چقدر هم بزرگ باشد اگر قبول نکند او را جذب نمی‌کنند، اما در ایران بازیکن تعیین می‌کند چقدر پول بگیرد. بازیکن به یک باشگاه می‌گوید ۵ میلیارد می‌خواهم و به دیگری می‌گوید ۶ میلیارد. مدیر برنامه می‌گوید اگر فلان بازیکن را می‌خواهید باید این بازیکنان را هم در کنارش جذب کنید! ذوب‌آهن هزینه‌های اشتباهی می‌کند و در حهت پیشرفت خود نیست و بیشتر به باشگاه آسیب می‌زند و این پول‌ها در جیب افراد غیرمرتبط می‌رود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.