دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پرونده ای برای حضور ایرانی ها در لیگ قهرمانان آسیا

زنگ خطر برای زنگ تفریح

زنگ خطر برای زنگ تفریح

استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو فی‌الواقع برای موفقیت هیچ برنامه مدون و هدف‌گذاری دقیقی ندارند و صرفاً برای رفع تکلیف به دوحه سفر کرده‌اند.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بعد از یک وقفه طولانی دوباره از سر گرفته می شود و  ۴ تیم ایرانی با حریفان رقابت می‌کنند اما در آستانه این رقابتها شرایط مبهم و درهم ریخته تیم‌های ایرانی نگران کننده است. هر ۴ تیم شرایط بی‌ثبات و متزلزلی دارند و باید برابر حریفان به شدت اماده و پرستاره بازی کنند و همین نگرانی ها افزایش داده. آیا با این شرایط تیم‌های ایرانی شانسی در آسیا دارند؟

1

سام ستارزاده: فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا در حالی هفته آینده از سر گرفته می‌شود که برای نمایندگان ایرانی، به‌جای شروع، عملا تمام شده‌است. آن‌هم پشت میزهای مدیریت، در بازار نقل‌واتتقالات. چهار تیم ایرانی که روی هم رفته در دو هفته اول بازی‌ها تنها یک برد دشت کرده‌اند، با کوله‌باری از بحران‌های مالی، انتخاب‌های آماتور مدیریتی، و صرفاً جهت رفع تکلیف به قطر سفر کرده‌اند تا با غول‌های تا بیخ‌وبن مسلح اسیا روبه‌رو شوند. سرنوشت ترسناکی در انتظار هر چهار نماینده ما خواهد بود.

2

علی کمانگری: پرسپولیس کار سختی برای جبران فاصله‌ی پنج امتیازیش با نماینده‌ی عربستان دارد. سپاهان باید با دو حریف تا دندان مسلح‌شده‌ی قطری و عربستانی روبه‌رو شود، شهرخودرو عملاً شانس چندانی برای ادامه‌ی رقابت‌ها ندارد و تنها استقلال از بخت خوبی برای صعود برخوردار است که باتوجه به شرایط غیرعادی این باشگاه در مدت اخیر، نمی‌توان انتظار چندانی از آبی‌ها داشت. با این شرایط احتمال دارد فوتبال ایران بعد از مدت‌ها هیچ نماینده‌ای را در مرحله‌ی حذفی مسابقات نداشته باشد. اتفاقی که فاجعه‌ای بزرگ برای فوتبال باشگاهیمان خواهد بود.

3

میعاد نیک: استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو فی‌الواقع برای موفقیت هیچ برنامه مدون و هدف‌گذاری دقیقی ندارند و صرفاً برای رفع تکلیف به دوحه سفر کرده‌اند. یک باغ برای برپایی کشتزار و حصول میوه ابتدا به مراقبت و شخم صحیح نیاز دارد و پس از طی سلسله مراتبی تازه مهیای کشت محصول می‌شود؛ اما فوتبال ما یک زمین لم‌یزرع و بایر است که برخی‌ها اصرار دارند از این سرزمین بی آب و علف، سیب و پرتقال آب‌دار و شیرین دریافت کنند.

4

سامان موحدی راد: به نظر می‌رسد ایرانی‌ها تنها از سر رفع تکلیف به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پا می‌گذارند. آنها کمترین تدارک را برای این رقابت‌ها دیده‌اند و حداقل سه تیم از چهار تیم‌شان در دو هفته اخیر سرمربی‌شان برای رقابت‌های آسیایی را شناخته‌اند. سال دیگر هم که از مربی‌ها و بازیکنان خارجی خبری نیست و این یعنی جام نیاوردن ایرانی‌ها در آسیا چند سال دیگر هم ادامه خواهد داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.