چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

انتخابی تیم ملی کشتی و یک نگرانی بزرگ بعد از ابتلا دو کشتی‌گیر به کرونا

جواب تست‌ها اشتباه‌ است؟

جواب تست‌ها اشتباه‌ است؟

حالا که دوباره کشتی‌گیران به خانه کشتی برگشته اند و باز هم تست کرونای آن‌ها منفی شده، این نگرانی وجود دارد که مبادا جواب این تست‌ها اشتباه است! شاید این دو کشتی‌گیر در ابتدای اردوی قبلی هم به این ویروس مبتلا بودند اما تست نشان نداده و الان باید نگران وضعیت بقیه نفرات بود که تستشان منفی است.

ایران ورزشی - تست PCR همه کشتی‌گیران حاضر در مسابقات انتخابی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی منفی شد. این خبر صبح روز چهارشنبه روی خروجی یک خبرگزاری نزدیک به فدراسیون کشتی قرار گرفت تا مشخص شود که تمامی تست‌هایی که از کشتی‌گیران و مربیان قبل از انتخابی تیم ملی به عمل آمده بود، منفی اعلام شده است.

برای انتخابی تیم ملی کشتی که روز پنج‌شنبه قرار است برگزار شود، مدعیان 7 وزن کشتی آزاد و 10 وزن کشتی فرنگی رودروی هم قرار می‌گیرند. به همین دلیل بعد از پایان اردوی اول تیم‌های ملی و چند روز استراحت، کشتی‌گیران از روز سه‌شنبه به خانه کشتی بازگشته و بعد از نمونه گیری قرنطینه شدند. دیروز هم نتیجه تست کرونای گروه اول که شامل همه کشتی گیران حاضر در انتخابی تیم ملی و تعدادی از مربیان بود، منفی شد.
به این ترتیب می‌توان به برگزاری یکی از عجیب‌ترین انتخابی‌های تاریخ کشتی امیدوار بود. انتخابی که تا آخرین لحظات برگزاری آن نامشخص است و حتی برگزاری مسابقات جهانی هم در صربستان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. با این وجود این انتخابی عجیب و غریب حالا یک نگرانی بزرگ و مهم را هم به همراه آورده است.
جواب این آزمایش‌ها در حالی منفی اعلام شده که بعد از اتمام مرحله اول اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی، دو فرنگی‌کار اعلام کردند که به کرونا مبتلا شده‌اند. محمد رضا گرایی و مهدی محسن‌نژاد دو فرنگی کار ملی پوشی بودند که اعلام کردند به بیماری کرونا مبتلا شدند. خبری عجیب که انتشارش باعث تعجب همگان شد. ابتلای دو کشتی‌گیر به کرونا آن‌هم در شرایطی که اردوی تیم ملی در قرنطینه کامل قرار دارد! اتفاق بسیار عجیبی است.
 
این اتفاق در حالی رخ داد که این کشتی‌گیران هم برای مسابقات لیگ برتر و هم برای حضور در اردوی تیم ملی تست کرونا داده بودند و هر دو منفی بوده و بعد از منفی اعلام شدن جواب تست، آن‌ها توانستند وارد اردو شوند اما مشخص نیست که در اردوی تیم ملی چه اتفاقی رخ داده که این دو کشتی‌گیر به کرونا مبتلا شده‌اند. البته به طور دقیق هم مطمئن نیستند که در اردوی تیم ملی به این ویروس مبتلا شدند اما بیشتر زمان خود را در قرنطینه کامل در اردوی تیم ملی سپری کرده بودند. اردوی تیم ملی کشتی فرنگی هم در خانه کشتی کاملا قرنطینه بوده و به همین دلیل این نگرانی همه‌ی اردونشین‌ها را فرا گرفت که این کشتی‌گیران در خانه کشتی قرنطینه بودند و در اردوی تیم ملی به این ویروس مبتلا شدند و ممکن است بقیه نفرات هم به این بیماری دچار شده باشند.
حالا این نگرانی شکل دیگری به خودش گرفته است. حالا که دوباره کشتی‌گیران به خانه کشتی برگشته اند و باز هم تست کرونای آن‌ها منفی شده، این نگرانی وجود دارد که مبادا جواب این تست‌ها اشتباه است! شاید این دو کشتی‌گیر در ابتدای اردوی قبلی هم به این ویروس مبتلا بودند اما تست نشان نداده و الان باید نگران وضعیت بقیه نفرات بود که تستشان منفی است. البته این یک فرضیه است. شاید هم این دو کشتی‌گیر طبق روالی که کم هم در ورزش ایران دیده نشده به خاطر انتخابی کرونای مصلحتی گرفته باشند. شاید شرایط حضور در انتخابی را نداشتند و سعی کردند به این ترتیب کادر فنی را قانع کنند که انتخابی در زمان دیگری برگزار شود. مثل سال گذشته در حین اعزام به مسابقات بین المللی گرجستان که حکم انتخابی را داشت برخی از کشتی‌گیران با مصدومیت روبرو شدند.
هر چه هست این دو تست مثبت کرونا که در خارج از اردوی تیم ملی گرفته شده و تست‌هایی که در خانه کشتی گرفته شده تفاوت زیادی با هم دارند و این می‌تواند شرایط نگران کننده‌ای را به وجود بیاورد.
مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در جهانی 2020 صربستان، روز پنج شنبه (15 آبان) بدون حضور تماشاگر در سالن آزادی برگزار می‌شود. قرار بود اتحادیه جهانی هم همزمان برای برگزاری قطعی مسابقات تصمیم گیری کند اما از تصمیم خود منصرف شد و به این ترتیب باید منتظر برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی در صربستان بود.

 


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.