دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

تاج گشاد شاه

گیگز می داند چرا دردسر رهایش نمی کند

گیگز می داند چرا دردسر رهایش نمی کند
کریس ویلر
کریس ویلر

سر الکس فرگوسن در بخشی از کتاب زندگینامه خود به این می پردازد که چه چیز باعث شد رایان گیگز از همطرازهای خود در منچستریونایتد موسوم به کلاس 92 جلو بیفتد. فرگوسن می نویسد:«او بازیکنی ذخیره به حساب می آمد اما با این همه کسی بود که همه به دنبالش بودند. او شاه است، مرد است.»

گیگز همه ویژگی ها را داشت. بیشتر از گری نویل، برادرش فیل، پل اسکولز، نیکی بات و حتی دیوید بکام.

با 34 قهرمانی با منچستریونایتد از جمله 13 قهرمانی در لیگ برتر و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال انگلیس است. پسری که در طول 29 سال در تنها باشگاه دوران زندگی اش مرد شد، با انجام 963 بازی برای یونایتد رکورد سر بابی چارلتون را شکست و حتی به طور موقت جانشین فرگوسن روی نیمکت منچستریونایتد شد قبل از اینکه مربیگری تیم ملی کشورش را به دست بگیرد.

تصور دوران حرفه‌ای پرافتخارتر از او سخت است. گیگز همه چیز داشت، شهرت، ثروت و یک زندگی خانوادگی به ظاهر عالی.

او با نامزدش استیسی کوک ازدواج کرد و زندگی خوبی در کنار دو فرزندش، لیبرتی و زک در خانه اش در ورسلی داشت تا اینکه اتفاقی افتاد که می تواند تصویر خوب او در اذهان را ویران کند.

هنوز کاملا مشخص نیست چه اتفاقی بین گیگز و نامزدش، کیت گرویل رخ داده. او بعد از آنکه توسط پلیس بازداشت و به قید وثیقه آزاد شد، هرگونه اتهام ضرب و شتم را تکذیب کرده است.

اما این نخستین بار نیست که بعد از نزدیک شدن به پایان دوران حرفه‌ای گیگز، زندگی شخصی این مربی 46 ساله خبرساز می‌شود. در سال 2011 وقتی رسانه ها از رابطه او با ایموجن توماس، مدل و بازیگر سریال «برادر بزرگ» پرده برداشتند، تلاش ناموفقی انجام داد تا آنها را از این کار منصرف کند. همان سال فاش شد که او مدت زیادی است با خواهر همسرش، ناتاشا رابطه دارد و حتی به او 500 پوند داده تا جنینش را سقط کند چند هفته قبل از آنکه ناتاشا با برادر کوچکتر گیگز، رودری ازدواج کند.

استیسی ابتدا با او ماند اما در سال 2016 او را ترک کرد و یک سال بعد از او طلاق گرفت وقتی اخباری منتشر شد درباره اینکه با گارسن های رستوران تحت مالکیتش رابطه دارد. خانه 5/3 میلیون پوندی شان را در معرض فروش گذاشته اند ام گیگز به یک خانه کوچکتر در همان منطقه نقل مکان کرده، خانه ای که ابتدا برای مادرش لین خریده بود و در همین خانه بود که اتفاق یکشنبه با نامزد 36 ساله اش رخ داد. گفته می‌شود این اتفاق بعد از آن رخ داده که گیگز روز را در «هتل فوتبال»-جایی که نخستین بار کیت را که در روابط عمومی کار می کرد، دید- و همچنین هتل استوک اکسچنج سپری کرد؛ او در این دو تجارت با گری نویل شراکت دارد.

این دو هم تیمی سابق همچنین مالکیت مشترک باشگاه دسته چهارمی سالفوردسیتی را در اختیار دارند که در آن بازیکنان دیگر کلاس 92 نیز حضور دارند.

دوران فوتبالی گیگز به عنوان مربی ولز ادامه یافته هر چند حالا وضعیت نامشخصی دارد بعد از آنکه از حضور روی نیمکت تیم در سه بازی بعدی منع شده است.

در روزهای که یونایتد عزادار نابی استایلز است و از ابتلای چارلتون به زوال عقل غمگین شده، این تصور به وجود می آید که چرا فوتبالیست ها نمی توانند زندگی ساده تری را در پیش بگیرند. جالب اینکه فرگوسن مانند یک پدر برای گیگز بود، وقتی تازه به شهرت رسیده بود به شدت از او مواظبت می کرد و اجازه نمی داد مصاحبه کند. مشهور است که در سال 1992 وقتی این بازیکن جوان در خانه اش با هم تیمی اش لی شارپ پارتی گرفته بود، آن را به هم زد. گیگز در کتاب زندگینامه اش، «زندگی من، داستان من» نوشته:«راه فراری نبود، مثل یک گاو خشمگین که به مغازه چینی حمله می‌کند، به خانه آمد و همه را تار و مار کرد. صورتش سرخ شده بود.»

شاید گیگز در این سال‌ها به راهنمایی بیشتری نیاز داشت با آنکه در اواسط دهه پنجم زندگی آدم پخته ای شده است. شاه دوباره خودش را به دردسر انداخته و سلطنتش بیشتر به خطر افتاده.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.