پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

خطر کسر 21 امتیاز از دربی کانتی؛ شاگردان رونی به دسته پایین تر سقوط می کنند؟

خطر کسر 21 امتیاز از دربی کانتی؛ شاگردان رونی به دسته پایین تر سقوط می کنند؟

باشگاه قدیمی و ریشه دار دربی کانتی بعد از اعلام ورشکستگی در خطر کسر 21 امتیاز قرار دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، باشگاه دربی کانتی چند فصلی است که شرایط سختی را سپری می کند. این تیم که هدایتش بر عهده وین رونی، مهاجم سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد است، فصل گذشته به سختی توانست از سقوط نجات پیدا کند و از سوی دیگر باشگاه کوهی از بدهی دارد. به همین خاطر دربی کانتی به طور رسمی اعلام ورشکستگی کرده است و به محض این که کارهای اداری این پروسه طی شود، سازمان لیگ فوتبال انگلیس به طور اتوماتیک از دربی کانتی امتیاز کسر خواهد کرد.

اما این تمام ماجرا نیست. با توجه به این که دربی کانتی در سال های اخیر مکررا از قوانین فیرپلی مالی تخطی کرده است، این باشگاه علاوه بر کسر امتیاز اتوماتیک درگیر جرایم دیگری نیز می شود و با این شرایط دربی کانتی ممکن است تا 21 امتیاز منفی دریافت کند.

دربی کانتی در سال های اخیر بیش از 45 میلیون یورو بدهی داشته است و دسامبر گذشته حتی نمی توانست حقوق بازیکنانش را پرداخت کند. همان موقع هم این باشگاه به جریمه مالی و کسر امتیاز تهدید شد اما در نهایت تنها 100 هزار پوند جریمه شد که برای باشگاهی با شرایط دربی کانتی همین مبلغ هم بسیار زیاد است.

آنها این فصل هم فقط بازیکن آزاد یا قرضی جذب کردند و کار به جایی رسیده بود که وین رونی تا دو هفته مانده به شروع مسابقات این فصل تنها 9 بازیکن در لیست تیمش داشت. اگر چه رونی در داخل زمین تیم را از بحران دور کرده و در هفت هفته اول مسابقات 7 امتیاز کسب کرده است اما با این اعلام برشکستگی به طور قطع امتیازات آنها کاهش می یابد. طبق قوانین سازمان لیگ انگلیس بعد از اعلام ورشکستگی هر باشگاه 12 امتیاز از این تیم کسر خواهد شد و به محض این که چنین اتفاقی بیافتد امتیازات تیم رونی به 5- خواهد رسید و به قعر جدول خواهد رفت.

اما این تمام ماجرا نیست و گویا سران دربی کانتی از سوی سران سازمان لیگ تهدید شده اند که با توجه به تخطی مکرر از قوانین فیرپلی مالی کسر 9 امتیاز دیگر نیز در انتظار دربی کانتی است که با این شرایط 21 امتیاز از دربی کانتی کسر خواهد شد. سران دربی کانتی در حال حاضر به شدت دنبال یک سرمایه گذار یا خریدار جدید هستند و اگر چنین فردی پیدا نشود، باشگاه قدیمی و مشهور انگلیسی در آستانه فروپاشی قرار می گیرد و چه 12 امتیاز از دربی کانتی کسر شود چه 21 امتیاز، بعید است این باشگاه بتواند با این حجم امتیاز منفی در مسابقات این فصل از سقوط به دسته پایین تر جان سالم به در ببرد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.