یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

رونالد کومان: مسی روی مشکلات بارسلونا سرپوش می گذاشت

رونالد کومان: مسی روی مشکلات بارسلونا سرپوش می گذاشت

به اعتقاد رونالد کومان، همه چیز در بارسلونا با حضور لیونل مسی بهتر بود و او غیر از کرایوف، کسی با هوش فوتبال مسی را ندیده است

به گزارش ایران ورزشی؛ رونالد کومان، سرمربی هلندی بارسلونا که به واسطه عملکرد و نتایج نه چندان جالب در این فصل در خطر اخراج از بارسلونا قرار گرفته، پیش از کنفرانس خبری دیدار مقابل کادیز، مصاحبه ای با رسانه هلندی فوتبال اینترنشنال انجام داده و درباره رابطه اش با لیونل مسی و تصمیمش برای ترک تیم ملی هلند جهت آمدن به بارسلونا صحبت کرد.

وضعیت بهتر بارسلونا با مسی:
لیونل مسی تمام مشکلات بارسلونا را مخفی می کرد و رویشان سرپوش می گذاشت. با مسی، همه چیز به خاطر وجودش بهتر به نظر می رسید. او خیلی خوب بود و قهرمانی های زیادی کسب کرد. البته که بازیکنان خوبی کنار مسی بودند اما او خودش تفاوت ها را رقم می زند. می دانستم مسی چه قدر خوب است اما خیلی خوب بود که هرروز از نزدیک با او در ارتباط بودم و این را بهتر درک کردم. موقعیت شناسی، حفظ توپ زیر فشار و کنترل سرعت بازی، چیزهایی است که یک مربی دوست دارد به بازیکنش یاد دهد اما مسی در همه چیز، 10 از 10 بود. مسی یک بازیکن فوتبال معمولی نیست. وقتی در جلسه تمرینی، تمرین شوت زنی انجام می دادیم بازیکنانی بودند که خیلی ساده به توپ ضربه می زدند اما شوت های مسی این شکلی بود: بوم، بوم، بومم. مسی هرگز خسته نمی شد.
مقایسه هوش فوتبالی مسی با کرایوف:
وقتی سرمربی بارسلونا شدم، با مسی در خانه اش دیدار کردم. عشق او به فوتبال مرا تحت تاثیر قرار داد. شروع کار سخت بود و او از این بابت عذرخواهی کرد. عملکرد مسی فوق العاده است. هرگز کسی را جز یوهان کرایوف ندیده ام که هوش فوتبالی مسی را داشته باشد. مسی پارسال در 50 گل مشارکت داشت؛ 30 گل و 20 پاس گل. او برای تمام بازیکنان فوتبال یک الگوست. مسی جام های زیادی برده، جام هایی که بزرگ تر از کوپا دل ری فصل گذشته ما بودند اما آن جام برای مسی بسیار خاص بود.
ترک تیم ملی هلند و آمدن به بارسلونا:
  می دانستم که شرایط مالی بارسلونا خوب نیست اما فکر نمی کردم تا این اندازه بد باشد. خوان لاپورتا، رییس جدید باشگاه هم این را نمی دانست و مثل من شوکه شد. از تصمیمم برای ترک تیم ملی هلند و آمدن به بارسلونا پشیمان نیستم. در چنین شرایط سختی من همواره بیشترین تلاشم را برای کمک به تیم انجام می دهم.  اگر به عقب بر می گشتم نیز بازهم پیشنهاد بارسلونا را می پذیرفتم و هیچ حسرتی ندارم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.