دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

مارکوس آلونسو: دیگر قبل از شروع بازی ها زانو نمی زنم

مارکوس آلونسو: دیگر قبل از شروع بازی ها زانو نمی زنم

مدافع اسپانیایی باشگاه چلسی معتقد است زانو زدن در اعتراض به نژادپرستی قدرت خود را از دست داده است و دیگر این کار را انجام نخواهد داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، زانو زدن قبل از شروع مسابقات حرکتی است که تبدیل به نمادی اعتراضی به نژادپرستی شده است و تابستان سال 2020 توسط بازیکنان انجام می شود تا حمایتی از برابری جنسیتی در دنیا باشد. با این وجود مارکوس آلونسو، مدافع اسپانیایی باشگاه چلسی می گوید دیگر این حرکت را انجام نخواهد داد چرا که این بازیکن معتقد است این حرکت قدرت خود را از دست داده است و او به جای زانو زدن از این به بعد به لوگوی "جایی برای نژادپرستی وجود ندارد" روی پیراهنش اشاره خواهد کرد. او در این باره گفت:

کاملا مخالف نژادپرستی هستم ولی ترجیح می دهم فقط انگشتم را روی لوگویی بگذارم که می گوید به نژادپرستی نه بگویید. در برخی دیگر از ورزش ها و در فوتبال برخی از کشورها این کار انجام می شود.ترجیح میدهم به این طریق مخالفتم با نژادپرستی را نشان دهم و بگویم به همه احترام می گذارم.
آلونسو در مورد این که آیا تصمیمش دلیلی سیاسی دارد یا نه نیز گفت:

نمی دانم. فقط ترجیح می دهم به این روش این کار را انجام دهم. راه من این است و به نظرم این یک راه دیگر و مناسب است. ضمن این که فکر می کنم راه دیگر اندکی قدرتش را از دست داده است و به همین خاطر ترجیح می دهم به لوگو اشاره کنم و نشان دهم که به طور کامل از نبرد بر علیه نژادپرستی حمایت می کنم.
ویلفرد زاها اولین بازیکن لیگ برتری بود که تصمیم گرفت دیگر زانو نزند. آلونسو گفت که تصمیمش را با هیچ کدام از هم تیمی هایش در میان نگذاشته است. او در این باره گفت:

نه در موردش حرف نزده ام. ما در رختکن شبیه یک خانواده هستیم. با همه رابطه بسیار خوبی دارم. همه را دوست دارم ولی تا به حال در موردش صحبت نکرده ایم. به نظرم نیازی به این کار هم نیست اما اگر مجبور شوم با کسی صحبت کنم همین حرف هایی که الان زدم را می زنم و فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید. در حال حاضر تصمیم گرفته ام به لوگوی روی پیراهنم اشاره کنم و این کار را خواهم کرد.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.